Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Kraaijvanger Architects
Copyright: Kraaijvanger Architects
Copyright: Kraaijvanger Architects
Copyright: Pixelpool
Copyright: Pixelpool
Copyright: Pixelpool
Copyright: Pixelpool
Copyright: Pixelpool
Copyright: Pixelpool

Hoogste punt van woontoren Blaak 333 bereikt

3 oktober 2025, 15:11
In Rotterdam is deze week het hoogste punt bereikt van woontoren Blaak 333. Het 75 meter hoge gebouw op de hoek van de Blaak en de Keizerstraat bestaat uit 319 woningen, voornamelijk in het vrije segment. Kraaijvanger Architects is verantwoordelijk voor het ontwerp.

De woontoren verrijst op de plek waar voorheen een kantoortoren van de Rabobank (en daarvoor Stad Rotterdam Verzekeringen) stond. De vierlaagse plint van de woontoren wordt ingevuld met horeca en collectieve voorzieningen. Daarboven komen per laag dertien appartementen van verschillende afmetingen. Op het dak van het lagere volume is een gemeenschappelijke daktuin voorzien.

Het gevelontwerp is geïnspireerd op een reliëf van Jan Schoonhoven, met verspringende schuine vlakken in de diepte van de balkons. In combinatie met de houten binnengevel ontstaat zo een levendiger gevel dan gebruikelijk is bij hoogbouw. Bewoning, in de zin van bijvoorbeeld hoe de bewoners hun balkon inrichten, zal het dynamische beeld versterken.

Het eerdere gebouw op dezelfde plek stamde uit 1962 en is destijds onder de naam De Hoofdpoort eveneens ontworpen door Kraaijvanger. Omdat het pand niet geschikt was voor woningbouw, is het tot aan de fundering ontmanteld. De Rabobank-toren is laag voor laag gesloopt, vrijgekomen materialen en componenten als binnenwanden, tapijtgevels en glas zijn gesorteerd zodat ze kunnen worden hergebruikt of gerecycled. De bestaande kelder is hergebruikt en vormt nu de basis van de nieuwbouw.

Energielabel A++
Het is de ambitie om de woningen op te leveren met energielabel A++, aangesloten op stadsverwarming, met zonnepanelen op het dak en extra goed geïsoleerde wanden. Hierdoor zal het primair fossiel energieverbruik met meer dan tien procent worden teruggedrongen ten opzichte van het Bouwbesluit, meldde aannemer Dura Vermeer bij de start van de bouw vorig jaar. Ook worden de maatregelen in lijn gebracht met de EU-taxonomie, een classificatiesysteem voor duurzaamheid.

Blaak 333 is een initiatief van CBRE Investment Management, in samenwerking met Egeria Real Estate Development. De uitvoering is in handen van Dura Vermeer Bouw Zuid West, samen met onder meer Kraaijvanger Architects, Van Rossum, Wolf Dikken Adviseurs en Van Wilsum Van Loon. De oplevering staat gepland voor de zomer van 2026.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

44 woningen op bosrijke locatie in Driebergen

1 uur geleden

Vijf finalisten voor Heuvelinkprijs 2026

13 mei, 3:06

Parkeerplein naast Tilburgse schouwburg maakt plaats voor multifunctionele gebouwen

13 mei, 11:57

'Zwevend huis' naar ontwerp van Benthem Crouwel in Amersfoortse wijk

13 mei, 10:54

Koen Pörtzgen benoemd tot partner bij Zecc Architecten

56 minuten geleden

Consortium met RxDomi en TU/e ontwikkelt netbewuste woning

13 mei, 2:56

Minimaal half miljard extra nodig voor verbreding A27

13 mei, 1:38

RVO constateert laagste groei windenergie op land in jaren

13 mei, 10:02

Alsemgeest Design & Build en Ferm Architecten gaan verder als één bureau

12 mei, 1:42

Onderzoek: Nederlander wil verduurzamen, maar vindt het duur

12 mei, 12:26
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan