Copyright: Kliniek GGZ Delfland, Delft. VKG/BIM Media
Copyright: Bestaande Wijk van Morgen, Kerkrade. VKG/BIM Media
Copyright: Riga, Tilburg. VKG/BIM Media
Copyright: VKG Architectuurprijzen, uitreiking. VKG/BIM Media

Drie VKG Architectenprijzen uitgereikt

4 december 2013, 15:47
Projecten van Greiner van Goor Huijten Architecten, Teeken Beckers Architecten en H-Kwadraat Architectuur hebben de VKG Architectuurprijzen 2013/2014 gewonnen. Zij wonnen in respectievelijk de categorieën Nieuwbouw, Renovatie en de Publieksprijs.

De prijswinnars van de VKG Architectuurprijzen 2013/2014 zijn gisteren, 3 december bekend gemaakt.

Esthetisch sterk
Winnaar van de VKG Architectuurprijs in de categorie Nieuwbouw is Kliniek GGZ Delfland in Delft, ontworpen door Greiner Van Goor Huijten Architecten. Het bureau ontwierp in opdracht van GGZ Delfland een kliniek voor honderdveertig personen in een openbaar park.

De jury vindt de kliniek in esthetisch opzicht “zeer sterk”. Ze is gecharmeerd van het terugdetailleren achter het metselwerk, het diepleggen van de kozijnen en het werken zonder een rand.

Renovatieconcept
In de categorie Renovatie is de prijs toegekend aan het project Bestaande Wijk van Morgen, ontworpen door Teeken Beckers Architecten. Opdrachtgever voor de renovatie van de wijk in Kerkrade was HEEMwonen.

Het architectenbureau heeft een vernieuwend renovatieconcept ontwikkeld, waarbij de kunststof kozijnen samen met de installaties volledig zijn geprefabriceerd in de gevelelementen. Die zijn op het werk in een keer geplaatst, wat heeft bijgedragen aan een renovatie in slechts tien dagen.

De renovatiemethode vindt de jury interessant, vanwege de integrale benadering van de opgave en de winst die de architect op deze manier heeft weten te boeken. De jury waardeert dat de kwaliteit is gezocht in het wooncomfort en de duurzaamheid, en pas in tweede instantie in het decoreren.

Stedelijke oase
Het wooncomplex Riga in het centrum van Tilburg heeft de VKG Publieksprijs gewonnen. Het project is in opdracht van Komar Vastgoed ontworpen door H-kwadraat Architectuur.

Riga bestaat uit 39 verschillende woningen, verdeeld over drie volumes. Aangevuld met een parkeerplaats en een tuin met buitenzwembad vormt het een oase midden in de stadsdrukte. De architect heeft gekozen voor de kunststof kozijnen met het oog op de gewenste sfeer en het gegarandeerd lagere onderhoud dan bij houten kozijnen.

VKG Architectuurprijs
De VKG Architectuurprijs wordt sinds de introductie in 2005 toegekend aan bouwprojecten waar kunststof gevelelementen (kozijnen, ramen en deuren) een belangrijk onderdeel uitmaken van het ontwerp. De prijs wordt georganiseerd door de Vereniging Kunststof Gevelelementenindustrie (VKG).

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde projecten

Andere nieuwsberichten

Pixelgevel van MVRDV versterkt uitstraling modulaire woontorens in Singapore

Vandaag, 16:45

Twee scholen ontworpen door SVP opgeleverd in Amersfoort

Vandaag, 15:57

Karres en Brands presenteert masterplan voor Deventer woonwijk Wechelerhoek

Vandaag, 14:58

Architect Frank Gehry op 96-jarige leeftijd overleden

Vandaag, 12:13

Dit jaar naar verwachting minder woningen erbij dan in 2024

Vandaag, 13:23

Rijkswaterstaat: Nederlandse infrastructuur op kritieke grens

Vandaag, 09:05

Gelderland steekt ruim 27 miljoen in versnelling woningbouw

5 december, 3:40

Invoering hogere stikstofgrens op 1 januari nog zeer onzeker

5 december, 12:44

Noord-Holland ziet woningbouw toenemen, maar tempo moet omhoog

5 december, 9:09

Staten Utrecht verdeeld over plan voor verbouwing provinciehuis

4 december, 1:15
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan