Blok H
Copyright: A2Studio
Blok H
Copyright: A2Studio
Blok H
Copyright: JSA
Blok H
Copyright: JSA
Blok H
Copyright: JSA
Blok H
Copyright: A2Studio
Blok H
Copyright: JSA
Blok H
Copyright: JSA
Blok H
Copyright: JSA
Blok H
Copyright: JSA
Blok H
Copyright: JSA
Blok C
Copyright: A2Studio
Blok C
Copyright: A2Studio
Blok C
Copyright: JSA
Blok C
Copyright: JSA
Blok C
Copyright: JSA
Blok C
Copyright: JSA
Blok C
Copyright: A2Studio
Blok C
Copyright: A2Studio
Blok C
Copyright: JSA
Blok C
Copyright: JSA
Blok C
Copyright: JSA
Blok C
Copyright: JSA

JSA ontwerpt twee heel verschillende woongebouwen voor Overhoeks

5 april 2018, 11:30
Voor de buurt Overhoeks in Amsterdam-Noord heeft JSA twee heel verschillende woongebouwen ontworpen. Blok H is vormgegeven als een sculpturale, uitgeholde stenen massa, terwijl Blok C is voorzien van een fijn gevelraster en slanke balkons.  

Overhoeks, gelegen op de noordoever van het IJ, wordt in fases ontwikkeld. In de derde fase ontwikkelen Amvest en Ymere zo’n 1.800 woningen. Binnen die planfase heeft JSA | jeroen schipper architecten twee woongebouwen ontworpen: Blok H en Blok C.  

Overhoeks wordt ontwikkeld naar een masterplan van Geurst & Schulze Architecten en is opgezet als een campus waarin de woongebouwen als alzijdige blokken in een groene omgeving staan. De straten in de buurt zijn autoluw, parkeren gebeurt in ondergrondse parkeerkelders.  

Blok H
Het ontwerp van Blok H heeft JSA opgezet als een stenen massa met aan weerszijden een uitholling, die als groene ruimtes de woonkwaliteit vergroten. In de relatief diepe plattegrond zorgen deze uithollingen in het bouwblok voor veel daglicht.  

Het in beginsel rechthoekige volume is door JSA verzacht door veel hoeken af te ronden. De gevel is opgezet met een mengsel van drie kleuren baksteen dat van voornamelijk zandkleuren op de begane grond gradueel verloopt tot bijna geheel wit op de penthouseverdieping.  

“De uitstraling van het gebouw wordt in grote mate bepaald door de gelaagdheid van de baksteen te benadrukken middels een horizontaal reliëf”, verklaart JSA. “Balkons en balustrades maken onderdeel uit van de geprofileerde bakstenen gevels door hun verwante vorm en materialisering. Het gebouw krijgt grootstedelijke allure door een verfijnde uitwerking.”  

De ruim honderd appartementen in Blok H worden ontsloten vanuit drie kernen. Door deze organisatie en de getrapte verdiepingen bovenin ontstaat een gevarieerde woontypologie in diverse afmetingen. Het entreegebied is door JSA vormgegeven als een royale lobby. Twee gemeenschappelijke woonkamers op de begane grond maakt een gevarieerd gebruik mogelijk. Aan de Docklandsweg is daarnaast ook een commerciële ruimte voorzien.  

Blok C
Het tweede woongebouw dat JSA op Overhoeks ontwerpt, Blok C, heeft het bureau een heel ander karakter gegeven. Dit woongebouw wordt voorzien van royale buitenruimtes die als doorlopende veranda’s zijn vormgegeven. “De buitenruimtes zijn verticaal verbonden door middel van een ragfijn gevelraster dat als een ‘voile’ rondom het hoofdvolume is geplaatst”, aldus JSA.  

Het raster bestaat uit een compositie van horizontaal doorlopende en verticaal verspringende lijnen. Het raster is gematerialiseerd in hoge sterkte beton, waarmee zeer dunne elementen kunnen worden gerealiseerd. De woningomhullende gevel is bekleed met verticale aluminium profielen in een goudkleurige coating.  

De 72 appartementen in Blok C worden van binnenuit ontsloten door een drietal stijgpunten, bereikbaar via royale entreehallen, die hoogwaardig zijn afgewerkt met houten latten. Het gebouw bevat een grote variëteit aan woningen die worden bepaald door hun positie in het gebouw.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nominaties Zuiderkerkprijs en Geurt Brinkgreve Bokaal 2025 bekend

14 november, 12:17

'Architecten kunnen kwaliteit waarborgen bij splitsen en opdelen rijtjeshuizen'

14 november, 11:14

MVRDV en Buro Happold ontwerpen nieuw theater in Veenendaal

14 november, 10:23

Benthem Crouwel Architects plaatst slotstuk in Paleiskwartier van Den Bosch

13 november, 5:00

Zuid-Holland verhoogt budget voor restauratie rijksmonumenten

14 november, 2:08

Rapport: natuur kan helpen beschermen tegen stijgende zeespiegel

14 november, 9:24

Deltacommissaris: ga nu al in gesprek over toekomst waterbeheer

13 november, 4:03

Gemeentebestuur wil Brabants dorp Moerdijk laten verdwijnen

13 november, 10:23

Iets minder mensen vertrekken uit de Randstad dan in eerdere jaren

12 november, 10:00

Woningen en park op plek van rangeerterrein bij Rotterdamse Kuip

12 november, 9:30
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan