Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects

MVSA Architects presenteert ontwerp voor vernieuwde Galgenwaard

31 oktober 2024, 13:15
MVSA Architects heeft het ontwerp gepresenteerd voor de verbouwing van stadion Galgenwaard en zijn directe omgeving in Utrecht. In de hoeken van het stadion komen vier torens, goed voor in totaal vijfhonderd woningen. De capaciteit van het stadion zelf wordt uitgebreid met ongeveer vijfduizend plekken.

Eind vorig jaar heeft eredivisieclub FC Utrecht stadion Galgenwaard gekocht. De bebouwing in de hoeken is met het oog op de toekomstige gebiedsontwikkeling aangekocht door Jongerius Invest en Dick Uittenbogert. In samenwerking met Jongerius Invest, &Vastgoed en de gemeente Utrecht heeft MVSA een ontwerp voor het stadion en zijn directe omgeving gemaakt.

In de vier hoeken van het stadion worden torens gebouwd, waarin zo’n vijfhonderd woningen en kantoren komen. Volgens MVSA wordt de Galgenwaard het eerste stadion ter wereld waarin op zo’n grote schaal woningen zijn geïntegreerd. Keuken Kampioen Divisie-club Excelsior presenteerde vier jaar geleden ook plannen voor een vernieuwd stadion met geïntegreerde woningen, maar het is al enige tijd stil rondom deze ontwikkeling.

De bewoners van de torens genieten uitzicht op de omgeving en op het speelveld. De gevels van de torens worden voorzien van groen, evenals de daken van de plinten van de nieuwe gebouwen, waarin de kantoren, shortstayfaciliteiten en andere commerciële functies worden opgenomen.

De omgeving van het stadion, die nu sterk is versteend en wordt gedomineerd door parkeerplekken, ondergaat een stevige vergroening. Er komt meer ruimte voor wandelaars en fietsers en aan de kant van de Kromme Rijn wordt een vloeiender overgang met trappen, een nieuwe oever en recreatieplekken gerealiseerd.

Het ontwerp is gebaseerd op een stedenbouwkundige verkenning die Mecanoo uitvoerde voor de gemeente Utrecht. Volgens het nu voorliggende plan zou het stadion een capaciteit van ongeveer 29.000 toeschouwers krijgen. Het is nog niet bekend wanneer de vernieuwing van het stadion en zijn omgeving wordt uitgevoerd.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Glasgebouw op Strijp-S in Eindhoven krijgt nieuw leven als woongebouw

5 september, 2:25

VORM koopt voormalige boekweitfabriek in Rotterdamse Piekstraat

5 september, 11:59

Nieuwe partners Powerhouse Company gaan vestiging in Nairobi leiden

5 september, 10:53

Limburgse bessenplantage uitgebreid met (on)opvallende groepsaccommodatie

4 september, 2:47

Huren van woning opnieuw flink duurder in juli

5 september, 1:33

Huizenprijzen in het tweede kwartaal gestegen in alle gemeenten

5 september, 9:56

Kenniscentrum: veel studenten zoeken niet meer naar kamer

4 september, 12:08

Ronald Schleurholts gestart als hoogleraar Heritage & Design aan TU Delft

4 september, 11:22

Energiekosten huishoudens Randstad lager dan in rest van het land

3 september, 12:27

ING en Rabobank stoppen 200 miljoen euro in Nationaal Warmtefonds

2 september, 11:58
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan