Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Beauty & The Bit
Copyright: Beauty & The Bit
Copyright: Beauty & The Bit
Copyright: KAAN Architecten
Copyright: KAAN Architecten
Copyright: KAAN Architecten
Copyright: KAAN Architecten
Copyright: KAAN Architecten

KAAN ontwerpt gevels voor drie kantoorpanden in München

20 december 2017, 11:30
De competitie voor de gevels van drie nieuwe kantoorgebouwen op de iCampus in München is gewonnen door KAAN Architecten. Het bureau voorziet de panden van een diepe gevel, die afwijkt van de gebruikelijke Duitse kantoorvormgeving.

Het voormalige industriële gebied Werksviertel, gelegen naast het Ostbahnhof in de Zuid-Duitse stad München, wordt getransformeerd naar een stadswijk met een gemengd programma. Onderdeel daarvan is een ensemble kantoorgebouwen, die samen worden aangeduid als iCampus.

De gebouwen Alpha, Beta en Gamma binnen de iCampus zijn, wat betreft constructie en plattegronden, ontworpen door RKW Architektur +. Het architectenbureau heeft de gebruikelijke en strikte Duitse regels gevolgd voor kantoorbouw.

Tegelijkertijd hebben de architecten de gebouwen ontworpen met transparantie en loft-achtige ruimtes, waarmee de panden duidelijk aansluiten bij de huidige creatieve industrie. Het gevelontwerp van KAAN Architecten onderstreept en ondersteunt de identiteit van het driespan, volgens het Rotterdamse bureau.

Grote openingen
Een betonnen raamwerk met grote openingen maakt de constructie in de gevel zichtbaar. Het ontwerp is aanpasbaar aan verschillende kantoortypologieën, mocht daar in de toekomst behoefte aan zijn. Zwart metalen gevelbekleding en raamkozijnen omsluiten de entrees, trappenhuizen, en technische ruimtes als een naadloze huid.

Een onderverdeling van de grotere vlakken in kleinere eenheden en het aantal verticale profielen heeft KAAN zo beperkt mogelijk gehouden. Op die manier wil het architectenbureau ontsnappen aan de gebruikelijke ‘kantoorgebouwesthetiek’ en een gevoel van openheid creëren.

Atrium
Een atrium draagt in elk gebouw bij aan daglicht voor de kantoorruimtes. De atria lopen door tot aan de respectievelijke ingangen, zodat een ruimtelijke relatie ontstaat tussen het interieur van het kantoorpand en de publieke ruimte buiten. Cafés en gemeenschappelijke ruimtes dragen bij aan het open en eigentijdse karakter van het project.

KAAN heeft, zo legt het bureau uit, het dak opgevat als een vijfde gevel. Het is niet alleen een plek voor technische installaties, maar met beplanting een “levend en ademend deel van de gebouwen”, aldus KAAN. Boven de atria zijn de daken voorzien van opvallende, driehoekige glaspartijen.

Werksviertel
Het gebouw Alpha wordt vanaf 2020 als eerste van een gevel naar ontwerp van KAAN voorzien. Daarop volgen Beta en Gamma. Het project moet einde 2022 zijn afgerond.

Werksviertel is een oud industrieel gebied naast Ostbahnhof en dichtbij het historische centrum van München, dat wordt getransformeerd naar een stadswijk waarin de nadruk ligt op wonen en creatieve industrie. Architectenweb meldde onlangs ook de plannen voor het gebouw WERK12 in het gebied; dat betreft ene ontwerp van MVRDV. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Mecanoo ontwerpt filmtheater Fraterhuis in binnenstad Zwolle

24 april, 3:08

Rotterdamse Dakendagen lanceert programma voor editie 2026

24 april, 1:10

Maas Lawrence presenteert architectuurjaarboek NL25

23 april, 7:31

Maarten Baas en Powerhouse Company werken samen bij cultureel cluster in Den Bosch

23 april, 3:34

Betonvereniging houdt symposium 'Omdenken' op Pier van Scheveningen

24 april, 4:00

Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

23 april, 4:23

BINX Smartility gekozen als aannemer voor Centrale Bibliotheek Rotterdam

23 april, 3:32

Woningcorporaties vrezen financieel vast te lopen

23 april, 11:45

Ontwerpwedstrijd voor nieuwe 'jas' Utrechtse elektriciteitshuisjes

22 april, 3:18

Provincies willen snel crisisaanpak voor overvol stroomnet

22 april, 12:01
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan