Prijs koopwoning in twintig jaar fors gestegen

17 februari 2016, 16:58
Een Nederlandse koopwoning is de afgelopen twintig jaar 144 procent in waarde gestegen. Gecorrigeerd voor inflatie bedroeg de ‘reële’ prijsontwikkeling zestig procent, terwijl het inkomen gecorrigeerd voor inflatie in dezelfde periode slechts veertien is gestegen. Dat meldt Calcasa, een bedrijf dat is gespecialiseerd in de waardering van vastgoed.

De grote stijging van de woningprijs kan dus slechts gedeeltelijk verklaard worden door de stijging van het gemiddelde inkomen. De grootste stijging van de gemiddelde woningwaarde vond eind jaren negentig en aan het begin van deze eeuw plaats. Tussen 1998 en 2001 steeg de woningprijsindex van Calcasa (WOX) met 38 procent: van 125 naar 173 punten.

De woningprijzen stegen alsmaar door tot 2008, daarna daalde de waarde in vijf jaar tijd met liefst 21 procent. Het gemiddelde inkomen daalde tussen de start van de economische crisis in 2008 en 2014 met vier procent.

Ondanks dat de prijs van woningen sinds 2013 weer stijgt, zijn de huizen beter betaalbaar geworden. “Waarschijnlijk kan geconcludeerd worden dat met name de lage hypotheekrente de prijzen omhoog stuwt”, aldus Calcasa.

“Aangezien voor veel woningkopers een woning momenteel zeer betaalbaar is en zij wellicht verwachten dat de hypotheekrente in de toekomst zal stijgen, achten zij de tijd rijp om een nieuwe woning aan te schaffen, waardoor de woningprijzen verder stijgen”, meldt het bedrijf.

Volatiel
Van de vijf grote steden die zijn geanalyseerd, hebben de woningprijzen in Amsterdam zich het meest volatiel getoond. De prijzen stijgen in florerende tijden het hardst, maar ze dalen in crisistijden ook vaak sterker dan in andere steden. In alle vijf steden overtreft de reële prijsontwikkeling het Nederlandse gemiddelde, aldus Calcasa.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Michael van Bergen en Jasper Smits starten samen Donkerlicht architecten

22 minuten geleden

Bouwstart voor uitbreiding Hongik University in Seoel door OMA / Chris van Duijn

1 uur geleden

Nederlands postmodernisme centraal in nieuw boek

Gisteren, 15:59

Team met Arons en Gelauff en Inside Outside wint tender Amstelkwartier

Gisteren, 11:24

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

Gisteren, 14:43

VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

Gisteren, 10:55

Eerste Optopr.-woning geplaatst op Rotterdams woongebouw

20 oktober, 1:50

Minister Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

16 oktober, 5:30

Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

16 oktober, 4:30

Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

16 oktober, 4:00
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap