Bedrijven willen minister klimaat en energie

26 oktober 2016, 9:17
Een groep van veertig grote bedrijven als Shell, Schiphol en Eneco vindt dat er een speciale minister voor economie, klimaat en energie moeten komen. Ook moet er een nationale investeringsbank komen die de ontwikkeling van grote energieprojecten op land en op zee mogelijk maakt.

Dat stellen de ondernemingen woensdag in een ingezonden stuk in de Volkskrant. Zij scharen zich daarmee achter de Klimaatwet van PvdA-leider Diederik Samsom en GroenLinks-leider Jesse Klaver.

De bedrijven willen dat het aanstaande kabinet de langetermijndoelen van het Klimaatakkoord van Parijs wettelijk vastlegt om de opwarming van de aarde af te remmen.

Nationale Klimaattop
Woensdag vindt in de Van Nelle Fabriek in Rotterdam de Nationale Klimaattop plaats. Hier worden initiatieven en maatregelen vergaard die helpen om de uitstoot van het schadelijke broeikasgas CO2 (kooldioxide) te verminderen. Premier Mark Rutte en staatssecretaris Sharon Dijksma (infrastructuur en Milieu) openen de top.

Present zijn onder meer de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb, Marjan van Loon (bestuursvoorzitter Shell Nederland), Pieter Elbers (KLM) en Greenpeace-directeur Joris Thijssen.

Tijdens deze klimaattop is de Nederlandse première van de documentaire ‘Before the Flood’ van Leonardo DiCaprio. De film gaat over de voorziene klimaatverandering en wat mensen kunnen doen om het tijd te keren.

Parijs
Dijksma nam het initiatief voor de Nationale Klimaattop nadat in december het historische klimaatakkoord van Parijs werd gesloten. Vermindering van de uitstoot van broeikasgassen is nodig om de in Parijs gemaakte afspraken te kunnen halen.

Woensdag wordt aan het einde van de dag bekendgemaakt met hoeveel de CO2-uitstoot in Nederland kan worden verminderd door initiatieven die op de top zijn besproken.

Bron: ANP

Trefwoorden

klimaat bedrijven energie

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Forum Magazine wijdt nummer aan architectuur en de koolstofdioxide-crisis

Vandaag, 14:40

Door atelier PRO ontworpen brede school in Genderen in gebruik genomen

Vandaag, 13:46

MVRDV ontwerpt collectie straatmeubilair voor Escofet

Vandaag, 11:35

Fenix en Light House winnen Dutch Daylight Award 2026

Vandaag, 10:33

Vol stroomnet zet ook bijna voltooide woningbouwprojecten klem

Vandaag, 15:35

Boekholt-O'Sullivan komt met verplicht register voor makelaars

Vandaag, 09:29

Haskoning neemt Nelissen Ingenieursbureau over

Gisteren, 12:15

Liander: tekort bouwgrond laat wachtlijsten energienet oplopen

Gisteren, 11:19

Herinrichting en geschiedenis Grote Markt centraal in nieuw boek

30 september, 4:14

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

30 september, 3:09
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap