Medeoprichter en bekendste gezicht van de BBB Caroline van der Plas
Copyright: WIkimedia Commons / Vysotsky

Bouwwereld reageert verdeeld op verkiezingswinst BBB

17 maart 2023, 9:52
De bouwwereld reageert verdeeld op de verkiezingswinst van de BoerBurgerBeweging (BBB) bij de Provinciale Statenverkiezingen. Dat komt naar voren uit een rondgang door het ANP. Zo vraagt de branchevereniging van bouwmaterialen NVTB zich af wat BBB concreet voor plannen heeft en hoe deze van invloed zullen zijn op de bouwsector.

“Het is moeilijk inschatten wat de BBB concreet gaat doen en wat voor invloed dit gaat hebben op het bouwproces? Dat blijkt niet uit het partijprogramma”, zegt NVTB-voorzitter Titia Siertsema op de afscheidsbijeenkomst van vertrekkend Bouwend Nederland-voorzitter Maxime Verhagen in de Grote Kerk in Den Haag. “Moet je het dan hebben over eerdere uitspraken van Caroline van der Plas, zoals dat stikstof geen probleem is? Het komt een keer terug bij de samenleving. Wat is dan de oplossing die ze voor ogen heeft?”

Desiree Uitzetter, voorzitter van projectontwikkelaarsvereniging Neprom, laat weten te hopen dat de BBB zich ‘voor de uitvoeringskant gaat inzetten’.

‘Goed over nadenken’
Theo Winter, lid van de raad van bestuur bij bouwbedrijf Dura Vermeer, zegt dat de uitslag ‘dusdanig is, dat we er echt goed over moeten nadenken’. De uitslag van de Provinciale Statenverkiezingen is een ‘duidelijk signaal’ waar de bouw wat mee moet, zegt hij. “Er zijn genoeg rapporten verschenen die constateren dat er wat moet gebeuren. Alles wat vergunningen hindert, is strijdig met het opstarten van bouwprojecten.”

Daarmee doelt hij ook op eventuele langdurige formatieprocessen van de nieuwe provinciebesturen. Daarover zegt Joep Rats, jarenlang bestuurder bij branchevereniging Bouwend Nederland en nu directeur van de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO), dat de BBB ‘heel veel belang heeft om de bouw vlot te krijgen’. BBB is volgens hem tot nu toe welwillend geweest op talloze bouwbijeenkomsten die in de aanloop naar de verkiezingen werden georganiseerd.

Bereidheid tot samenwerken
Ook Gerard Hoiting, algemeen directeur bij ingenieurs- en aannemersconcern Roelofs Groep en sinds 2021 ook bestuurder bij Bouwend Nederland, schaart zich achter de bereidheid tot samenwerken van BBB. “Ik denk dat ze wel bereid zijn om een oplossing te zoeken”, zegt hij over de stikstofproblematiek in de bouw. “Ik heb best wel het idee dat ze goed voorbereid zijn. Het is een mix van oud-bestuurders en ondernemers, ik denk dat ze daarom zoveel stemmen hebben gekregen, dat ze heel veel mensen aanspreken.”

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Deel Hofvijver in Den Haag drooggelegd voor werk aan Binnenhof

17 januari, 10:50

Nieuw beeldkwaliteitsplan voor winkelcentrum Amstelveen door Rijnboutt

16 januari, 4:50

€ 22 miljoen voor versneld renoveren en verduurzamen van ruim 4.000 woningen

16 januari, 12:14

Ramon Gianotten en Rienk Klaassen benoemd tot partner bij ZZDP Architecten

16 januari, 9:03

Zuid-Holland wil voorrang warmtenetten bij aansluiting op vol net

17 januari, 11:54

Huurders hebben opnieuw minder keus uit nog krapper huuraanbod

17 januari, 9:39

Provincie Utrecht wijst plekken aan voor windturbines; gemeenten niet blij

16 januari, 1:51

Keijzer pleit in Brussel voor versoepelen regels bij woningnood

16 januari, 11:00

1.400 kilometer dijk moet versterkt

16 januari, 10:10

ING Research: toename woningverkopen en iets hogere prijzen

15 januari, 12:05
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan