Copyright: Velux Groep

Velux bant plastic uit alle dakraamverpakkingen

15 maart 2022, 11:35
De Velux Groep maakt vandaag bekend dat  90% van alle dakraamverpakkingen geen plastic meer bevat, maar is gemaakt van recyclebaar verpakkingsmateriaal op papierbasis. Velux zet het nieuwe verpakkingsmateriaal in bij de meest verkochte dakraammodellen, waardoor het bedrijf 900 ton plastic per jaar bespaart. Voor de klant wordt het afvoeren van de verpakking meteen een stuk eenvoudiger omdat er in plaats van twee nog maar één afvalstroom ontstaat, namelijk karton, dat kan worden gerecycled.

Wereldwijd wordt er jaarlijks 300 miljoen ton plastic afval geproduceerd. Onderzoekers schatten dat 60% van alle plastic dat sinds 1950 is geproduceerd uiteindelijk op een vuilnisbelt of in de natuur belandt (zie: United Nations Environment Programme). Plastic voor eenmalig gebruik heeft een aantoonbaar negatief effect op de biodiversiteit en het milieu wanneer het op de verkeerde plek terechtkomt (New Study Shows Plastic in Oceans Is on the Rise (nationalgeographic.com) and Single-Use Plastics 101).

In plaats van plastic gaat Velux voor de verpakking van de ramen nu karton met het FSC (Forest Stewardship Council)-keurmerk gebruiken. De nieuwe manier van dakramen verpakken verlaagt de CO2-uitstoot met 13% voor de Velux Groep, zo meldt de onderneming. Dat is een significante bijdrage aan haar strategische doel om in 2030 recyclebaar verpakkingsmateriaal te maken dat geen plastic bevat en 100% recyclebaar is.

Stap in transformatie
Het is ook een duidelijke stap in het totale transformatieproces om als Velux Groep een duurzaam bedrijf te worden dat bewuste keuzes maakt over welke producten en oplossingen in de markt worden gezet, laat het weten. “Velux wil heel bewust een significante bijdrage leveren aan een duurzamere toekomst, door goed na te denken over wat goed is voor onze planeet en de natuur in alles wat we doen”, zegt Jeroen Proemstra, Market Director Velux Nederland.

“De verpakking is een belangrijk onderdeel van het product en moet daarom ook zo milieuvriendelijk mogelijk zijn. We zijn trots dat we erin geslaagd zijn de hoeveelheid plastic die we gebruiken voor het beschermen en verpakken van onze dakramen substantieel te verlagen. Daarmee zetten we een belangrijke stap richting ons verduurzamingsdoel dat wij ‘Green our packaging’ noemen.”

De duurzaamheidsstrategie die Velux Groep in 2020 heeft gelanceerd zal over een periode van 10 jaar tot een omwenteling leiden waarbij Velux naar eigen zeggen voorop loopt met klimaat- en milieuacties, innovatieve duurzame producten zal introduceren en transformeert naar een duurzame, maatschappelijk verantwoorde bedrijfsvoering.

Meer informatie over de Velux Duurzaamheidsstrategie 2030 biedt het bedrijf hier.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Rijksmonumentale Schiedamse branderij krijgt herbestemming als boetiekhotel

21 minuten geleden

Win tickets voor filmvertoning ‘Universal Language’

Gisteren, 16:51

Archiprix 2025 kent vier winnaars en twee eervolle vermeldingen

Gisteren, 15:42

Zes nominaties voor Zoetermeerse Gemma Smid Architectuurprijs 2025

Gisteren, 14:00

Den Haag wil eigen warmtebedrijf oprichten

3 uur geleden

OVV: ontwerpfout en gebrek aan controle bij ingestorte parkeergarage

Gisteren, 11:43

Nieuwegein wist niet van veranderingen in bouw ingestorte parkeergarage

Gisteren, 10:59

Focus on Impact en Qonnected Logistics werken samen aan ontwikkeling stadslogistieke hubs

16 juni, 2:15

Utrechters zien tram Merwedelijn liefst verdiept of in tunnel

16 juni, 9:00

Voorlopig weinig hoop voor gepauzeerde infrastructuurprojecten

16 juni, 8:45
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan