Duiken in een Waterlelie

6 februari 2009, 16:58
Morgen presenteert duikschool Seafari de plannen voor een nieuw snorkel- en duikcentrum in de Rijkerswoerdse Plassen. Hans Beekhoven en Sandra Dijkstra van Wiegerinck architectuur stedenbouw te Arnhem maakten het ontwerp voor dit indoor-duikcentrum in de vorm van een waterlelie. De locatie is de Rijkerswoerdse plassen tussen Arnhem en Elst.

Het centrum komt in het water te liggen en heeft de vorm van een 18 m hoge lelie die op het water drijft. De lelie bestaat uit vier bladeren voor het bassin. Om het bassin liggen 4 nieuwe bladeren waarin de andere functies geplaatst zijn.

De vorm van het gebouw en de eigen karakteristiek vraagt ook om een eigen en bewuste materialisering. Te denken valt aan een membraan die in een keer het hele gebouw overspant. De overspanning kan gemaakt worden met gebogen houten spanten. Het duikbassin is rond en heeft een diepte van 12 meter. Hier omheen ligt een aparte snorkelbaan van 4 meter diep en ongeveer 100m lengte. Het water is chloorvrij, zodat er vissen in zouden kunnen zwemmen. Het andere deel van het gebouw herbergt een ontvangstruimte, faciliteiten voor de duikers, een restaurant met uitzicht op het (indoor)water, een shop en instructielokalen.

Volgens initiatiefnemer Marco Derksen moet Seafarie eind 2010, begin 2011 klaar zijn. De kosten worden geschat op 8 miljoen euro. Zowel beroepsduikers als sportduikers met een brevet moeten in dit duikcentrum terecht kunnen: Deksen rekent op vijftig- tot zeventigduizend bezoekers per jaar.

Volgens de provincie Gelderland past het plan in de visie voor het gebied Park Lingezegen. De gemeente Overbetuwe moet nog een besluit nemen.

Bron: de Gelderlander, Wiegerinck Architectuur Stedenbouw

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

CPO meer&deel grote winnaar Dirk Roosenburgprijs 2025

17 oktober, 3:37

Gedetailleerde 3D-geprinte maquette toont ruimtelijke ontwikkeling Amsterdam

17 oktober, 2:56

Woongebouwen door VdpArchitecten vormen nieuwe 'voorkant' Groningse Oosterparkwijk

17 oktober, 1:48

Het Cultuurfonds kent subsidie toe aan biobased paviljoen voor Amsterdamse Bos ontworpen door Space Encounters

17 oktober, 11:07

Sweco neemt groot Belgisch architectenbureau over

17 oktober, 4:23

IMF: geen forse huizenprijsdaling bij einde hypotheekrenteaftrek

17 oktober, 12:14

EIB: 75.000 nieuwe voltijdse arbeidskrachten nodig in de bouw

17 oktober, 10:11

Groningen worstelt met afronding dertig kilometer lang fietspad naar Assen

16 oktober, 3:25

PBL: minimaal 150.000 hectare meer natuur nodig in 2050

16 oktober, 11:37

Afaina de Jong wint Amsterdamprijs voor de Kunst 2025

15 oktober, 3:19
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan