Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Energielabel kantoren verplicht naar C

28 november 2016, 12:46
Vanaf 2023 mogen kantoren geen energielabel slechter dan C meer dragen. Minister Blok (Wonen en Rijksdienst) gaat eigenaren van minder energiezuinige kantoorpanden wettelijk verplichten zuiniger te maken. Dat laat de minister maandag weten in een brief aan de Tweede Kamer.

Kantoren met een energielabel van D tot en met G mogen vanaf 2023 niet meer worden gebruikt. Het opschroeven van de labels D, E en F kunnen zonder bouwkundige aanpassingen worden opgeschroefd naar minimaal C, laat de bewindsman weten. Aanpassingen aan installaties zijn al voldoende. Alleen bij kantoren die nu label G hebben, zijn maatregelen als glas- of dakisolatie nodig.

De maatregel moet ruim acht petajoule energiebesparing per jaar opleveren. De kantooreigenaren moeten hiervoor samen eenmalig 860 miljoen euro investeren in energiebesparende maatregelen, schrijft Blok. De terugverdientijd ligt gemiddeld tussen de drie en 6,5 jaar, maar dat is sterk afhankelijk van het gebouw en de energieprijs.

De verplichting voor minstens label C geldt alleen voor kantoren, laat de minister weten. Wel komt er een onderzoek naar de mogelijkheden in andere gebouwen, zoals winkels, bedrijfsgebouwen, scholen, zorginstellingen, sporthallen en musea.

Betere controle
Alle bedrijven en instellingen die veel energie gebruiken (meer dan 50.000 kWh of meer dan 25.000 m3 gas), zijn nu al verplicht om energiebesparende maatregelen te nemen als de terugverdientijd onder de vijf jaar ligt. De controle daarop door gemeenten en omgevingsdiensten schiet tekort, aldus Blok.

Het kabinet stelt daarom twintig extra toezichthouders voor de omgevingsdiensten beschikbaar; die zijn sinds deze maand actief. Zij helpen ook bij regionale projecten voor energiebesparing. Betere controle moet in 2023 ruim zestien petajoule besparing opleveren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Multifunctioneel Universitair Sportcentrum in Leiden geopend

Vandaag, 15:05

Woongebouw De Juffer aan plas bij Pijnacker opgeleverd

Vandaag, 11:54

buroSALT neemt Fierloos Architecten over

Vandaag, 10:49

Archiprix levert vijf winnende inzendingen op

19 juni, 3:53

Meer woningen geïsoleerd, maar doel 2,5 miljoen blijft uit zicht

Vandaag, 12:28

Bestuurders en bedrijven bezorgd om minder geld infrastructuur

Vandaag, 09:37

Katwijkse raad zet deur open voor miljardenfabriek Eli Lilly

19 juni, 9:34

Juryprijs De Vernufteling 2026 voor waterzuinig wonen

16 juni, 3:10

Roos Bendien directielid en projectarchitect bij JAM*

15 juni, 4:22

NSI stopt definitief met bouw houten kantoorgebouw Zuidas

15 juni, 10:12
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan