Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: oVVice Rotterdam Alexander ( SKEPP design + build)
Copyright: Aron Reek ( SKEPP design + build)
Copyright: Robert Tjung ( SKEPP design + build)
oVVice: “Vergelijk ons met een hotel”
28 oktober 2016, 17:55
In samenwerking met
SKEPP design+build
publiceert Architectenweb binnen de themaperiode ‘Kantoren’ een serie interviews rond vernieuwende kantoorconcepten. In oVVice Rotterdam Alexander een gesprek met Aron Reek, mede-eigenaar van
oVVice
, en Robert Tjung, een van de gebruikers van het gebouw.
Tekst Mattijs Kaak
Wat vormt de essentie van jullie concept?
Aron Reek: “Bij oVVice staat de huurder centraal. De vastgoedmarkt is natuurlijk sterk veranderd. Vroeger zette een ontwikkelaar een gebouw neer, een gebruiker huurde daarin vierkante meters. En dat was het dan wel. Als oVVice zien we ons vastgoed meer als een middel om onze dienstverlening richting huurders te faciliteren. Vergelijk ons met een hotel. Wij bieden een hoog
servicelevel
aan, willen onze huurders bij hun werkzaamheden ontzorgen.”
“Wij ontwikkelen op dit moment een app waarmee een huurder vanuit een
meeting room
middenin een bespreking de officemanager of de officebutler kan mobiliseren. Het werk hoeft niet onderbroken te worden, wensen worden door onze mensen geregeld.”
“Essentieel is zeker ook ons locatiebeleid. Vanuit ons kantoor Rotterdam Alexander zien we een snelweg en een intercitystation. Voor de deur 120 parkeerplaatsen. Dat is bepalend voor elke vestiging. Bereikbaarheid. Zowel met de auto als met de trein. De eerste twee letters van de naam oVVice geven dat ook al aan:
o
penbaar
V
ervoer.”
Wat blijkt in de praktijk het sterkste punt van jullie concept?
“Dat is toch die optimale bereikbaarheid. Steeds meer bedrijven willen uit de binnenstad weg en kiezen voor een ruimte aan de rand van de stad. Maar dan wel een gebouw op een locatie die voor werknemers en bezoekers makkelijk te bereiken is.”
“Wij herbergen hier onder meer een wellness trainingscentrum. Cursisten daarvoor zijn vanaf het station in één minuutje hier. Samen met onze
look and feel
, onze redelijke huren en het sociale hart binnen het gebouw, bieden wij een plek waar onze doelgroep zich thuis voelt. Daar gaat het om.”
Zijn er sinds de start van jullie concept zaken veranderd?
“Zeker. De verhouding 'werken' en 'ontmoeten' is flink veranderd. Kleinere werkplekken, meer ruimte voor het sociale hart, meer overlegruimtes, meer
lounge areas
. Onze huurders gebruiken de gemeenschappelijke ruimtes echt voor afspraken, om met andere partijen te overleggen en samen te werken. Die mogelijkheden bieden wij in ruime mate.”
Wat zijn jullie plannen voor de nabije toekomst?
“Onze ambitie is in de komende jaren elk jaar twee nieuwe vestigingen te openen. Samen met onze partner Atoomclub zitten we eind 2018 dan op 18 locaties. We doen dat stapje voor stapje.”
“Wij zijn eigenaar van onze vestigingen en zijn zeer zorgvuldig als het gaat om de aanschaf van een nieuw pand. Elke locatie moet onverkort blijven voldoen aan onze uitgangspunten: bereikbaarheid, de mogelijkheid onze eigen ideeën over
look and feel
te realiseren, plus een acceptabel niveau wat betreft de huurprijzen. We doen geen water bij de wijn. Onze vaste huurders zullen uiteindelijk overal in het land in alle vestigingen van oVVice en Atoomclub gratis terecht kunnen om te werken en elkaar te ontmoeten.”
“Verder gaan wij ons meer en meer richten op het ontwikkelen van de
community
. Wij organiseren nu al elk jaar meerdere evenementen, waar huurders elkaar kunnen ontmoeten. Wij stellen nu ook een community-manager aan die expliciet tot taak heeft bij te dragen aan de netwerkmogelijkheden van onze huurders. Hij of zij gaat de verschillende locaties nadrukkelijker met elkaar verbinden.”
Hoe zien jullie de toekomst van deze kantoorconcepten?
“Positief. Deze markt staat in Nederland nog in de kinderschoenen. Juist de differentiatie biedt mogelijkheden. Vergelijk het met de voorkeur voor een merk jeans, een vertrouwd hotel, een specifieke vliegtuigmaatschappij. Iedereen heeft op al deze gebieden een eigen voorkeur, een eigen smaak. Waar voel je je thuis? Waar voel je je lekker bij?”
“Vergeleken met een hotel willen wij een 4-sterrenhotel zijn. Betaalbaar, bereikbaar, een eigen sfeer, een uitgebreid servicepakket. Bekend en vertrouwd voor onze specifieke doelgroep. Een ander concept wil, vaak juist op grond van de locatie of de mate van flexibiliteit, een 5-sterren of een 3-sterrenhotel zijn. Zij trekken veelal een andere groep huurders aan. Prima. Er is voor iedereen plaats.”
Wat is hier je favoriete plek?
“Hier, op deze bank. Ik kan hier even ontspannen. Ik drink een kop koffie. Neem de krant door en kijk naar het reilen en zeilen van het sociale hart.”
Een van de gebruikers van oVVice Rotterdam Alexander is Quadrant Trainingen & Purpose Academy. Robert Tjung is mede-eigenaar van het bedrijf.
Hoe waren jullie in het verleden gehuisvest?
Robert Tjung: “Wij zijn een bedrijf dat opleidingen verzorgt in de zorgsector. Vanaf de oprichting zaten wij in het World Trade Center Rotterdam. De ruimte die we daar hadden werd voor ons te klein en te benauwd. Het was moeilijk een voor ons betaalbare en representatieve nieuwe ruimte te vinden. Toen kwamen we hier terecht.”
Wat trok jullie aan in dit concept?
“Veel. Het is een nieuw pand. Geen eindeloos lange gangen met benauwde hokjes. Goed ingedeeld en uitstekend ingericht. Het heeft de uitstraling van Het Nieuwe Werken. Het heeft allure. De faciliteiten zijn prima verzorgd. We kunnen hier in ons eigen pand lunchafspraken maken. Wij hebben in ons werk verschillende typen ruimtes nodig. Een klaslokaal voor zo'n twaalf cursisten bijvoorbeeld, maar ook representatieve ruimtes waar we onze klanten en relaties kunnen ontvangen en waar we besprekingen kunnen plannen. Dat alles vonden wij hier.”
Konden jullie zo het gebouw in of waren er aanpassingen nodig?
“We konden hier zonder problemen in.”
Wat blijkt in de praktijk de kracht van dit concept voor jullie bedrijf?
“Vooral de uitstraling. Het gebouw, de ruimtes stralen creativiteit uit. Het is modern, hip zelfs, maar toch ook zakelijk. In feite verleent het gebouw ons een zekere legitimiteit. Een opdrachtgever voelt zich hier thuis en is onder de indruk. Dat straalt op ons af. Wij doen daar ons voordeel mee.”
“Verder kunnen wij spelen met de locatie. Wij hebben onze eigen ruimtes, maar maken ruimschoots gebruik van het sociale hart en de verschillende ontmoetingsruimtes. Een symposium kunnen we houden op de vijfde verdieping.”
Zijn er wat jullie betreft nog verbeteringen mogelijk?
“Ja, dat wel. In het begin hadden we buiten op de parkeerplaats zo'n beetje het rijk alleen. Nu is dat krapper. Cursisten komen wel met de trein, maar veel geven toch ook de voorkeur aan de auto. Opdrachtgevers wil je in alle gevallen graag een parkeerplaats bieden. Dat is soms schipperen met de ruimte.”
“Verder vind ik persoonlijk de kantoorruimtes een beetje gehorig. Wij hebben geen last van anderen, maar de aard van ons werk brengt nu eenmaal met zich mee dat we regelmatig twaalf babbelende dames trainen in praktisch werk. Wij spannen ons in de buren niet te storen.”
Wat is hier je favoriete plek?
“De nieuwe brainstormruimte. Wij ontvangen daar vaak onze gasten. Het is huiselijk en zakelijk tegelijk. Iedereen voelt zich daar meteen op z'n gemak. De ruimte straalt vertrouwen uit. Een bedrijf, dat zo zijn klanten kan ontvangen, maakt een serieuze indruk.”
Trefwoorden
ovvice
quadrant trainingen & purpose academy
rotterdam
mattijs kaak
aron reek
alexanderpolder
skepp design build
robert tjung
kantoren
Locatie
Best gelezen
1
In beeld: Folly Art Norg 2026
woensdag, 19 augustus
2
Amsterdam start nieuwe tender voor woongebouw in Beatrixpark
woensdag, 19 augustus
3
Eerste woongebouw binnen gebiedsontwikkeling Brainpark Rotterdam voltooid
maandag, 17 augustus
4
De Playlist: Bert Dirrix en zijn vrouw stellen hun huis open voor concerten
donderdag, 20 augustus
5
CPO-project biedt gezinnen uniek huis in twee-onder-één-kap-woning
dinsdag, 18 augustus
Gerelateerde nieuwsberichten
Unitz: “Een hoog opleverniveau”
23 december 2016
HNK: “Bedrijven willen ‘satellieten’ in het land”
16 december 2016
Scalehub: “Ons trainingsprogramma is uniek”
9 december 2016
Regus: “Overal ter wereld dezelfde beleving”
2 december 2016
Verslag van Het Grote Kantorencongres
28 november 2016
WeWork: “Iedereen staat voor elkaar klaar”
25 november 2016
AtoomClub: “Huurders willen korte contracten”
18 november 2016
Offices For You: “Ons personeel heeft een hospitality-achtergrond”
11 november 2016
B. Amsterdam: “We bouwen een ecosysteem”
4 november 2016
Orgatec 2016: de zachte kantooromgeving
1 november 2016
TOO: ‘Ontzorgd worden in alles wat met kantoor te maken heeft’
21 oktober 2016
CIC: ‘Wij brengen kapitaal, bedrijven en mensen samen’
14 oktober 2016
Unitz: “Een hoog opleverniveau”
23 december 2016
HNK: “Bedrijven willen ‘satellieten’ in het land”
16 december 2016
Scalehub: “Ons trainingsprogramma is uniek”
9 december 2016
Regus: “Overal ter wereld dezelfde beleving”
2 december 2016
Verslag van Het Grote Kantorencongres
28 november 2016
WeWork: “Iedereen staat voor elkaar klaar”
25 november 2016
AtoomClub: “Huurders willen korte contracten”
18 november 2016
Offices For You: “Ons personeel heeft een hospitality-achtergrond”
11 november 2016
B. Amsterdam: “We bouwen een ecosysteem”
4 november 2016
Orgatec 2016: de zachte kantooromgeving
1 november 2016
TOO: ‘Ontzorgd worden in alles wat met kantoor te maken heeft’
21 oktober 2016
CIC: ‘Wij brengen kapitaal, bedrijven en mensen samen’
14 oktober 2016
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Merle Ebskamp nieuwe directeur van architectuurcentrum Aorta
Gisteren, 11:17
Merle Ebskamp is de nieuwe directeur-bestuurder van architectuurcentrum Aorta in Utrecht. Met haar komst krijgt Aorta na een periode van interim-leiding door Michelle Gulickx weer een vaste directeur.
Studio Ard Hoksbergen ontwerpt woongebouw voor onderwijspersoneel op Centrumeiland
20 augustus, 1:00
Het plan is opgezet rond de vraag hoe een woning rust kan bieden aan bewoners met een beroep dat zelden ophoudt bij de voordeur.
De Playlist: Bert Dirrix en zijn vrouw stellen hun huis open voor concerten
20 augustus, 9:15
In de vijftiende aflevering van onze zomerserie spreken we met architect Bert Dirrix, die samen met zijn vrouw Willy de Rooij zijn huis openstelt voor concerten en andere activiteiten.
In beeld: Folly Art Norg 2026
19 augustus, 1:10
Deze maand vindt de achtste editie van Folly Art Norg plaats. De organisatie van het evenement deelt net als in voorgaande jaren foto’s van alle deelnemende folly’s met Architectenweb.
Veel meer bouwvergunningen in aanloop naar regels netcongestie
Gisteren, 10:06
De nieuwe regels rond netcongestie hebben gemeenten er mogelijk toe aangezet versneld nieuwbouwprojecten te vergunnen.
Friesland wil 54 miljoen uittrekken voor kopen van landbouwgrond
20 augustus, 10:26
De provincie wil die grond onder meer inzetten om meer natuur aan te leggen.
Woonalliantie: draai belemmerende regels woningmarkt terug
19 augustus, 9:52
Het kabinet zou belemmerende regels op de woningmarkt moeten terugdraaien om ervoor te zorgen dat beleggers en verhuurders weer gaan investeren.
Rapport over inclusief wonen gepresenteerd tijdens symposium
18 augustus, 10:47
Volgens de opstellers laat het rapport zien dat de veronderstelde meerkosten van toegankelijke woningbouw veel kleiner zijn dan vaak wordt aangenomen.
Duitse bouw heeft steeds meer last van lage waterstand Rijn
17 augustus, 1:37
Omdat schepen minder lading kunnen vervoeren, lopen leveringen vertraging op en stijgen ook de transport- en materiaalkosten.
Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt
14 augustus, 10:49
De Bundesbank zoekt via een Europese aanbesteding een kant-en-klaar of volledig gerenoveerd pand met grond binnen de stadsgrens van Frankfurt.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur