Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
De grijpautomaat in de Giardini della Biennale, Venetië
Copyright: Giulia Virgara
De grijpautomaat in de Giardini della Biennale, Venetië
Copyright: Giulia Virgara
De grijpautomaat in de Giardini della Biennale, Venetië
Copyright: Giulia Virgara
De grijpautomaat in de Giardini della Biennale, Venetië
Copyright: Giulia Virgara
De grijpautomaat in de Giardini della Biennale, Venetië
Copyright: Giulia Virgara
Dodecahedron, door la-di-da met Re3 Glass, Delft, Telesilla Bristogianni, Faidra Oikonomopoulou, Marc Barreda
Copyright: Temet Studio
As Found, door XML
Copyright: Volume
The Architectural model outlet, door Nudus/Cityförster
Copyright: Volume
Flooded Venice, door ZUS [Zones Urbaines Sensibles]
Copyright: Volume
Re-veil, door Inside Outside
Copyright: Volume
Resent Cards, door Falsework
Copyright: Volume
Circular shirts, door Superuse Studio
Copyright: Volume
Venetian Patches, door Studio Nauta
Copyright: Volume
Venetian Mugshots, door MISC.
Copyright: Volume
From China to Venice to China to Venice with Love, door HanHe studio & Tsinghua University School of Architecture EPMA
Copyright: Volume
Saluti da VenzIA, door Paolo Cardini
Copyright: Volume
De grijpautomaat in de Giardini della Biennale, Venetië
Copyright: Giulia Virgara
De grijpautomaat in de Giardini della Biennale, Venetië
Copyright: Giulia Virgara
De grijpautomaat in de Giardini della Biennale, Venetië
Copyright: Giulia Virgara

Volume brengt circulaire souvenirs en een grijpmachine naar de Architectuurbiënnale

19 mei 2025, 17:08
Bezoekers van de Architectuurbiënnale in Venetië kunnen in de Giardini met een grijpautomaat proberen een ‘Circular Souvenir’ te bemachtigen. De grijpmachine is geplaatst door het architectuurtijdschrift Volume en de circulaire souvenirs zijn ontworpen door verschillende architecten.

Het project Circular Souvenirs is één van de interventies waarmee Volume de band tussen architectuur en het brede publiek probeert te versterken. Het toerisme in Venetië blijft groeien en daarin ziet het tijdschrift een kans om de reikwijdte van de Biennale Architettura 2025 te vergroten. Op speelse wijze wil Volume het publiek betrekken bij belangrijke thema’s die tijdens de architectuurbiënnale aan de orde komen, zoals de klimaatcrisis.

Circular Souvenirs herinterpreteert een van de meest alomtegenwoordige toeristische objecten: het souvenir. Elf architecten(bureaus) is gevraagd om een variant op de goedkope en populaire Venetiaanse souvenirs te bedenken, met nadruk op circulaire ontwerpprincipes. Het publiek kan ze proberen uit een grijpautomaat te vissen; de automaat staat opgesteld in een kiosk in de Giardini. Na de openingsweek worden de souvenirs ook verkocht in enkele toeristenwinkels in Venetië.

Souvenirs en hergebruik
Souvenirs zijn onder meer sleutelhangers van overgebleven bouwmaterialen (een ontwerp van XML), koelkastmagneten van afgedankte maquettes (Nudus), hergebruikte glazen dodecaëders (la-di-da met Marc Barreda en Re3 Glass), en – in China gemaakte – Venetiaanse souvenirs die door Chinese toeristen zijn gekocht en nu ‘her-labeld’ als circulaire memento’s (HanHe Studio & Tsinghua University School of Architecture EPMA).

Naast deze genoemde architectenbureaus zijn de alternatieve, circulaire souvenirs ontworpen door Falsework, ZUS (Zones Urbaines Sensibles), Superuse Studios, Inside Outside, Studio Nauta, Paolo Cardini en MISC. En voor de volledigheid: de magneten van Nudus zijn gemaakt met oude maquettes van ZUS, Mecanoo, Enzo Valerio, LOLA Landscape Architects, Shift architecture urbanism, Cityförster, Adam Scales, Loer Architecten en MOR Studio.

Bursting Bubbles
Circular Souvenirs maakt deel uit van Bursting Bubbles, dat drie interventies omvat. De andere twee projecten zijn Bursting Bubbles Conversations en een pilotversie van The Ultimate Companion to the Biennale Architettura 2025, meldt het tijdschrift. Bursting Bubbles is samengesteld door Stephan Petermann, samen met Marieke van den Heuvel en Francesco degl’Innocenti.

Het architectuurtijdschrift Volume wordt uitgegeven door Archis in samenwerking met Nieuwe Instituut. Archis is een internationale non-profitorganisatie die nieuwe ruimtelijke thema’s agendeert en wereldwijde perspectieven op de culturele, maatschappelijke en politieke betekenis van architectuur verbindt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Voorlopig ontwerp cultuurcluster Berlijnplein in Utrecht gepresenteerd

Gisteren, 15:27

Universiteitscampus Spui in centrum Den Haag in gebruik genomen

Gisteren, 13:58

Amsterdam wil hiphopcentrum realiseren in stadseel Zuidoost

Gisteren, 10:46

Menselijk contact, licht en lucht staan centraal bij appartementencomplex van SO-IL

26 maart, 2:47

‘Transformatie en optoppen levert tienduizenden woningen en klimaatwinst op’

Gisteren, 11:53

Zeeuwse Staten willen inspraak inwoners op groeiplan provincie

Gisteren, 09:30

Minister: meer geld nodig voor Warmtefonds voor duurzamere woning

26 maart, 12:29

Kadaster: nieuwbouwappartementen in trek bij oudere kopers

26 maart, 9:35

SER adviseert kabinet: wees standvastig in verduurzamingsbeleid

25 maart, 11:03

Omzet Ballast Nedam gestegen, ook orderboek groeit

24 maart, 1:20
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan