Copyright: Your Captain Luchtfotografie

Raad van State doet nog geen einduitspraak over doortrekken A15

6 maart 2024, 11:34
De Raad van State heeft woensdag weer geen definitieve uitspraak gedaan over het doortrekken van de snelweg A15 naar de A12 in de buurt van Arnhem. De minister van Infrastructuur en Waterstaat moet meer informatie geven over het voornemen om de stikstofruimte van zes boerderijen die gaan stoppen, in te zetten voor het bouwproject. Dit zogenoemde extern salderen is toegestaan, maar onder voorwaarden, zo heeft de raad woensdag bepaald.

Het tracébesluit is bijna in orde, maar nog niet helemaal, aldus de Raad van State. De minister krijgt zes maanden de tijd om het extern salderen nader te onderbouwen. Het is de derde keer dat de Raad van State een tussenuitspraak doet in deze zaak, die al sinds 2017 bij de Raad van State ligt.

Langdurig proces
De A15 is de belangrijkste verbinding over de weg voor vrachtverkeer van Rotterdam naar Duitsland en verder. De snelweg houdt op bij Ressen in Gelderland. Het verkeer moet via Arnhem naar de A12 rijden, wat leidt tot dagelijkse lange files.

Er is al tientallen jaren gesproken en geprocedeerd over de doortrekking van de A15 naar de A12, inclusief verbredingen van snelwegdelen. In 2017 belandden bezwaren tegen het tracébesluit bij de Raad van State. Een eerdere tussenuitspraak leverde onder meer op dat nu voor alle bouwprojecten in het land de stikstofuitstoot tot op 25 kilometer van de locatie berekend moet worden.

Nadere onderbouwing
Het nieuwe stuk A15 voert door natuurgebieden. De Raad van State vindt het nog niet duidelijk of de stikstofneerslag in die gebieden omlaag moet om de natuur te herstellen. Als dat nodig is moet per gebied worden aangegeven welke maatregelen daarvoor worden genomen.

Pas als dat nader is onderbouwd, kan de raad beoordelen of de stikstofwinst die in de gebieden wordt behaald door het (deels) opkopen van zes boerderijen, mag worden gebruikt voor de uitvoering van ViA15, zoals het wegenproject heet. Het is volgens de raad niet voldoende om alleen te verwijzen naar algemene maatregelen uit het Programma stikstofreductie en natuurverbetering.

Bezwaar
De Vereniging Natuur en Milieufederatie Gelderland heeft als enige bezwaren ingediend tegen het extern salderen. Daarmee is deze vereniging de enige bezwaarmaker die overblijft in de zaak. Voor onder meer Mobilisation for the Environment (MOB) is de zaak afgelopen, omdat de hoogste bestuursrechter de bezwaren tegen het uitgevoerde stikstofonderzoek ongegrond heeft verklaard.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Designprijs toegekend aan Van Eijk & Van der Lubbe

44 minuten geleden

Appartementenblok met 'plisségevel' opgeleverd in Nieuw Kralingen

1 uur geleden

UNStudio maakt masterplan voor verdere ontwikkeling Expo City Dubai

3 uur geleden

Studio Nauta ontwerpt duurzame ‘lantaarnhal’ als noordentree voor station Zwolle

Gisteren, 13:00

Inschrijving voor NRP Gulden Feniks 2025 geopend

5 minuten geleden

Utrecht kan plan voor prijzige verbouwing provinciehuis uitwerken

Vandaag, 09:32

Studie: minder vluchten Schiphol schaden vestigingsklimaat niet

Gisteren, 13:45

Duurzame energiebranche wil eerlijker speelveld warmtetransitie

Gisteren, 09:44

Kabinet scherpt regels bouwen langs rivieren aan

4 februari, 5:04

Woningbouwprogramma in Rotterdamse Tweebosbuurt aangepast naar meer betaalbaar

4 februari, 11:07
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan