Copyright: Jan Willem Schouten
Copyright: Jan Willem Schouten
Copyright: Jan Willem Schouten
Copyright: Jan Willem Schouten
Copyright: Jan Willem Schouten
Copyright: Jan Willem Schouten

Copierwoning wint Reynaers Projectprijs 2015

21 januari 2016, 10:25
De Reynaers Projectprijs 2015 kent een overtuigende winnaar: de uitbreiding van de Copierwoning in Zeist. Jevanhet Architectuur tekende een flink volume met respect voor het oorspronkelijk ontwerp van Gerrit Rietveld.

Nog niet eerder stond bij de Reynaers Projectprijs een project vanaf dag één op de eerste plaats en hield deze koppositie vast tot het einde. De aanbouw van de Copierwoning in Zeist kreeg ruim twintig procent van alle door het publiek uitgebrachte stemmen. Daarmee is dit project de onbetwiste winnaar, laat Reynaers weten.

Stoer bouwdeel
De winnende inzending betreft de aanbouw aan de woning die Gerrit Rietveld in 1955 voor zijn vriend Andries Copier ontwierp. “Rietveld maakte een bescheiden woning op een duin, met rechte lijnen en een plat, licht overhellend dak”, beschrijft de jury de Copierwoning.

Volgens de jury zijn in de nieuwe aanbouw de door Rietveld getekende lijnen op subtiele wijze vertaald in zowel volume als gevel. Uit het juryrapport: “Binnen de stringente eisen van het bestemmingsplan en met respect voor het bestaande pand, is een flink volume over twee lagen gerealiseerd.”

“Daar waar het witte, bestaande huis een introvert karakter heeft, durft het nieuwe bouwdeel stoer voor de dag te komen met donkere baksteen en donkere kozijnen. Een geheel beglaasde doorgang verbindt de twee architectonische uitersten, die bij gedetailleerde beschouwing toch heel veel gemeen blijken te hebben.”

Bekijk hier de uitgebreide projectomschrijving en video waarin architect Jeroen van Hettema een toelichting geeft op zijn ontwerp voor de Copierwoning.

Projectprijs
De uitbreiding van de Copierwoning werd samen met zeven andere projecten door de vakjury genomineerd voor de achttiende editie van de Reynaers Projectprijs. Uit de acht genomineerden kon het publiek online haar favoriete top drie samenstellen.

Van de bijna 10.000 uitgebrachte stemmen was ruim twintig procent voor de Copierwoning. De winnaar werd gevolgd door de renovatie van de Koninklijke Gazellefabriek in Dieren en het Brouwhuis in Oisterwijk op respectievelijk de tweede en derde plaats.

Binnenkort vindt de prijsuitreiking plaats. De winnaar ontvangt 2.500 euro en mag datzelfde bedrag doneren aan een goed architectuur doel. Zo wordt passie voor architectuur ingezet voor een maatschappelijk doel, aldus Reynaers.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Voormalig kantoor in Scheepvaartkwartier Rotterdam herbestemd tot woongebouw

1 uur geleden

Wachten in een compositie als van Mondriaan

2 uur geleden

Woongebouw 70lux markeert de entree tot het stadshart van Zoetermeer

Vandaag, 12:41

Nominaties Amsterdamse Nieuwbouwprijs 2025 bekend

Vandaag, 10:37

Zuid-Holland wil in 2027 besluit over uitbreiding Maasvlakte in zee

Vandaag, 12:23

Rekenkamer: begroting verbouwing Binnenhof ‘onrealistisch laag’

Vandaag, 09:44

Kamer niet gerust op betaalbaarheid stadsverwarming in nieuwe wet

Gisteren, 11:36

Nieuwe editie van de Architecten Wielerkoers

20 mei, 2:45

Nieuwe Rotterdamse aanpak woningbouw: meer snelheid, minder regels en heldere keuzes

20 mei, 9:49

Gemeenten krijgen 7.000 euro per gebouwde betaalbare woning

19 mei, 3:05
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan