Copyright: AM RED
Copyright: AM RED
Copyright: AM RED
Copyright: AM RED
Copyright: AM RED
Copyright: AM RED
Copyright: AM RED
Copyright: AM RED
Copyright: AM RED

Winkelcentrum Kerkelanden grondig vernieuwd

11 mei 2017, 16:19
Winkelcentrum Kerkelanden in Hilversum is door Buro van der Goes grondig gerenoveerd en uitgebreid. Niet alleen het winkeloppervlak, ook het comfort voor de gebruikers is vergroot. Kerkelanden wordt aanstaande vrijdag feestelijk geopend.

Kerkelanden functioneerde voor de herontwikkeling goed en trok ook consumenten van buiten de wijk. De uitstraling en indeling van het Hilversumse winkelcentrum waren echter gedateerd en bijna alle ondernemers zeiden behoefte te hebben aan extra ruimte.

Dat waren voor eigenaar DELA Vastgoed belangrijke redenen voor een vernieuwing van het complex. In opdracht van DELA Vastgoed heeft AM Real Estate Development het Hilversumse winkelcentrum herontwikkeld. Kerkelanden, dat oorspronkelijk uit de vroege jaren 1970 stamt en in 1988 al door Buro van der Goes werd verbouwd, is in ruim twee jaar gefaseerd aangepakt.

Opener uitstraling
Het centrale plein met horeca is gebleven en een buitenplein is onderdeel van het winkelcentrum geworden. Bijna alle gevels van het winkelcentrum zijn opgeknapt en voorzien van nieuw metselwerk, aldus Buro van der Goes.

Het architectenbureau heeft gestreefd naar duidelijkheid en eenheid in het aanzicht van Kerkelanden; de vernieuwde entrees dragen daar aan bij. Ook heeft het architectenbureau het winkelcentrum, dat een nogal introvert complex was, een opener uitstraling gegeven, zowel aan de buiten- als de binnenzijde.

Ruimer en lichter
Het interieur heeft een grondige opknapbeurt gekregen en is lichter en ruimer opgezet. De daken van de passages en van het centrale plein zijn verhoogd. Daardoor is ruimte gecreëerd voor meer binnenvallend daglicht, wat het verblijf in het centrum veraangenaamd.

De vloeren zijn voorzien van nieuwe, veelal lichtgetinte tegels en boven de puien zijn geluidsabsorberende schotten aangebracht, voor verdere verhoging van het comfort. Ook de interne winkelverdeling is aangepakt.

Uitbreiding en transformatie
Met de interne herindeling en een uitbreiding van 2.300 m2 konden alle winkeleenheden worden vergroot. Ook is het aantal winkels uitgebreid.

Naast het winkelcentrum is het hele gebied aangepakt. De gemeente heeft de openbare ruimte opgeknapt.

Het wijkcentrum De Koepel en het leegstaande ROC-kantoor zijn in de renovatie meegenomen. Het voormalige ROC heeft Buro van der Goes getransformeerd naar vijf driekamerappartementen. Op het dak van de ondergelegen winkeluitbreiding is ruimte voor de dakterrassen van deze woningen, aldus het architectenbureau.

Door de gefaseerde uitvoering kon het winkelcentrum volledig blijven functioneren. Het vernieuwde Kerkelanden heeft een oppervlak van 11.000 m2

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Meer foto's en video van Eurostar-terminal op Amsterdam Centraal

4 juli, 1:27

De Nijs, LEVS en Lüning ontwikkelen biobased bouwmethodiek ‘Tim’ die houtbouw flexibel en betaalbaar moet maken

4 juli, 11:30

HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

4 juli, 10:00

BoschSlabbers wint ontwerpwedstrijd voor herinrichting Grote Markt in Hulst

3 juli, 5:23

Tweede Kamer draait bezuiniging Nationale Parken terug – natuurorganisaties reageren opgelucht

4 juli, 11:30

Rapport: wereldwijd groeit aantal toeristische trips in komende tien jaar met bijna 50%

4 juli, 10:30

TNO roept overheid op te investeren in hightechmegaclusters

4 juli, 9:30

Stadsverwarming komt deels in handen overheid, Kamer akkoord

4 juli, 8:30

Ontwikkeling van duurzame energie op land dreigt tot stilstand te komen

4 juli, 7:30

Gelderland roept op tot snellere procedures voor vol stroomnet

2 juli, 9:42
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan