Makelaars: overheid moet investeren in bouw betaalbare woningen

15 juni 2020, 14:36
De overheid moet grootschalig investeren in de bouw van betaalbare woningen. Dat staat in de brief van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) aan het kabinet. Donderdag debatteert de Tweede Kamer over de woningmarkt. De makelaars willen een groot pakket van investeringen, waarmee uiteindelijk 90.000 woningen per jaar gerealiseerd kunnen worden. "Bouwen, bouwen, bouwen", moet het credo in de huidige crisis zijn, vinden de makelaars.

Grootschalige investeringen moeten voorkomen dat het scenario tijdens de vorige financiële crisis zich weer voordoet. Toen zakte de woningbouw naar een diepterecord. Veel bouwvakkers, ambtenaren, architecten en ingenieurs verloren hun baan. Van die klap is de woningmarkt nog steeds niet hersteld, meent de NVM. Momenteel bedraagt het tekort aan woningen ruim 300.000. De makelaarsvereniging vreest een herhaling van dat scenario met daarbij alle nadelige gevolgen voor woningzoekenden.

Bij het opstellen van de plannen moet ook veel aandacht komen voor milieuaspecten van de nieuwe woningen, vinden de makelaars. Voorbeelden daarvan zijn het herontwikkelen van bestaande gebieden of de bouw van huizen die minder afhankelijk zijn van fossiele brandstoffen als energiebron. Verder moeten de nieuwe woonwijken waar mogelijk afval hergebruiken en in balans zijn met de omringende natuur.

De NVM komt met tal van adviezen aan de overheid hoe het doorbouwen kan worden gestimuleerd. Zo zouden gemeenten versneld besluiten moeten kunnen nemen en daadkrachtig kunnen optreden bij het verlenen van vergunningen en de ontwikkeling van bouwplannen. Het Rijk moet daarbij volgens de makelaars gemeenten als het nodig is te hulp schieten, ook financieel.

Bron: ANP

Trefwoorden

woningmarkt woningbouw nvm

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BURA, LEVS architecten en Urban Climate Architects publiceren onderzoek naar CO2-voetafdruk van stedelijk ontwerp

3 uur geleden

Binst Architects ontwerpt nieuw gemeentehuis Middelkerke

Vandaag, 11:53

Lidia Egorova en Bart Nicolaas benoemd tot partner bij Space&Matter

Vandaag, 10:32

LAOS landscape urbanism opent tweede vestiging in Utrecht

Gisteren, 15:11

Toerisme wereldwijd in 2025 naar record, meeste toeristen naar Europa

4 uur geleden

Nieuw gemaal IJmuiden kost tot 2,3 miljard euro

Vandaag, 13:28

Zuid-Hollandse miljoenen naar snelle oplossingen vol stroomnet

Vandaag, 09:23

Inschrijving Tilburg Architectuurprijs 2026 geopend

Gisteren, 13:46

ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

Gisteren, 11:22

Amsterdam wil bijdragen aan herbouw Vondelkerk

19 januari, 5:05
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan