Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects
Copyright: MVSA Architects

MVSA geeft Leidsenhage nieuwe identiteit

4 juli 2016, 18:07
De omgevingsvergunning voor de vernieuwing van winkelcentrum Leidsenhage is officieel goedgekeurd door de gemeente Leidschendam. MVSA Architects heeft een ontwerp gemaakt voor de transformatie van het winkelcentrum tot ‘Mall of the Netherlands’.

De vernieuwing moet Leidsenhage “een compleet nieuwe identiteit” geven en “de winkelbeleving in Nederland en Europa naar een hoger niveau tillen” aldus MVSA Architects. De transformatie omvat renovatie en nieuwbouw, inclusief het interieur.

Vloeiende lijnen
De nieuwe delen en bestaande losse gebouwen worden samengepakt door een gevelontwerp dat is geïnspireerd op een voile, “die soepel als een tweede huid om je lichaam is gedrapeerd”. De belijning van de gevel leidt de bezoekers via verschillende entrees naar binnen.

Vloeiende lijnen en vormen op de vloeren en het plafond zullen het winkelend publiek op een natuurlijke manier door de 8-vormige loop van het complex begeleiden. Met de ‘Central Plaza’ krijgt het winkelcentrum een centraal punt, waar vanaf de bezoekers zich in verschillende richtingen kunnen bewegen.

Veranderend winkelen
Een bijzondere toevoeging in Mall of the Netherlands is de ‘Dining Plaza’, laat het architectenbureau weten. Het wordt een ‘hospitality hotspot’ op de eerste verdieping, waar het publiek iets kan eten en drinken. Er zal ook een grote bioscoop gesitueerd zijn.

MVSA Architects heeft het ontwerp voor het vernieuwde winkelcentrum gemaakt in opdracht van Unibail Rodamco. Deze ontwikkelaar wil met het de Mall of the Netherlands een antwoord geven op het online winkelen en daardoor veranderde rol van de fysieke winkels en veranderde verwachting van het winkelpubliek.

Roberto Meyer, architect en directeur van MVSA Architects: “Ons ontwerp voor Mall of the Netherlands is gebaseerd op het idee van één gebaar, één ontwerp, één identiteit. We geloven sterk dat dit uitgangspunt het winkelcentrum de allure en comfort geeft die het verdient.”

Planning
Het vernieuwde winkelcentrum zal 195.875 m2 BVO beslaan. De openbare ruimte wordt ontworpen door OKRA landschapsarchitecten. Oplevering van het project staat gepland in het begin van 2019.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Huis op een Duin van Unknown Architects nestelt zich in het landschap

26 juni, 3:58

Cécilia Gross benoemd tot nieuwe Rijksbouwmeester

26 juni, 3:26

MVRDV ontwerpt torens in Taipei die van elkaar lijken ‘losgebroken’

26 juni, 10:52

SFA organiseert derde editie congres Architect van je eigen werk

25 juni, 3:33

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

26 juni, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

26 juni, 9:31

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

25 juni, 1:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

25 juni, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48

Meerderheid senaat positief tegenover regiewet woningbouw

24 juni, 10:27
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan