Betuwe krijgt boomgaard van 33 kilometer langs de A15

21 mei 2021, 9:10
De eerste van in totaal 24.243 fruit-, sier- en laanbomen worden dit jaar geplant op enkele locaties langs de snelweg A15 tussen knooppunt Deil en Dodewaard. De groepen bomen vormen de start van wat de langste boomgaard van Europa moet worden, over een lengte van 33 kilometer. De plannenmakers denken zelfs al aan een boomgaard langs de hele A15, van de Duitse grens tot aan zee.

De boomgaard langs de A15 won in 2017 een door de provincie Gelderland uitgeschreven wedstrijd om de provincie groener te maken. Winnares Caro Agterberg bedacht om het rommelige bedrijvengebied tussen de snelweg A15 en de Betuwelijn te vergroenen met aanplant die typerend is voor de Betuwe, namelijk fruit- en sierbomen.

In de afgelopen jaren hebben weg- en waterbeheerders, overheden en de fruitsector het idee omarmd. Kennisinstituut Wageningen Environmental Research (WENR) heeft nu uitgezocht wat mogelijk is.

Aanzienlijk opknappen
Volgens WENR zal de omgeving aanzienlijk opknappen van een recordlange boomgaard tussen weg en spoor. De bomen vangen fijnstof op en bieden plek aan vogels en insecten. De onderzoekers hebben ook gekeken naar de aanleg van een soort plantsoenen in de strook tussen snelweg en goederenspoor, maar vinden dat een boomgaard beter bij de identiteit van het gebied past. Allerlei soorten fruitbomen kunnen er met succes groeien.

De speciaal opgerichte stichting De Langste Boomgaard start dit jaar met enkele pilots. Die moeten onder andere meer informatie opleveren over veiligheidsvoorwaarden en afstanden tot weg en spoor. Ook wordt gekeken naar een combinatie van het planten van bomen en initiatieven voor het opwekken van duurzame energie. Het is volgens de plannenmakers nog niet te zeggen wanneer de hele boomgaard is aangeplant.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Entree ziekenhuis Rijnstate in Arnhem op duurzame wijze vernieuwd

31 juli, 9:07

Architectenweb Sportzomer: Gaelle Mys nam als turnster drie keer deel aan de Spelen

30 juli, 9:12

Architectenweb Sportzomer: ook bij schermen gaat het voor Wouter van Riet Paap om één helder 'gebaar'

28 juli, 9:05

Frissere uitstraling voor verduurzaamde flat in Nijmegen

25 juli, 9:19

Internationaal Gerechtshof oordeelt dat landen schade aan klimaat moeten voorkomen

25 juli, 10:06

Jan Peter Legtenberg nieuwe algemeen directeur KuiperCompagnons

24 juli, 11:25

Helft arbeidsmigranten platteland na zes jaar nog in Nederland

23 juli, 11:06

Zoetermeer wil brug over spoor en A12 renoveren

22 juli, 11:59

Aanpak Zuid-Hollandse verkeersader kost tientallen miljoenen meer

21 juli, 12:29

Hermans kiest Schiermonnikoogroute voor stroomkabel naar Noordzee

18 juli, 11:09
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan