GGD Gelderland-Zuid wint publieksprijs van de Reynaers Projectprijs 2025

Gisteren, 13:24
Meer dan een gebouw: het nieuwe gezondheidscentrum in Nijmegen moest een veilige thuishaven worden, waarin esthetiek, techniek en menselijkheid één geheel vormen. Architectenbureau De Twee Snoeken kreeg samen met gevelbouwer Haro Aluminium voor hun bijdrage aan GGD Gelderland-Zuid de meeste stemmen. Zij werden onthuld als winnaar van de publieksprijs van de Reynaers Projectprijs 2025.

Dat project werd door de vakjury gekozen tot 1 van de 4 finalisten van de projectprijs 2025. En het won met maar liefst 38 % van de stemmen van het publiek. Hans van der Looij, Sales & Marketing Manager van Reynaers Aluminium overhandigde de prijs aan Joost Roefs en Ingrid Bekx van De Twee Snoeken en Jan van de Scheur van Haro Aluminium.  

Eetbaar schilderij van GGD Gelderland-Zuid
Een bijzondere en culinaire prijsuitreiking dit keer. De uitreiking van de publieksprijs van de Reynaers Projectprijs, een architectuurprijs die sinds 1997 bestaat, vond plaats in de Culinaire Galerie van meesterkok Angélique Schmeinck. Zij laat met haar culinaire kunst geuren, kleuren en smaken samensmelten. De link met architectuur? Elk ingrediënt heeft, net als ieder gebouw, een eigen verhaal en een unieke betekenis. 

Zo ook bij GGD Gelderland-Zuid waarvan het ontwerp niet alleen terug te zien was in de tafelsetting. Het eetbare schilderij opgebouwd uit desserts was indrukwekkend. Niet alleen door de diversiteit aan smaken. De link die zij wist te leggen naar het kwetsbare glas en de kwetsbare bezoekers, het lijnenspel en de transparantie maakten indruk.

De kozijnen bepalen het gevelbeeld bij dit gebouw
De vakjury omschrijft GGD Gelderland-Zuid als volgt in het juryrapport: 

‘‘De kozijnen bepalen het gevelbeeld bij dit gebouw voor gezondheidszorg. In plaats van in de gevel, zijn de kozijnen – in verschillende formaties en afmetingen – op de gevel geplaatst. Dat klinkt eenvoudiger dan het is: zeker met het oog op hemelwaterafvoer zijn daar wel extra maatregelen voor nodig.

Vanuit het interieur gezien levert het ook iets extra’s: diepe neggen, die door de gebruikers van het gebouw worden gebruikt als zitje of vensterbank. Het is geen voor de hand liggende oplossing, concludeert de jury, maar wel goed uitgewerkt. De print op de ramen heeft ook een zonwerende functie. De gesloten geveldelen vormen een bescheiden decor voor de symfonie van aluminium kozijnen, op elke gevelzijde weer anders gecomponeerd. Het is duidelijk waar de architect het verschil mee wilde maken. En dat levert een eigenwijs en opvallend gebouw.’’

Joost Roefs, architect en directielid van De Twee Snoeken: ‘’Ik vind het heel leuk dat we een gebouw hebben gemaakt dat probeert om kwetsbare mensen een warme plek te geven, en dat nu juist dát ook gewaardeerd wordt door het publiek.’’

Ook Van de Scheur is blij. ''We waren al enkele keren genomineerd, maar nu hebben we dan eindelijk gewonnen. En dat ook nog met een project in mijn geboorteplaats Nijmegen.''

Kwetsbaar glas als inspiratie
Het nieuwe gezondheidscentrum van GGD Gelderland-Zuid in Nijmegen is ontworpen als een veilige plek voor zowel bezoekers als medewerkers. Roefs liet zich inspireren door de kwetsbaarheid van Venetiaans glas en vertaalde dat in een gelaagd ontwerp dat geborgenheid uitstraalt. De entree met hofjes en lage houten volumes zorgt voor een zachte overgang van buiten naar binnen, terwijl daglicht, overzicht en diverse wachtruimtes bijdragen aan comfort en privacy. 

Opvallend zijn de bloemkozijnen en decoratieve details in de gevel, die technische elementen een poëtische vorm geven. Een belangrijk esthetisch én technisch element zijn de aluminium kozijnen, uitgevoerd in de SlimLine 38 en de MasterLine 8. Deze combinatie biedt een elegante uitstraling zonder concessies aan prestaties als luchtdichtheid, isolatie en waterdichtheid. Zo verenigt het gebouw esthetiek, techniek en menselijkheid in een uitnodigende omgeving.

De prijs
Het architectenbureau en de gevelbouwer ontvangen ieder een cheque van 2.500,00 euro. Daarnaast bepaalt het architectenbureau in overleg een goed architectuurdoel waaraan Reynaers Aluminium eenzelfde bedrag doneert. Ook zullen zij deel uitmaken van de vakjury van 2026.

Vier finalisten
Eind maart nomineerde de vakjury 4 finalisten. Naast GGD Gelderland-Zuid waren dat de Hurkse Bogen (een project van Niels Olivier Architecten en V.P.G. Aluminium), Wolstad Piushaven (een project van DAT Architecten en Van Hoesel Aluminium Kozijnen) en Villa BW (een project van Grosfeld Bekkers Van der Velde Architecten en Wijnveen Aluminiumbouw). Het publiek kon via de website projectprijs.reynaers.nl stemmen op hun favoriet. Het project met de meeste stemmen wint. Een eenvoudige formule die ieder jaar opnieuw zorgt voor een fraaie winnaar. GGD Gelderland-Zuid is met 38 % van de stemmen een waardige opvolger van Amadeiro in ‘s-Hertogenbosch, dat in 2024 de eerste plek bemachtigde.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde projecten

De Twee Snoeken

Gerelateerde bedrijven

Andere nieuwsberichten

Bureau POLO geselecteerd als architect voor nieuw dienstencentrum in Beerse

2 uur geleden

PosadMaxwan en Civic Architects maken plan voor herontwikkeling KMS-terrein Hengelo

3 uur geleden

Nieuw shortstayhotel door Houben / Van Mierlo in stationsgebied Den Bosch

Gisteren, 13:47

ONE Architecture & Urbanism werkt mee aan masterplan transformatie havengebied New York

10 oktober, 4:34

PBL: Ook nieuw plan voor circulaire economie is niet genoeg

1 uur geleden

Bossen en bodems in zwaar weer, klimaatraad maakt zich zorgen

Vandaag, 10:24

'Helft investeerders spendeert opbrengsten verkochte huurhuizen in buitenland'

Gisteren, 14:41

Duitsland slokt Nederlandse bouwkracht op

Gisteren, 11:16

Renovatie en vernieuwing Fierenshoven beloond met Vlaamse opdrachtgeversprijs

10 oktober, 3:27

PBL: klimaatdoelen blijven bij meeste partijen buiten beeld

10 oktober, 2:39
Olga AndringaRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan