Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Koschuch Architects / Studio RAP
Copyright: Koschuch Architects / Studio RAP
Copyright: Koschuch Architects / Studio RAP
Copyright: Koschuch Architects / Studio RAP
Copyright: Koschuch Architects / Studio RAP

Kavel 10b in het Amstelkwartier: de runner-up

12 januari 2024, 13:18
Deze week werd bekend dat een samenwerkingsverband onder leiding van ontwikkelaar VORM de tender voor kavel 10b in het Amsterdamse Amstelkwartier heeft gewonnen. Als tweede eindigde een team aangevoerd door Hoogvliet Beheer en Everglow Real Estate, met Koschuch Architects en Studio RAP als architecten. In het ontwerp voor het blok De Smaakmaker wordt gerefereerd aan het industriële verleden van de locatie en is er veel ruimte voor circulariteit.

De Smaakmaker bestaat uit een contrastrijk ensemble van vijf gebouwen rond een binnentuin. De gebouwen hebben alle een eigen architectuur, ontsluiting en materialisatie. Ook bieden de volumes plek aan verschillende woontypologieën. Eenheid is gezocht door de toepassing van steenachtige materialen, een fris kleurenpalet en industriële ornamentiek in de (winkel)plint.

Om de functie van startpunt voor de centrale winkelstraat in het Amstelkwartier en het innovatieve karakter van het blok zelf te onderstrepen, zijn de kaders van de winkelpuien verbijzonderd met een hedendaagse ornamentiek van circulaire snit. De kaders worden gerealiseerd van 3D-geprinte keramische tegels en 3D-gefreesde houten panelen, beide van hergebruikt materiaal.

Hernieuwbare materialen
De Smaakmaker wordt voor 74 procent opgebouwd uit hergebruikte en hernieuwbare materialen, meldt Koschuch Architects. Zo bestaat de hoofddraagconstructie uit kolommen en balken van beton met 50% puingranulaat en worden hergebruikte kanaalplaatvloeren toegepast. Met onder meer overstekken op het zuiden als passieve zonwering wordt op lowtech-manieren ingespeeld op oriëntatie en bezonning.

Stedenbouwkundig trapt het gebouw aan de zuidkant af, zodat er meer daglicht in de woningen valt en de zon in de binnentuin schijnt. Met deze toepassingen wordt een MPG van 0.263 /m2 BVO/jaar behaald, stelt Koschuch Architects. Verder worden energieconcepten toegepast met energiekassen op het dak en hergebruik van warmte uit de supermarkt binnen het plan.

De binnentuin kent een variatie aan biotopen en voorzieningen, waaronder en plukbos, wadi’s, inheemse bomen, een bloemenlint en struweel, een loo, natuurlijke speelplekken, ontmoetings- en ‘ontdek’-plekken en wandelpaden die de verschillende onderdelen kruisen en verbinden.

Andere betrokken partijen 
De andere betrokken partijen bij de runner-upinzendingen waren Tenderboost, Makers of Sustainable Spaces, Koninklijke Ginkel groep, Sweco, DGMR, Lagemaat, BBN, ABT en SPARK.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groningen stelt gebiedsvisie voor wijk De Nieuwe Held vast

Gisteren, 15:45

Bouw paviljoen van Atelier PUUUR met buurtfunctie en voorzieningen gestart

Gisteren, 14:06

Zeven ontwerpteams aan de slag met herontwikkeling Bernhardkazerne Amersfoort

Gisteren, 11:44

Kantoorcomplex door Goof Spruit bij station Utrecht krijgt tweede leven als De Nieuwe Tuin

Gisteren, 10:26

Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

Gisteren, 16:31

Provincie akkoord met natuurherstel voor nieuwe ASML-campus

Gisteren, 12:30

CBS: uitstoot gestegen in 2025, klimaatdoelen verder uit zicht

Gisteren, 09:20

Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot zeshonderd miljoen euro

10 maart, 2:33

Zuid-Holland stemt in met bouwplannen 285.000 huizen tot 2036

10 maart, 12:12

Fors meer omzet bouwbedrijf Dura Vermeer door grote vraag

10 maart, 9:48
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan