Weerstand van bewoners tegen komst erotisch centrum in Amsterdam

30 maart, 9:52
Honderden Amsterdammers zijn tegen de komst van een nieuw erotisch centrum in de stad. Ze verwachten overlast en criminaliteit. Bewoners rond de drie voorkeurslocaties in de stadsdelen Zuid en Noord hebben dinsdag- en woensdagavond hun onvrede geuit op bijeenkomsten met burgemeester Femke Halsema. Ook hebben meer dan 9000 mensen petities ondertekend tegen de komst van het centrum.

Vorige maand werd al duidelijk dat er drie potentiële locaties zijn voor het centrum, dat een werkplek zou moeten bieden voor zo'n honderd sekswerkers. Twee vlak bij de RAI in Zuid en op de NDSM-werf in Noord. Het nieuwe sekscomplex moet een wezenlijk aantal ramen op de Wallen vervangen, om zo de positie van sekswerkers te verbeteren, de drukte en overlast in het centrum te verminderen en criminaliteit tegen te gaan.

De bewoners zijn echter bang dat er massaal toeristen op het centrum afkomen, met overlast en drugscriminaliteit als gevolg. Dinsdag was er een verhitte discussie op een bijeenkomst met de burgemeester in de RAI en woensdag klonk er opnieuw boegeroep en gelach vanuit een volle zaal in 't Zonnehuis in Noord, toen Halsema de zorgen probeerde te bespreken.

“Met zo'n stroom aan toeristen, dan staan ze straks op het pontje al coke en xtc te verkopen”, zo zei één van hen. “Ik wil niet dat mijn dochters op vrijdagmiddag over de dronken Britten struikelen”, klonk het. Ook vrezen sommigen dat kunst en cultuur op de NDSM naar de achtergrond zal verdwijnen, en dat de toch al schaarse ov-verbinding met Noord te druk zal worden.

Beter te reguleren
Halsema verwacht niet dat er dronken toeristen naar Noord zullen trekken, mocht het centrum daar komen, omdat ‘overlast niet samenhangt met sekswerk, maar met de Wallen’, zo benadrukte ze. De overlast op de Wallen komt mede door de concentratie van coffeeshops en horeca daar, denkt de burgemeester. Daarbij zou een grootschalige locatie zoals een erotisch centrum beter te reguleren zijn en daarmee juist veiliger voor sekswerkers, aldus Halsema.

Ook vanuit andere betrokkenen klinkt weerstand. Een groep sekswerkers demonstreert donderdag tegen het centrum, en de toezichthouder voor geneesmiddelen en vaccins in Europa (EMA), met het hoofdkantoor in de buurt van de RAI, is boos om de plannen en stapte naar de Europese Commissie.

Het college krijgt de komende maanden nog advies van de stadsdeelbesturen, en er wordt gesproken met belanghebbenden. Eind 2023 moet er een locatie worden gekozen. Daarna komt er met alle betrokkenen nog een participatietraject.

In 2020 onderzocht Moke Architecten in opdracht van de gemeente Amsterdam hoe het erotisch centrum eruit kan komen te zien.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Signature presenteert zich als nieuwe gebieds- en natuurontwikkelaar

Gisteren, 16:00

Bruisend festivalhart van Rotterdam Architectuur Maand in beeld

Gisteren, 09:51

Met Nudus slaan Caro van de Venne, Albert Dijk en Tim Brans een nieuwe weg in

Gisteren, 09:00

Zuider Gymnasium en Fridtjof Nansenschool winnen Rotterdam Architectuurprijs 2023

7 juni, 6:00

Sara van Popta en Marc Eijkelkamp treden toe tot directie 19 het atelier

Gisteren, 17:44

Provincie Utrecht pakt verouderde bedrijventerreinen aan

7 juni, 4:00

Geen vergoeding vloerenbedrijf ingestorte parkeergarage Eindhoven

6 juni, 4:23

Voor het eerst meer energie uit zonnepanelen dan uit biomassa

5 juni, 3:41

Woongebouw in Amsterdam-Oost onbewoonbaar door grote brand

5 juni, 11:19

Nederland halverwege doel hernieuwbare energie: 15 procent

2 juni, 2:06
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Cembrit B.V.
Forster
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
YVI Application Family
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan