Copyright: Orange Architects
Copyright: Orange Architects
Copyright: Orange Architects
Copyright: Orange Architects
Copyright: Orange Architects
Copyright: Orange Architects
Copyright: Orange Architects
Copyright: Orange Architects

Orange Architects ontwerpt woontoren Beiroet

23 juni 2011, 12:22
In Beiroet verrijst een woontoren naar ontwerp van de Nederlandse bureaucombinatie Orange Architects. Het vijftig meter hoge bouwwerk The Cube bevat negentien in grootte variërende appartementen. In het ontwerp staat ‘maximalisatie’ centraal.

Met het ‘Maximize’-concept willen de samenwerkende bureaus het maximaal toelaatbare programma realiseren, de maximale hoogte benutten en het uitzicht vanuit ieder appartement optimaliseren. “Daarbij zijn 100 procent flexibele plattegronden ontworpen, die allemaal zijn voorzien van een aantrekkelijke buitenruimte”, zegt Orange Architects.

De opbouw van de toren is zowel expressief als generiek, aldus de bureaucombinatie. “Vanaf de tweede verdieping bevindt zich op iedere verdieping een uniek appartement. Door het draaien van de volumes per verdieping ontstaat op iedere laag een royale buitenruimte, op het dak van de onderburen.”

Ieder appartement beschikt over een groot terras en een panoramaraam, dat uitzicht biedt over Beiroet.

‘Verbluffend eenvoudig’
De complex ogende constructie is volgens Orange Architects ‘verbluffend eenvoudig’. In het hart van de toren is een kern ontworpen, waarin de liften en trappen zijn opgenomen. Deze kern verzorgt de stabiliteit van de toren, die in een aardbevingsgevoelig gebied is gelegen, maar zorgt er tevens voor dat volledig vrij indeelbare plattegronden gemaakt kunnen worden.

“De vloeren spannen als het ware in één keer van de kern naar de gevels. De gevel is per verdieping opgebouwd uit twee transparante puien en twee dragende wanden, die consequent per woonlaag negentig graden worden gedraaid. De wanden zijn geperforeerd en beeldbepalend voor zowel het exterieur als het interieur.”

Het project bevindt zich in het stadium van het definitief ontwerp. Afgelopen week hebben zowel de opdrachtgever als de constructeur het groene licht gegeven voor het vervolgtraject. Start van de bouw wordt verwacht in de loop van 2012, de oplevering is een jaar later gepland.

Orange Architects
Orange Architects is opgericht in 2010 door de Nederlandse architectenbureaus JSA en Cimka uit Rotterdam en HofmanDujardin uit Amsterdam. Eerder ontwierp het samenwerkingsverband luxe woonvilla’s in Riyad (Saoedi-Arabië).

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

Object Rotterdam neemt bezit van lege centrale bibliotheek

Gisteren, 15:06

BNSP zet met omvangrijke publicatie stedenbouw op de kaart en politieke agenda

Gisteren, 14:20

BNA: sneller bouwen vraagt niet alleen om minder regels

Gisteren, 12:28

Hortamuseum start ingrijpende restauratie en vernieuwing

Gisteren, 11:45

CBS ziet vertraging Nederlandse bevolkingsgroei in 2025

Gisteren, 16:14

Woningtekort loopt op tot 410.000, vooral minder huurwoningen

Gisteren, 13:32

Kamermeerderheid wil Europese waterregels ‘versimpelen’

2 februari, 3:19

Groningen rekent op 'daadkracht' nieuw kabinet voor Lelylijn

2 februari, 11:37

Zuid-Holland pakt provinciale weg bij Alphen voor honderd miljoen aan

30 januari, 4:24

Nederland haalt bouwdoel niet: opnieuw minder nieuwe woningen

30 januari, 1:20
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan