Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects

MVSA geeft Leidsenhage nieuwe identiteit

4 juli 2016, 18:07
De omgevingsvergunning voor de vernieuwing van winkelcentrum Leidsenhage is officieel goedgekeurd door de gemeente Leidschendam. MVSA Architects heeft een ontwerp gemaakt voor de transformatie van het winkelcentrum tot ‘Mall of the Netherlands’.

De vernieuwing moet Leidsenhage “een compleet nieuwe identiteit” geven en “de winkelbeleving in Nederland en Europa naar een hoger niveau tillen” aldus MVSA Architects. De transformatie omvat renovatie en nieuwbouw, inclusief het interieur.

Vloeiende lijnen
De nieuwe delen en bestaande losse gebouwen worden samengepakt door een gevelontwerp dat is geïnspireerd op een voile, “die soepel als een tweede huid om je lichaam is gedrapeerd”. De belijning van de gevel leidt de bezoekers via verschillende entrees naar binnen.

Vloeiende lijnen en vormen op de vloeren en het plafond zullen het winkelend publiek op een natuurlijke manier door de 8-vormige loop van het complex begeleiden. Met de ‘Central Plaza’ krijgt het winkelcentrum een centraal punt, waar vanaf de bezoekers zich in verschillende richtingen kunnen bewegen.

Veranderend winkelen
Een bijzondere toevoeging in Mall of the Netherlands is de ‘Dining Plaza’, laat het architectenbureau weten. Het wordt een ‘hospitality hotspot’ op de eerste verdieping, waar het publiek iets kan eten en drinken. Er zal ook een grote bioscoop gesitueerd zijn.

MVSA Architects heeft het ontwerp voor het vernieuwde winkelcentrum gemaakt in opdracht van Unibail Rodamco. Deze ontwikkelaar wil met het de Mall of the Netherlands een antwoord geven op het online winkelen en daardoor veranderde rol van de fysieke winkels en veranderde verwachting van het winkelpubliek.

Roberto Meyer, architect en directeur van MVSA Architects: “Ons ontwerp voor Mall of the Netherlands is gebaseerd op het idee van één gebaar, één ontwerp, één identiteit. We geloven sterk dat dit uitgangspunt het winkelcentrum de allure en comfort geeft die het verdient.”

Planning
Het vernieuwde winkelcentrum zal 195.875 m2 BVO beslaan. De openbare ruimte wordt ontworpen door OKRA landschapsarchitecten. Oplevering van het project staat gepland in het begin van 2019.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

PSV presenteert plannen voor uitbreiding Philips Stadion

20 maart, 3:37

Rijkswaterstaat staakt renovatie markante houten Krùsrak-brug in Sneek

20 maart, 11:32

KAAN Architecten en De Zwarte Hond winnen tender voor Area 19 TU Eindhoven

20 maart, 10:35

Projecten gezocht voor vijfde Adriaan Dessingprijs

19 maart, 2:42

Friesland brengt duizenden karakteristieke boerderijen in kaart

20 maart, 2:16

ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

20 maart, 12:18

Rekenkamer kraakt resultaten EU-innovatiefonds voor verduurzaming

20 maart, 9:25

Provincie schrapt beoogde locaties windturbines in Groene Hart

19 maart, 1:35

Staten Utrecht willen netcongestie versneld aanpakken

19 maart, 9:44

Rotterdam wil woningbouw versnellen met pilot ‘Ontwikkelaar aan Zet’

18 maart, 4:33
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan