Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Onrust op beurzen door problemen Chinese vastgoedreus

20 september 2021, 14:40
De Europese beurzen waren maandag in de ban van de Chinese vastgoedontwikkelaar Evergrande, die dreigt om te vallen. Het op een na grootste vastgoedconcern van China kampt met een schuldenberg van ruim 200 miljard euro en beleggers vrezen dat een faillissement voor een domino-effect kan zorgen op de Chinese vastgoedmarkt.

Mocht Evergrande zijn schulden niet kunnen afbetalen dan is dat ook een probleem voor honderden financiële instellingen die leningen hebben uitstaan bij het concern, waarmee een nieuwe schuldencrisis dreigt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,6 procent lager op 777,18 punten. De MidKap zakte 2,1 procent tot 1066,96 punten. Londen en Parijs verloren tot 2,3 procent. De Duitse DAX, die sinds maandag geen 30 maar 40 bedrijven bevat, daalde dik 2 procent.

In Hongkong kelderde Evergrande ruim 10 procent. Beleggers schrokken van het nieuws dat het bedrijf zijn schuldeisers wil terugbetalen met afgeprijsd vastgoed in plaats van geld. Ook lijkt Beijing vooralsnog niet van plan om in te grijpen en Evergrande van de ondergang te willen redden. In 2008 luidde de weigering van de Amerikaanse overheid om zakenbank Lehman Brothers te redden de financiële crisis in.

Ook de aandelenbeurzen in New York verloren maandag flink. De Dow-Jonesindex tekende een verlies op van 1,8 procent op 33.970,47 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 1,7 procent tot 4357,73 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 2,2 procent tot 14.713,90 punten.

Minder staal
De vrees dat China minder staal en andere ruwe materialen zal afnemen vanwege de problemen in de vastgoedmarkt zorgden voor koersdruk bij de mijnbouwers en staalbedrijven. In Londen zakte Anglo American 8 procent. BHP en Rio Tinto verloren dik 5 procent. In de AEX was staalconcern ArcelorMittal (min 6,4 procent) de grootste daler. In de MidKap stonden branchegenoten Aperam en AMG onderaan met verliezen van 5,5 procent.

Aegon en ING verloren ruim 3 procent door de vrees voor problemen in de financiële sector bij het omvallen van Evergrande.

Bron: ANP

Trefwoorden

vastgoed china evergrande

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Carbon Stories organiseert debat over Shift Embassy

Gisteren, 15:59

Kindcentrum van Spring architecten is een paviljoen in het groen

Gisteren, 14:44

LEVS verdicht Utrechtse wijk Ondiep met nieuwe woongebouwen

Gisteren, 10:54

Gemeente Rotterdam zoekt architectenbureaus die project willen laten doorrekenen met CO2-rekenmethode

23 juli, 3:35

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

Gisteren, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

Gisteren, 09:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap