Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Jeroen Schipper Architecten
Copyright: A2Studio
Copyright: A2Studio
Copyright: A2Studio
Copyright: A2Studio
Copyright: A2Studio
Copyright: A2Studio

Herstructurering Bospolder voltooid met The Hudsons

13 maart 2017, 14:28
Aan de voet van het Dakpark in Rotterdam wordt een nieuw woningbouwproject, bestaande uit vijf bouwblokken, gerealiseerd. Het plan The Hudsons voorziet in 142 woningen en vormt de voltooiing van de herstructurering in de wijk Bospolder. Dat heeft de gemeente Rotterdam maandag bekendgemaakt.

De ontwikkelcombinatie ERA Contour en BPD Ontwikkeling, met Jeroen Schipper Architecten, CULD en A2Studio, mag het project gaan realiseren. Op nu braakliggende kavels komen 118 eengezinswoningen en 24 appartementen. Door deze koopwoningen toe te voegen aan het woningaanbod in Bospolder, momenteel is negentig procent huur, moet meer variatie ontstaan in de wijk.

The Hudsons werkt als verbindend elementen tussen het Dakpark en Bospolder, melden de betrokken partijen. Het plan sluit aan op het ‘mozaïek van scherven’, dat de stedenbouwkundige opzet van de wijk typeert. Daartoe wordt de locatie opgeknipt in kleinere ruimtelijke eenheden, die met hun maat, vorm en typologie passen bij de andere bouwblokken, straten en pleinen in de wijk.

Op die manier ontstaan volgens Jeroen Schipper Architecten vijf ‘Bospolderse scherven’; compacte en gesloten bouwblokken met een gedifferentieerd woonprogramma. De blokken zijn georganiseerd rond een binnentuin, die op de verdieping boven de gelijkvloerse parkeervoorziening ligt. Met hun groene en zachtere sfeer contrasteren de binnenhoven met de gemetselde, ‘stadse’ buitenzijden.

Fijnmazig
Net als de binnentuinen worden de doorsteken tussen de blokken richting het Dakpark op verschillende wijzen uitgewerkt en vormgegeven. Dit resulteert in een fijnmazig en gedifferentieerd systeem van hofjes en paden, straten en pleintjes, trappen en tuinen. Ook de blokken zelf worden gekenmerkt door variatie, dankzij verschillende beukmaten, verdiepingshoogtes, woningtypen en –groottes.

Grotendeels bepalend voor de architectuur is het thema ‘openen naar het groen’, meldt Jeroen Schipper Architecten (JSA). De gevels zijn volgens het bureau zo ontworpen dat wanneer je vanuit de wijk naar het Dakpark beweegt, je het gevoel krijgt dat de bouwblokken met je meebewegen.

”Ze worden opener qua gevelstructuur, lichter in kleur en de verticaliteit in de gevel maakt gradueel plaats voor een meer horizontale structuur”, aldus JSA.

Naar verwachting start de verkoop van The Hudsons na de zomer in 2018, waarna de bouw in januari 2019 zal beginnen, zo laat de gemeente Rotterdam weten. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Cultuurfonds lanceert vierde Open Call Architectuur en Bouwkunst

Gisteren, 16:44

ECHO Urban Design presenteert stedenbouwkundig plan Annapark in Amstelveen

Gisteren, 14:41

Mecanoo deelt nieuwe foto's van De Nederlandsche Bank

Gisteren, 13:40

Inschrijving Abe Bonnema Prijs voor Jonge Architecten 2026 van start

Gisteren, 12:00

Utrecht wil tienduizend woningen bouwen in Stadseiland-Zuid

Gisteren, 15:38

SER adviseert kabinet: wees standvastig in verduurzamingsbeleid

Gisteren, 11:03

Omzet Ballast Nedam gestegen, ook orderboek groeit

24 maart, 1:20

Woningcorporaties bouwden in 2025 meeste huizen in jaren

24 maart, 11:16

ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

23 maart, 1:25

Boekholt schrapt wet die voorrang statushouders stopt

23 maart, 10:19
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan