Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Ewout Huibers voor concrete en ZOKU
Copyright: Ewout Huibers voor concrete en ZOKU
Copyright: Ewout Huibers voor concrete en ZOKU
Copyright: Ewout Huibers voor concrete en ZOKU
Copyright: Ewout Huibers voor concrete en ZOKU
Copyright: Ewout Huibers voor concrete en ZOKU
Copyright: Ewout Huibers voor concrete en ZOKU
Copyright: Ewout Huibers voor concrete en ZOKU
Copyright: Ewout Huibers voor concrete en ZOKU
Copyright: Ewout Huibers voor concrete en ZOKU
Copyright: Ewout Huibers voor concrete en ZOKU

Hotelconcept gaat uit van woon-werkruimte

26 mei 2015, 12:07
Het Nederlandse merk Zoku benadert het verblijf in een hotel op een nieuwe manier. Het hotelconcept, ontworpen in samenwerking met concrete, maakt van de kamer in de eerste plaats een 'woon-werkomgeving'.

Het nieuwe merk Zoku "faciliteert leven en werken voor de reizende professional", zo geven de bedenkers Hans Meyer en Marc Jongerius aan. Hun concept verschuift de nadruk van het slapen naar het leven en werken in een hotelkamer. De Zoku-kamers - Zoku Lofts - zijn ook geschikt voor langer verblijf.

Efficiënt ruimtegebruik
De schaarse beschikbaarheid van ruimte in steden vraagt om een weloverwogen gebruik ervan. De Zoku Lofts met een oppervlak van slechts 25 vierkante meter zijn ontworpen met efficiënte ruimtelijke oplossingen en een aanpasbaar interieur. Zo hebben Zoku en concrete gezorgd voor een inschuifbare trap, slim ontworpen bergruimte en slimme situering van een bureau.

Centraal meubel in de kamer is de ruime eet- en werktafel. Een Zoku Loft is voorts voorzien van een volledig uitgeruste keuken en een opgetilde slaapruimte. Dit slaapvertrek kan worden verborgen achter een louvre-achtige deur. Gasten kunnen, aldus Meyer en Jongerius, de ruimte een persoonlijke noot geven door zelf kunst voor hun loft te kiezen.

Flexibel gestandaardiseerd
Zoku is een flexibel maar geïndustrialiseerd concept, waardoor een eenheid - Zoku Loft - in een gebouw met verschillende afmetingen is in te passen. Een standaard Zoku Loft 1 is 5,10 bij 5,10 meter. Er is ook een Zoku Loft van 3,60 bij 7,20 meter.

De afmetingen kunnen enigszins worden aangepast aan de daadwerkelijke bouw. Beide kamers zijn zo ontworpen dat ze zeer waarschijnlijk passen binnen bestaande bouwconstructies en afmetingen. De combinatie van twee Zoku Lofttypes (en eventuele uitbreiding daarvan) in één gebouw zorgt voor een maximaal gebruik en minimale footprint, aldus de ontwerpers.

Thuisgevoel
Het concept biedt volgens de Zoku-bedenkers een antwoord op de veranderde levensstijlen in privéleven en werk, zo geeft Meyer aan. Grenzen tussen werk en vrije tijd vervagen steeds meer en de mobiliteit van mensen is toegenomen. Zoku Lofts bieden de mondiale nomaden, voor wie werk een essentieel onderdeel van hun leven is, een efficiënte werkruimte zonder dat het comfortabele gevoel van een thuis verloren gaat, aldus Meyer.

In verband met het thuisgevoel - Zoku is Japans voor familie of stam - vormen verschillende ontmoetingsruimtes en een 'Zoku community' een belangrijk onderdeel van het concept. Open ruimtes en co-working vergemakkelijken spontane gesprekken en bijeenkomsten; een woonkeuken biedt de mogelijkheid om de maaltijd te delen of een diner te organiseren.

Eerste vestiging
De eerste Zoku-vestiging zal volgens de initiatiefnemers in het najaar van 2015 in het centrum van Amsterdam de deuren openen. De vestiging omvat 133 Zoku Lofts en meer dan 500 vierkante meter ontmoetingsruimte. De bedoleing is om het concept wereldwijd uit te rollen.

Mede-oprichter Meyer heeft ook aan de wieg gestaan van het hotelconcept CitizenM, waarvoor concrete interieurontwerpen heeft gemaakt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Frederik Pöll Bureau voor Architectuur maakt van klaslokaal een gezinshuis

Gisteren, 17:43

Houten optopping De Nieuwe Post bij station Arnhem wordt zichtbaar

Gisteren, 14:27

Omgevingsvergunning verleend voor woonblok Havenhart in Harderwijk

Gisteren, 11:38

De Playlist: neomelodico voert Rookje Meijerink naar Napels

Gisteren, 09:15

Delfland stemt in met nieuwe waterzuivering van 1,2 miljard euro

Gisteren, 13:35

Opzetten Gelders Museum kost volgens eerste prognose 7,8 miljoen

Gisteren, 10:26

Extra hulp bij verduurzaming huizen in Groningen en Noord-Drenthe

15 juli, 1:12

Denktank: zonne-energie levert voor het eerst kwart van stroom EU

15 juli, 9:19

Verzekeraars: Nederland moet beter voorbereid zijn op extreme neerslag

14 juli, 1:00

Amsterdam schrijft openbare selectie uit voor kavel 10C in Sluisbuurt

14 juli, 10:47
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap