Paper Gardens – Studio Ossidiana
Copyright: Federico Ciamei
Enter Enter - A Space for Books
Copyright: Karel Martens
The Interceptor – The Ocean Cleanup, Fabrique
Copyright: The Ocean Cleanup, Fabrique
The Object is Absent, Sanding Time - Ivi van Keulen
Copyright: MU / Dave Menkehorst
Retreat - Xandra van der Eijk_Retreat
Copyright: Ronald Smits
De Molenwiek – korth tielens architecten
Copyright: Peter Tijhuis
Forum Groningen – NL Architects, deMunnik-deJong-Steinhauser architectencollectief en anderen
Copyright: Marcel van der Burg
Triodos Bank De Reehorst – Triodos Bank, RAU Architecten, Ex Interiors, Arcadis
Copyright: Alexander van Berge voor Ex Interiors
Paper Gardens – Studio Ossidiana
Copyright: Federico Ciamei
Enter Enter - A Space for Books
Copyright: Karel Martens
The Interceptor – The Ocean Cleanup, Fabrique
Copyright: The Ocean Cleanup, Fabrique
The Object is Absent, Sanding Time - Ivi van Keulen
Copyright: MU / Dave Menkehorst
Retreat - Xandra van der Eijk_Retreat
Copyright: Ronald Smits
De Molenwiek – korth tielens architecten
Copyright: Peter Tijhuis
Forum Groningen – NL Architects, deMunnik-deJong-Steinhauser architectencollectief en anderen
Copyright: Marcel van der Burg
Triodos Bank De Reehorst – Triodos Bank, RAU Architecten, Ex Interiors, Arcadis
Copyright: Alexander van Berge voor Ex Interiors

Nominaties Dutch Design Awards 2020 zijn bekend

29 september 2020, 17:24
De 24 genomineerden voor de Dutch Design Awards (DDA) 2020 zijn bekend. In acht categorieën zijn telkens drie projecten genomineerd.

Onafhankelijke experts hebben zich onder leiding van commissievoorzitters per categorie over de projecten gebogen . De projecten zijn zowel ingezonden als door de organisatie ingebracht. Er zijn drie nominaties is elk van de categorieën Product, Habitat, Communication, Fashion, Design Research, Service & Systems, Best Commissioning en Young Designer.

De commissies hebben de projecten beoordeeld aan de hand van de criteria impact, onderscheidend vermogen, zeggingskracht en productiewijze en enkele categorie-specifieke critera, aldus de organisatie. De winnaars worden bekend gemaakt van 17 tot en met 24 oktober in een DDA Award Show op DDW TV.

Hieronder volgen de genomineerden per categorie.

Product
Auping Evolve – Koninklijke Auping
The Interceptor – The Ocean Cleanup, Fabrique
The Object is Absent – Curatoren Alexandre Humbert, Lucas Maassen, Tom Loois, Angelique Spaninks

Habitat
De Molenwiek – korth tielens architecten
Forum Groningen – NL Architects, deMunnik-deJong-Steinhauser architectencollectief en anderen
Paper Gardens – Studio Ossidiana

Communication
Demo – Design in Motion Festival, Studio Dumbar
Enter Enter, A Space For Books – Enter Enter
Radical Cut Up – Bart de Baets

Fashion
A Research into the Values and Meanings of Fur – Passama/Langendijk
Collection 005 Cmplete Metamorphosis Part 2 – Ninamounah
Litter – Schueller De Waal / SDW Studio

Design Research
Insectology: Food for Buzz – Matilde Boelhouwer
Redesigning Psychiatry – Reframing Studio
Retreat – Xandra van der Eijk

Service & Systems
Monnie – Afdeling Buitengewone Zaken, Garage2020
Pollutive Ends – Thijs Biersteker
Repeat After Me – Moniker

Best Commissioning
Forum Groningen – Gemeente Groningen, NL Architects en anderen
Triodos Bank De Reehorst – Triodos Bank, RAU Architecten, Ex Interiors, Arcadis
Water As Leverage – Rijksoverheid

Young Designer
Iris van Wees
Katinka Versendaal
Simon Dogger

Commissies
De commissies werden voorgezeten door Angelique Spaninks (Design Research), Bert Hagendoorn (Service & Systems), JaapJan Berg (Habitat), Joost Alferink (Product), Liesbeth in ’t Hout (Fashion), Pieter Aarts (Best Commissioning), Sonja Haller (Communication) en Saskia van Stein (Young Designer).

Uitreiking
De uitreiking van de Dutch Design Awards gebeurt dit jaar in een live talkshow op DDW TV, lat de organisatie weten. In de week van 17 tot en met 24 oktober wordt aan elke categorie een aparte middag besteed, waarbij wordt ingegaan op de ontwerpers, hun projecten, het werkveld en met tot slot de bekendmaking van de winnaar.

Daarnaast zijn alle projecten van zowel de genomineerden als de winnaars te bekijken online presentaties, als onderdeel van Dutch Design Week. Begin 2021 wordt er – indien mogelijk – ook een fysieke overzichtstentoonstelling georganiseerd, aldus de organisatie.

Andere nieuwsberichten

Rotterdam Rooftop Walk geopend voor publiek

3 uur geleden

Nieuw Certosa Initiative neemt bezit van industriële hal tijdens Milan Design Week

25 mei, 5:51

‘Zouden gevels op een gegeven moment ook zuurstof kunnen produceren?’

25 mei, 5:28

NL Architects, Bureau B+B en Christoph Wassmann winnen prijsvraag Sunken City

25 mei, 4:38

Woningcorporatie Vestia splitst zich op, naam verdwijnt

1 uur geleden

Woonminister De Jonge sluit bouwen op terpen en palen niet uit

4 uur geleden

Experts: energiesysteem moet ruim voor 2050 al CO2-neutraal zijn

Vandaag, 09:49

Tentoonstelling over collectief wonen in Delft

25 mei, 11:49

Design District strijkt weer neer in de Van Nellefabriek in Rotterdam

25 mei, 11:26

Amerikaanse milieuprijs voor Urgenda-directeur Marjan Minnesma

25 mei, 9:43
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Forster
Balink Glas & Aluminium BV
VELUX Commercial
Sempergreen
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
ROCKWOOL B.V.
Master Builders Solutions Nederland B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Rockpanel
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Mobilane
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
ISMT B.V.
OWA Benelux BV
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan