Blok: corporaties kunnen flink bouwen

21 juni 2016, 11:18
Woningcorporaties kunnen 37 miljard euro in extra nieuwe sociale huurhuizen steken. Als wordt uitgegaan van 150.000 euro aan kosten per huis, dan gaat het om een kleine 250.000 nieuwe sociale huurwoningen. Dat schrijft woonminister Stef Blok vandaag aan de Tweede Kamer.

Gemeenten, huurders en corporaties moeten samen kijken hoe deze mogelijkheden kunnen worden benut, zoals vorig jaar in nieuwe regels is vastgelegd. De minister liet per gemeente berekenen wat de financiële mogelijkheden voor de corporaties zijn.

Het gaat wel om geld dat de corporaties moeten lenen, maar dat kan onder mildere voorwaarden en de minister staat garant. Er is ook ruimte voor renovatie en voor huurverlaging, maar dat moet dan wel met bovengenoemd bedrag worden verrekend.

Stimulans
De bouw van goedkopere sociale huurhuizen wordt gestimuleerd. Voorwaarde is dat de huurprijs beneden de 600 euro ligt. Voor zulke huizen die tussen 2017 en 2021 worden gebouwd, komt in schaarstegebieden een aftrek van de verhuurderheffing.

Het betreft een aftrek van 20.000 euro per huis. In de overige gebieden is dat 10.000 euro. 'Kleine' verhuurders hoeven over hun eerste 25 huizen helemaal geen heffing te betalen.

Reacties
In een gezamenlijke reactie zeggen de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), de Woonbond en de vereniging van woningcorporaties Aedes dat Blok voorbij gaat aan de schadelijke gevolgen van de heffing. “Hogere huren, minder nieuwbouw en een tekort aan betaalbare huurwoningen. De toegenomen investeringscapaciteit poetst die gevolgen niet weg.”

De Senaat verzocht de minister in 2013 met klem de verhuurderheffing aan te passen als die ernstige effecten zou hebben. Uit de evaluatie blijkt dat negatieve effecten zijn opgetreden en op termijn nog duidelijker zullen worden, vinden de drie. “Corporaties hebben de heffing financieel overleefd. Ze werden wel gedwongen de huren te verhogen; in de periode 2009-2015 maar liefst met 100 euro per maand.”

De minister ziet geen noodzaak om de heffing aan te passen.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Tentoonstelling Junk Space bij Museum MORE belicht openbare ruimte

16 oktober, 2:15

Powerhouse Company en DELVA geven mobiliteitshub Buurtschap Crailo vorm van entreepaviljoen

16 oktober, 9:00

Groen licht voor renovatie van Museum Boijmans Van Beuningen

15 oktober, 4:40

Omgevingsvergunning verleend voor verticale buurt MARK in Leidsche Rijn Centrum

15 oktober, 3:45

Minister Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

16 oktober, 5:30

Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

16 oktober, 4:30

Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

16 oktober, 4:00

Met 18 miljard wil kabinet vooral bestaande infrastructuur weer op orde brengen

16 oktober, 3:00

Een derde aangevraagde stroom komt van datacenters

15 oktober, 5:30

Thom Zijlstra treedt toe tot directie Arons en Gelauff architecten

15 oktober, 12:29
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap