Het winnend ontwerp 'Bijtanken bij Dudok'
Copyright: Marseille Buiten / IRIS architecten
Het winnend ontwerp 'Bijtanken bij Dudok'
Copyright: Marseille Buiten / IRIS architecten
Het winnend ontwerp 'Bijtanken bij Dudok'
Copyright: Marseille Buiten / IRIS architecten
Het winnend ontwerp 'Bijtanken bij Dudok'
Copyright: Marseille Buiten / IRIS architecten
Het winnend ontwerp 'Bijtanken bij Dudok'
Copyright: Marseille Buiten / IRIS architecten
Het winnend ontwerp 'Bijtanken bij Dudok'
Copyright: Marseille Buiten / IRIS architecten
Het winnend ontwerp 'Bijtanken bij Dudok'
Copyright: Marseille Buiten / IRIS architecten
Het winnend ontwerp 'Bijtanken bij Dudok'
Copyright: Marseille Buiten / IRIS architecten

Tankstation Dudok wordt groene verblijfsplek aan het water

21 november 2019, 11:54
De bureaucombinatie Marseille Buiten en IRIS architecten heeft de prijsvraag Dudok aan het Diep in Groningen gewonnen. Het voormalige tankstation van Willem Marinus Dudok en het omliggend terrein worden getransformeerd tot een groen verblijfsgebied. Onderdeel van het plan 'Bijtanken bij Dudok' is ook een nieuwe vlonder in het Boterdiep, dat naast zijn functie als verblijfsplek gebruikt kan worden als looproute.

Volgens de jury wordt met het ontwerp van de plek en de vlonder specifiek op overtuigende wijze invulling gegeven aan de beleving van het water en de inpassing in de omgeving. Verder spreekt de jury van een zorgvuldig en doordacht ontwerp. Toch was het niet het oordeel van de jury dat de doorslag gaf bij de winst van dit plan, maar de voorkeur van het publiek.

De jury gaf de meeste punten (62) aan het plan van Korth Tielens en DS Landschapsarchitecten, het publiek koos met 47 procent van de stemmen voor Marseille Buiten en IRIS architecten. Verrekend met het aandeel dat de jury en het publiek (75 versus 25 procent) hadden in de uiteindelijke puntentelling, kwamen de laatstgenoemde bureaus als winnaars uit de bus.

Kop koffie
In het winnend ontwerp wordt de huidige versteende plek rond het tankstation getransformeerd tot een groene plek aan het water. Mensen kunnen er zitten, ontspannen en een kop koffie of een versnapering nuttigen die worden uitgegeven in het gebouwtje van Dudok. Het pompstation wordt vervangen door een ‘Dudok-pomp’ waaraan elektrische fietsen kunnen worden opgeladen.

Het terrein wordt van de verkeersweg gescheiden door bomen, heesters en vaste planten. Door ook de bestaande groenstrook achter het Dudok-gebouw te herinrichten en onderdeel te maken van het hele gebied, krijgt het Dudok-gebouw twee ‘voorkanten’. Aan de huidige achterzijde wordt een podium gecreëerd, waar op LED-schermen digitale kunstwerken en films te zien zijn.

2021
Het stadsbestuur van Groningen heeft zich achter de uitslag geschaard en verwacht in 2021 met de uitvoering te starten. De derde plaats bij de prijsvraag was voor LAOS Landschapsarchitectuur en Vector-i. Het tankstation aan de Turfsingel is een van de twee bewaarde tankstations in Nederland die door Dudok zijn ontworpen. Het andere op het terrein van Toyota-importeur Louwman & Parqui in Raamsdonkveer.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

CPO meer&deel grote winnaar Dirk Roosenburgprijs 2025

Gisteren, 15:37

Gedetailleerde 3D-geprinte maquette toont ruimtelijke ontwikkeling Amsterdam

Gisteren, 14:56

Woongebouwen door VdpArchitecten vormen nieuwe 'voorkant' Groningse Oosterparkwijk

Gisteren, 13:48

Het Cultuurfonds kent subsidie toe aan biobased paviljoen voor Amsterdamse Bos ontworpen door Space Encounters

Gisteren, 11:07

Sweco neemt groot Belgisch architectenbureau over

Gisteren, 16:23

IMF: geen forse huizenprijsdaling bij einde hypotheekrenteaftrek

Gisteren, 12:14

EIB: 75.000 nieuwe voltijdse arbeidskrachten nodig in de bouw

Gisteren, 10:11

Groningen worstelt met afronding dertig kilometer lang fietspad naar Assen

16 oktober, 3:25

PBL: minimaal 150.000 hectare meer natuur nodig in 2050

16 oktober, 11:37

Afaina de Jong wint Amsterdamprijs voor de Kunst 2025

15 oktober, 3:19
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan