Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: grafie Petra Appelhof, Rob Hoekstra
Copyright: grafie Petra Appelhof, Rob Hoekstra
Copyright: grafie Petra Appelhof, Rob Hoekstra
Copyright: grafie Petra Appelhof, Rob Hoekstra
Copyright: grafie Petra Appelhof, Rob Hoekstra
Copyright: grafie Petra Appelhof, Rob Hoekstra
Copyright: grafie Petra Appelhof, Rob Hoekstra
Copyright: grafie Petra Appelhof, Rob Hoekstra
Copyright: grafie Petra Appelhof, Rob Hoekstra
Copyright: grafie Petra Appelhof, Rob Hoekstra
Copyright: grafie Petra Appelhof, Rob Hoekstra
Copyright: grafie Petra Appelhof, Rob Hoekstra

Nieuwbouw voor ROC Mondriaan Leidschenveen

14 november 2012, 17:18
Dicht bij het centrum en direct naast het treinstation ligt de nieuwbouw voor ROC Mondriaan Leidschenveen, Den Haag. Het schoolgebouw is met veel aandacht voor duurzaamheid ontworpen door Ibelings van Tilburg architecten.

In het nieuwe gebouw vinden zeven MBO-opleidingen, die in totaal ongeveer 1900 leerlingen trekken, een onderkomen. Zo’n 150 docenten en medewerkers zijn werkzaam bij het ROC Mondriaan Leidschenveen. Naast de leergebieden van de opleidingen bevat het gebouw onder meer een atrium met restaurant, simulatie- en praktijklokalen en een musisch creatief centrum.

Transparantie
Het gebouw heeft een nagenoeg rechthoekige plattegrond, met een atrium centraal gelegen. Door dit atrium en een aantal strategisch geplaatste uitsneden in het gebouwvolume kan daglicht diep in de school doordringen. De noordelijke en oostelijke gevels hebben grote glasvlakken.

Vanuit het atrium kijk je naar de spoorlijn met het station en de doorgaande hoofdweg met trambaan. Andersom is er vanaf de weg en het station zicht op, aldus Ibelings van Tilburg architecten, het kloppend hart van de school. De transparantie van het gebouw en de directe zichtrelaties dragen bij aan de sociale veiligheid rondom de school.

Ontsluiting
Alle entreeonderdelen op het maaiveld, zoals de parkeergarage en de fietsenstalling komen uit in de publiekstoegankelijke hoofdentree. Hier bevinden zich de receptie en de informatiebalie. Vanuit de hoofdentree voert één punt met toegangscontrole naar het atrium, dat een laag hoger ligt.

Het atrium is het hart van het gebouw in meerdere opzichten. Het fungeert als een centraal en overzichtelijk plein, waar de gebouwgebruikers elkaar kunnen ontmoeten. Een brede luie trap ontsluit vanaf hier de drie verdiepingen met leervloeren. De grote, flexibel in te delen vloeren, presenteren zich aan de atriumzijde met een duidelijke toegang en zichtbare praktijkruimten.

Vanuit het atrium is ook een buitenruimte op hetzelfde niveau bereikbaar. Het is een aangename verblijfsplek, met de ligging op het zuiden, betonnen zitelementen en een ‘ligheuvel’.

Duurzaam
Ibelings van Tilburg heeft veel aandacht in het ontwerp voor duurzame toepassingen. Duidelijk zichtbaar is dit in het atrium, waarrond alle kozijnen en wanden zijn uitgevoerd in bamboe. Daarnaast is gekozen voor bijvoorbeeld andere natuurlijke en onderhoudsarme materialen en beton met puingranulaat als toeslagmateriaal.

Met verdere duurzame maatregelen als grote glasvlakken aan de noord- en beperkt glas aan de zuidzijde, de toepassing van HR++ glas en zonwerende coating, natuurlijke ventilatie in de parkeervoorzieningen, hoge isolatiewaarden en een reeks aan installatietechnische maatregelen, hebben de architecten voor het schoolgebouw een GPR Gebouw van gemiddeld 7,8 bereikt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Architectenweb symposium: samenwerken op kantoor

Gisteren, 18:00

SVP Architectuur en Stedenbouw draagt bij aan toekomstplan voor Staatsliedenkwartier in Zeist

Gisteren, 13:35

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

Gisteren, 12:00

MVRDV en Diamond Schmitt ontwerpen tweede gebouw voor universiteit Toronto

Gisteren, 11:16

Hollandse Duinen wordt officieel een nationaal park

Gisteren, 14:33

Dutch Green Building Council breidt bestuur uit met drie leden

Gisteren, 10:47

Euromast blijft langer dicht om renovatie

Gisteren, 09:39

Betonvereniging houdt symposium 'Omdenken' op Pier van Scheveningen

24 april, 4:00

Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

23 april, 4:23

BINX Smartility gekozen als aannemer voor Centrale Bibliotheek Rotterdam

23 april, 3:32
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan