Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: WAX
Copyright: WAX
Copyright: WAX

Team Ballast Nedam Development wint tender toren en woonblok bij Amstelstation

2 september 2024, 15:15
Een samenwerkingsverband met onder meer VMX Architects, GROUP A/Carbonlab en Felixx Landscape Architects & Planners heeft de tender voor een maximaal honderd meter hoge toren en een bijbehorend bouwblok bij het Amstelstation gewonnen. Het complex met 335 woningen vervangt een deel van de te slopen flats in de Van der Kunbuurt.

In de nieuwe gebouwen komen middeldure en vrije sectorwoningen in verschillende typologieën, variërend van studio’s tot penthouses. Behalve woningen voorziet het winnende plan van Ballast Nedam Development uit een daktuin, buurtkamer, openbare parkeergarage, horeca en detailhandel. Naar verwachting start de bouw eind 2026.

De gemeenschappelijke ruimtes grenzen aan een semiopenbare daktuin die op de parkeergarage wordt aangelegd, melden de betrokken partijen. De daktuin wordt ingericht met eetbare kruiden, planten en heesters, en ‘natuurlijke’ speelvoorzieningen. De tuin krijgt verschillende entrees en wordt volledig toegankelijk voor ouderen en mindervaliden. Voor de bewoners komt er nog een collectieve daktuin op de onderbouw van de toren. Onder deze tuin lopen privéterrassen voor de bewoners trapsgewijs af richting het maaiveld.

In het plan wordt op verschillende wijzen aandacht besteed aan duurzaamheid. Niet alleen zal hierbij de focus liggen op energie en energie en de milieuprestatie van materialen, ook spelen zaken als water, ecologie, mobiliteit en sociale aspecten een belangrijke rol.

Het programma heeft een totale omvang van ruim 33.000 m2. Behalve de genoemde partijen bestaat het team dat de tender won uit Heddes Bouw & Ontwikkeling, WSP, W/E Adviseurs en Linkeroever.

Nieuw plein
De gebouwen grenzen aan een nieuw te realiseren plein aan de westzijde van het Amstelstation. De flats in de Van der Kunbuurt worden vanaf eind dit jaar gesloopt. Naast de gebouwen door Ballast Nedam en consorten bouwt woningcorporatie Stadgenoot vierhonderd sociale woningen terug.

Het gebied tussen het Amstelstation en de oever van de Amstel wordt getransformeerd tot een hoogstedelijke woon- en werkomgeving met bijbehorende voorzieningen. Er worden ongeveer 1.500 woningen toegevoegd aan het gebied. De woningen worden deels ondergebracht in vijf nieuwe torens van 75 tot 135 meter hoog, waaronder de vandaag gepresenteerde toren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

SVP Architectuur en Stedenbouw draagt bij aan toekomstplan voor Staatsliedenkwartier in Zeist

3 uur geleden

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

Vandaag, 12:00

MVRDV en Diamond Schmitt ontwerpen tweede gebouw voor universiteit Toronto

Vandaag, 11:16

Mecanoo ontwerpt filmtheater Fraterhuis in binnenstad Zwolle

24 april, 3:08

Hollandse Duinen wordt officieel een nationaal park

2 uur geleden

Dutch Green Building Council breidt bestuur uit met drie leden

Vandaag, 10:47

Euromast blijft langer dicht om renovatie

Vandaag, 09:39

Betonvereniging houdt symposium 'Omdenken' op Pier van Scheveningen

24 april, 4:00

Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

23 april, 4:23

BINX Smartility gekozen als aannemer voor Centrale Bibliotheek Rotterdam

23 april, 3:32
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan