Berlage Institute verliest zelfstandigheid

7 mei 2012, 16:11
Het Berlage Institute verdwijnt als zelfstandige instelling en wordt als opleiding voortgezet aan de TU Delft. Dat bevestigt de directeur van het Berlage Institute, Rob Docter, in reactie op een interview met architectuurwebsite Archined. De instelling zag geen mogelijkheid meer om zelfstandig verder te gaan na het verlies van de Rijkssubsidie.

Staatssecretaris Zijlstra (Cultuur) heeft besloten per 1 januari 2013 de subsidie voor alle postacademische opleidingen in Nederland stop te zetten. Het Berlage Institute verliest daardoor een miljoen aan inkomsten. “Dat betekent een halvering van ons budget en dat compenseer je niet zomaar in een jaar tijd”, zegt Docter.

Per 1 augustus stopt het Berlage Institute. Als de onderhandelingen helemaal rond zijn, volgens een woordvoerster van de TU Delft is dat nog niet het geval, gaat op dezelfde datum de opleiding The Berlage Center for Advanced Studies in Architecture and Urban Design (kortweg: The Berlage) van start aan de Delftse technische universiteit.

“We zijn erg blij dat de TU Delft de opleiding over wil nemen, en we hopen dat het Berlage daar in zijn oude gedaante zal herrijzen”, zegt Docter. “Hoe de opleiding er precies uit zal zien, is op dit moment nog niet helemaal duidelijk. Daarover hopen we binnenkort meer bekend te kunnen maken.”

Docter gaf in het interview met Archined aan dat het Berlage zijn internationaal gewaardeerde niveau vooral te danken heeft aan het feit dat het een culturele instelling is. Vanaf 1 augustus is het echter onderdeel van een onderwijsinstelling, en geniet daardoor minder vrijheden. “Het is een andersoortige situatie, maar ik verwacht niet dat dit ten koste zal gaan van de kwaliteit”, vertelt Docter.

Het Berlage Institute neemt afscheid met een eindtentoonstelling in het Schieblock te Rotterdam, de stad waar de instelling nu nog gevestigd is. De expositie wordt in juni geopend.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Studio Hartzema presenteert plannen voor een nieuwe stad in Zeeland

37 minuten geleden

Team met Mecanoo en Inside Outside wint tender kavel 1A2 Sluisbuurt

3 uur geleden

Voids benadert lastig plangebied als aantrekkelijke leefomgeving

Gisteren, 16:48

Een gevel uit treinramen voor een onderhoudsgebouw van NS

Gisteren, 12:34

Kamer niet gerust op betaalbaarheid stadsverwarming in nieuwe wet

2 uur geleden

Nieuwe editie van de Architecten Wielerkoers

Gisteren, 14:45

Nieuwe Rotterdamse aanpak woningbouw: meer snelheid, minder regels en heldere keuzes

Gisteren, 09:49

Gemeenten krijgen 7.000 euro per gebouwde betaalbare woning

19 mei, 3:05

Marian Herman wordt algemeen directeur ontwikkelaar Edge

19 mei, 1:14

KYK Architecten/Quadraat neemt architectenbureau MD2A over

19 mei, 12:59
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan