Copyright: Heijmans

Heijmans verkoopt meer nieuwbouwwoningen en verwacht verdere groei

21 februari, 9:31
Bouwbedrijf Heijmans heeft vorig jaar flink meer nieuwbouwwoningen verkocht en verwacht dat de stijging in 2025 doorzet. In 2024 heeft het beursgenoteerde bedrijf 3181 woningen verkocht, 23 procent meer dan in 2023.

De woningmarkt trekt aan, stelt Heijmans in zijn jaarresultaten. Vooral de verkoop aan particulieren lag afgelopen jaar fors hoger, bijna een derde meer dan het jaar daarvoor. Aan corporaties en beleggers verkocht het bouwbedrijf 13 procent meer huizen. Ook profiteerde Heijmans voor het eerst een heel jaar van de overname van branchegenoot Van Wanrooij in juni 2023.

Mede dankzij die overname steeg de omzet van Heijmans. Het bouwbedrijf zag de omzet met 22 procent stijgen naar bijna 2,6 miljard euro. Onderaan de streep bleef een winst van 90 miljoen euro over, tegen 60 miljoen euro in 2023.

De concurrentie op de krappe woningmarkt is in 2024 volgens Heijmans verder toegenomen, de vraag blijft een stuk groter dan het aanbod. Het bedrijf merkt dat de verkoop van huurhuizen in het middeldure segment is verschoven van institutionele beleggers zoals pensioenfondsen naar woningcorporaties. Die laatste groep heeft volgens Heijmans steeds meer middelen om meer huizen te kopen en woningen te verduurzamen.

Makelaarsvereniging NVM zei eerder ook dat beleggers minder interesse hebben om middenhuurwoningen te verhuren. Overheidsmaatregelen om de huren van deze huizen beperkt te laten stijgen, hebben het voor beleggers minder aantrekkelijk gemaakt om vastgoed te bezitten. Zij verkopen hun huizen ook vaker als de huurders zijn vertrokken.

Orders voor nieuwbouwwoningen daalden
Bij Heijmans daalden de orders voor nieuwbouwwoningen vorig jaar echter. Het ging om een bedrag van 872 miljoen euro, tegen 989 miljoen euro in 2023. Maar de orders voor bedrijfspanden groeiden wel en daarom bleef de orderportefeuille over heel 2024 volgens het bedrijf stabiel. De daling bij nieuwbouw wijt Heijmans aan vertraging bij vergunningverlening en door bezwaarprocedures.

Door de ‘goedgevulde’ orderboeken verwacht het bedrijf dit jaar een verdere groei van het aantal woningverkopen en van projecten voor bedrijfspanden en infrastructuur. Heijmans voorspelt dat de omzet in 2025 doorgroeit naar 2,8 miljard euro.

Verder merkt Heijmans dat er vanwege stikstof minder vraag is voor het aanleggen van nieuwe infrastructuur. Recent zijn twee stikstofuitspraken geweest die bouwen moeilijker maken. Het is nog lastig te voorspellen wat de invloed daarvan op lange termijn is, stelt het bedrijf.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Een Meccano-doos voor de bouw van de Almeerse fiets- en voetgangersbruggen

28 mei, 5:46

Woontoren door KAAN Architecten in Eindhovense wijk De Caai opgeleverd

28 mei, 11:23

Nijmegen kiest voor plan Stadgoed DUUX van ZUS en Koschuch Architects

28 mei, 9:38

Beeldkwaliteitsplan voor grootschalige Flora Campus Westland vastgesteld

27 mei, 3:01

Investeerders kopen duurdere woningen door nieuwe regels

28 mei, 2:03

DOEN Participaties en Fair Capital Impact Fund investeren in CrowdBuilding

28 mei, 12:00

Stefan Kolen nieuwe directeur Heembouw Architecten

27 mei, 4:14

Nederlands Expo-paviljoen in Osaka krijgt tweede leven op Japans eiland

27 mei, 12:17

Raad van State ziet risico’s bij verhogen stikstofgrens

26 mei, 4:47

Royal HaskoningDHV heet voortaan Haskoning

26 mei, 11:20
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan