Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten
Copyright: JVST architecten

Installatie als vooruitblik op renovatie bibliotheek Reykjavik

17 mei 2023, 14:54
JVST, Inside OutsideHanratharchitect en Kreativa hebben een vleugel van de hoofdbibliotheek van Reykjavik tijdelijk omgevormd tot een kleurrijke ruimte voor participatie. De installatie was onlangs te zien en ervaren in het kader van DesignMarch 2023 en was als het ware een voorschot op de aankomende renovatie van de bibliotheek

DesignMarch 2023, dat zich afspeelde van 3 tot en met 7 mei in Reykjavik, had als thema ‘What Now’. De installatie gaf invulling aan dat thema en representeerde het concept en de ambitie van de renovatie, vertelt het team: ze voegde een warme, zintuiglijke en verwelkomende ruimte toe aan de stad door te spelen met de rauwe ruimten en harde glasgevels.

Het team van de drie Nederlandse bureaus en de IJslandse studio wonnen een klein half jaar geleden de opdracht voor het ontwerp van de renovatie van de centrale bibliotheek. Ditzelfde team heeft de recente installatie ontworpen en uitgevoerd. In de installatie werden gedurende DesignMarch – en worden in de periode erna - een reeks van verschillende evenementen geprogrammeerd.

Gordijnen als plaatsmakers
Twee gordijnen, een ontwerp en productie van Inside Outside, vormen het hart van het project. Een semi-transparant oranjeroze gordijn heeft de façade van de bibliotheek – een harde glazen gevel over vijf verdiepingen – veranderd in “een mysterieuze gloeiende wand”, aldus het ontwerpteam. Het immense gordijn vormt een uitnodigend membraan dat zacht beweegt in de wind.

Binnenin het gebouw – een voormalig pakhuis – is de rauwe betonnen ruimte getransformeerd met behulp van een aantal elementen. Een rond, transparant gordijn, een aantal abstracte blokken, een bar en een maquette vormen een geheel. Het ronde gordijn is bedacht als een ‘third place’; als verwelkomend en open element kan het door bezoekers naar believen worden geïnterpreteerd en gebruikt.

De maquette vormt het ‘praatstuk’ van de installatie en brengt de potentie van het huidige gebouw in beeld, vertelt het ontwerpteam. Het daagt bezoekers uit om te reageren op het ontwerp en het stimuleert de betrokkenheid van het publiek. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Hoogbouwcomplex KJ Den Haag opgeleverd

Vandaag, 15:12

Renovatie Amsterdam Museum officieel van start

Vandaag, 13:35

Heemschut: sloop dreigt voor Huis van de Toekomst

Vandaag, 11:34

Zenber Architecten ontwerpt interieur van herontwikkelde Lounge 1 op Schiphol

Vandaag, 09:00

Raad Amsterdam krijgt meer transparantie over grote projecten

Vandaag, 12:19

Rekenkamer: aanpak zoetwatertekort loopt jaren achter

Vandaag, 10:21

Particuliere verhuurders noemen uitstel box 3-aanpassing funest

Gisteren, 15:09

Onderzoek: tientallen biljoenen naar toekomstige AI-datacenters

Gisteren, 10:17

Boris Hocks nieuwe provinciaal bouwmeester Groningen

2 september, 11:20

VNG: mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

2 september, 9:35
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap