Uitreiking van de cheque aan BAI
Copyright: Reynaers Aluminium Nederland
Uitreiking van de cheque aan BAI
Copyright: Reynaers Aluminium Nederland

Bosch Architectuur Initiatief ontvangt cheque voor jeugdworkshops

31 maart 2025, 10:35
Het Bosch Architectuur Initiatief (BAI) speelt een belangrijke rol in het vergroten van de betrokkenheid bij stedelijke ontwikkelingen in ’s-Hertogenbosch, door middel van bijvoorbeeld activiteiten zoals lezingen en debatten. Recent ontving BAI een cheque van 2.500 euro van Reynaers Aluminium, nadat het werd gekozen als ‘goed architectuurdoel’ door de winnaars van de Reynaers Projectprijs 2024.

Het publiek kiest de winnaar van de Reynaers Projectprijs, een architectuurprijs die al 28 jaar bestaat. De winnende architect kiest daarna een ‘goed architectuurdoel’ voor een donatie. Die keuze werd dit keer gemaakt door de architectenbureaus Voss Architecture, HilberinkBosch Architecten en Bedaux de Brouwer Architecten, die de architectuurprijs vorig jaar wonnen met het project Amadeiro in ’s-Hertogenbosch. Zij kozen BAI. Met de cheque van 2.500 euro wil BAI kinder- en jeugdworkshops gaan geven, om zo hun educatieve programma’s weer op te pakken.

Bosch Architectuur Initiatief (BAI) is een non-profit organisatie die zich richt op het bevorderen van de kwaliteit van de gebouwde omgeving in en rond ‘s-Hertogenbosch. Sinds 1995 zet BAI zich in om de dialoog over architectuur en de leefomgeving te stimuleren en zo het vakgenotennetwerk te versterken. Dit doet het initiatief via verschillende programma’s, zoals lezingen, visites, filmreeksen en debatten.

Bouwen aan de toekomst van ’s-Hertogenbosch
Roel van Lent, voorzitter bij BAI, Stan Wagter, programmamaker en Arjan van Boekel, bestuurslid, ontvingen de cheque ter waarde van 2.500 euro uit handen van Hans van der Looij, Sales & Marketing Manager van Reynaers Aluminium. Van Lent is vanuit zijn architectenbureau een van de betrokkenen bij BAI.

“Voor mij is het belangrijk dat mensen gelukkig zijn in hun omgeving. Dit kan ik zowel in mijn eigen werk als architect als bij BAI goed toepassen. Het is bij BAI mooi om te zien hoe verschillende groepen samenkomen en discussiëren om tot een optimale leefomgeving te komen”, vertelt Van Lent.

BAI vergroot met zijn projecten de betrokkenheid bij de stad ’s-Hertogenbosch, licht ontwikkelingen toe en geeft een podium aan de discussie hierover. Zo levert het initiatief een bijdrage aan de kwaliteit van de gebouwde omgeving in en om ’s-Hertogenbosch. Van Lent, Wagter en Van Boekel geloven dat het verdiepen van begrip in de vormgeving van de leefomgeving en het aangaan van gesprekken hierover een positieve invloed hebben op de planvorming.

“Daarnaast willen we graag onderzoek verrichten samen met of voor betrokken partijen in Den Bosch,” vertelt Wagter. “De resultaten van het onderzoek en programma moeten beleidsmakers helpen om plannen te maken voor de toekomst van Den Bosch.” BAI wil het ontvangen geldbedrag gaan besteden aan kinder- en jeugdworkshops. “De laatste jaren zijn onze educatie-activiteiten helaas op een laag pitje gekomen ondanks dat we als BAI graag deze maatschappelijke functie vervullen”, aldus Van Lent.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde bedrijven

Andere nieuwsberichten

Groen licht voor nieuwbouw Theater Lampegiet in Veenendaal

23 januari, 3:29

CRa doet toekomstig kabinet twaalf aanbevelingen over woningcrisis

23 januari, 2:14

Voorlopig ontwerp van KRFT voor kindcentrum in Uithoorn gepresenteerd

23 januari, 1:20

Plegt-Vos realiseert legeringsgebouwen met duizend bedden voor Defensie

23 januari, 10:49

Tijdschrift Forum trapt nieuwe reeks af met nummer over ongelijkheid

23 januari, 4:13

AFFR toont film over Irakese stad Mosul nogmaals

23 januari, 11:53

Komende twee jaar vierduizend nieuwe sociale huurwoningen in Rotterdam

23 januari, 9:34

PBL: nieuwe natuur nodig, combinatie met landbouw niet genoeg

22 januari, 3:01

OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

22 januari, 10:32

Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

22 januari, 9:08
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan