Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Kim Zwarts
Copyright: Kim Zwarts
Copyright: Kim Zwarts
Copyright: Kim Zwarts
Copyright: Kim Zwarts
Copyright: Kim Zwarts
Begane grond
Copyright: Powerhouse Company
Tweede verdieping
Copyright: Powerhouse Company
Vijfde verdieping
Copyright: Powerhouse Company
Wenteltrap
Copyright: Powerhouse Company
Wenteltrap detail
Copyright: Powerhouse Company

Gepolijst kantoorinterieur drukt de glamour van reizen uit

27 maart 2018, 16:03
Voor een opdrachtgever in de luchtvaartbranche heeft Powerhouse Company het interieur van het hoofdkantoor in Ierland ontworpen. Met gestroomlijnde vormen en luxueuze afwerkingen heeft het architectenbureau de glamour van het reizen willen oproepen.

Persoonlijke ontmoetingen met klanten en collega’s uit het buitenland zijn voor de internationaal opererende opdrachtgever zeldzaam geworden. Het nieuwe hoofdkantoor in Dublin staat daarom in het teken van communicatie – met zowel collega’s en adviseurs als opdrachtgevers.

Het kantoor met een oppervlak van 6.500 m2 biedt dan ook tal van ruimtes die ontmoetingen mogelijk maken. Het interieur omvat onder meer een lobby met restaurant, een ruime congreszaal en een fitness-studio, naast vier kantoorverdiepingen en een daarboven gelegen directieverdieping.

De doelstelling was om binnen het even klassieke als tijdloze gebouw een interieur te creëren dat zowel ruimtelijkheid uitstraalt als beweging en uitwisseling aanmoedigt. De opzet van de begane grond heeft daarom een uitnodigende sfeer, aldus het architectenbureau.

Materiaalgebruik
De ontvangstruimtes en kantoorvloeren op de verdiepingen kenmerken zich door gebogen wanden en de afwerking in hout, lokaal natuursteen en terrazzo. Een elliptische wenteltrap die de kantoorvloeren verbindt heeft dubbel gebogen binnenwelflijnen, afgewerkt in wengéfineer.

De trappartij komt uit op ronde, afgebakende zones in wit terrazzo met een dunnen bronzen bies. Dezelfde terrazzovloeren zijn toegepast in de lobby, het restaurant en de koffiehoeken: alle zones waar interactie centraal staat. De kantoren en gangen zijn voorzien van luxueuze vloerbekleding in meerdere speciaal vervaardigde kleuren, die de vloeiende lijnen van de led verlichte plafondlijsten volgen.

De kantoorverdiepingen kennen subtiele verschillen, wat de oriëntatie in het gebouw vergemakkelijkt. De eerste en tweede verdieping hebben een grotendeels open opzet, terwijl de derde en vierde verdieping een traditionelere indeling met kantoren langs de gevel. De iets kleinere vijfde verdieping, met een weids uitzicht over het naastgelegen park, huisvest de directie.

Flexibel en duurzaam
“Om het gebouw toekomstbesteding te maken hebben we een aantal effectieve oplossingen ingezet”, zegt Nanne de Ru, oprichter en architect van Powerhouse Company. “Zoals bijvoorbeeld de wentelende communicatietrap die de kantoorvloeren met elkaar verbindt.”

“Ook hebben we gekozen voor aanpasbare kamerindelingen en een delicate balans tussen open vloeren en gesloten kantoren”, vervolgt hij. “Deze ingrepen dragen in hoge mate bij aan de flexibiliteit en duurzaamheid van het kantoor.”

Door bovendien de artistieke ambities en de technische eisen zorgvuldig op elkaar af te stemmen, kon de status LEED platinum worden behaald, aldus het architectenbureau.

 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Huis op een Duin van Unknown Architects nestelt zich in het landschap

26 juni, 3:58

Cécilia Gross benoemd tot nieuwe Rijksbouwmeester

26 juni, 3:26

MVRDV ontwerpt torens in Taipei die van elkaar lijken ‘losgebroken’

26 juni, 10:52

SFA organiseert derde editie congres Architect van je eigen werk

25 juni, 3:33

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

26 juni, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

26 juni, 9:31

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

25 juni, 1:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

25 juni, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48

Meerderheid senaat positief tegenover regiewet woningbouw

24 juni, 10:27
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan