Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
DeFlat Kleiburg, DDA Future Award en DDA Habitat, van NL Architects en XVW architectuur
Copyright: Marcel van der Burg
Installatie van Frank Kolkman, DDA Young Designer
Copyright: Otto Saxinger
Zandglas van Atelier NL, DDA Design Research
Copyright: Wouter Kooken
DeFlat Kleiburg belangrijke winnaar van Dutch Design Awards 2017
30 oktober 2017, 11:50
DeFlat Kleiburg is tijdens de Dutch Design Week beloond met de Future Award en is daarmee de grote winnaar van dit jaar. De DDA Young Designer Award is toegekend aan Frank Kolkman. Zandglas van Atelier NL is het beste ontwerpend onderzoek van 2017.
Op zaterdag 28 oktober zijn de Dutch Design Awards uitgereikt. DeFlat Kleiburg, oftewel ‘de klusflat’, heeft de Future Award gewonnen. Het project, naar een plan van consortium DeFlat – bestaande uit KondorWessels Vastgoed, Hendriks CPO, Vireo Vastgoed, Hollands Licht / Martijn Blom – werd bovendien winnaar in de categorie Habitat.
DeFlat
De jury was eensgezind: “DeFlat Kleiburg geeft ene positief en helder signaal af dat community building toekomst heeft. Deze aanpak biedt kansen voor de enorme hoeveelheid vergelijkbare opgaves in binnen- en buitenland”. De jury prijst met name het feit dat een tastbare oplossing is geboden voor het probleem van schaalbare herbestemming, waar steden en overheden internationaal mee kampen.
De Kleiburgflat in Amsterdam Zuidoost, de laatste ‘Bijlmerflat’ in originele staat, stond in 2009 op de nominatie om te worden gesloopt omdat renovatie financieel niet haalbaar leek. Consortium DeFlat stelde voor alleen de hoofdstructuur te renoveren en de appartementen casco, als ‘klushuizen’ op te leveren. Een belangrijke ingreep is ook het verplaatsen van de bergruimtes naar de verdiepingen geweest, waardoor de plint is vrijgekomen voor onder meer bedrijfsruimten, dagopvang en fietsenstallingen. Bij de plannen van DeFlat werden
NL Architects
en
XVW architectuur
voor het ontwerp betrokken.
Eerder dit jaar is DeFlat Kleiburg bekroond met de EU Mies van der Rohe Award.
Frank Kolkman
In de categorie Young Designers heeft
Frank Kolkman
de Dutch Design Award gekregen. De jury noemt zijn speculatieve onderzoek en ontwerp “conceptueel ijzersterk en provocatief”. Kolkman onderzoekt, op experimentele en kritische wijze, de sociale, economische en esthetische implicaties van hedendaagse thema’s en huidige en toekomstige technologieën.
Zijn ontregelende werk omvat projecten zoals Open Surgery (een DIY robotische operatie-installatie), Designs for Flies (een kit waarnmee patiënten zelf medicijnen voor zeldzame ziektes kunnen ontwikkelen) en End of Life (over het omgaan met en ervaren van de dood met behulp van technologie). “Kijkend naar zijn portfolio heeft de jury waardering voor het feit dat hij met zijn werk soms een oplossing aandraagt en soms juist een vraag stelt of een pijnpunt duidt. Tegelijkertijd is het aangenaam radicaal en met gevoel voor humor gepresenteerd.”
Kolkman won vorig jaar al een Dutch Design Award voor Designs for Flies in de categorie Service & Systems.
Atelier NL
Zandglas van
Atelier NL
heeft de Dutch Design Award in de categorie Design Research gewonnen. In dit project zijn ontwerpers Nadine Sterk en Lonny van Ryswyck na langlopend onderzoek en experiment en de grondige analyse van recepturen erin geslaagd om ‘wild’ zand om te smelten in unieke, hoogwaardige objecten van glas.
Wild zand, afkomstig van duinen, stranden en andere zandplekken, is voor de glasindustrie laagwaardig materiaal. De traditionele glasindustrie gebruikt alleen zuiver wit zand, dat wereldwijd in een beperkt aantal zandgroeves is te vinden en op een bepaald moment opraakt. De jury prijst “de lange weg die Sterk en Van Ryswyck afleggen om lokaal materiaalonderzoek als design- en productiemethode op de kaart te zetten.” Verder merkt de jury onder meer op dat het resultaat een herkenbare esthetiek heeft en het onderzoek voor een breed publiek begrijpelijk maakt.
Overige winnaars
De overige Dutch Design Awards gingen dit jaar naar Vlisco Un à Un van Michiel Schuurman (Communication), Bravado: a pretentious, swaggering display of courage van Das Leben am Haverkamp (Fashion), Quooker Flex van Quooker (Product), White Spots van Studio Richard Vijgen (Service & Systems) en Royal FloraHolland (Best Client Award). Sheltersuit 4.0 ontworpen door Bas Timmer ontving online en in de tentoonstelling de meeste stemmen van het publiek en is daarmee de winnaar van de Public Award.
De internationale jury bestond bij deze editie uit Bart Ahsmann (BEDA), Saskia van Stein (bureau Europa), Carolien Ligtenberg (Bureau Zwirt), Rosa Bertoli (Wallpaper), Deyan Sudjic (Design Museum London), Beatrice Leanza (Bejing Design Week), Joost Alferink (Product Designer, Design Consultancy), Roosje Klap (Graphic Designer) en Marco Coello (Design Week Mexico).
Trefwoorden
atelier nl
deflat kleiburg
dutch design week
dutch design awards
nl architects
frank kolkman
xvw architectuur
Best gelezen
1
Eerste paal geslagen voor woontoren New Maas bij Van Brienenoordbrug
woensdag, 8 juli
2
Arons en en Gelauff laat zich voor ontwerp woongebouw inspireren door Steltman-stoel
maandag, 6 juli
3
Utrechtse ontwerpwedstrijd voor nieuwe 'jas' elektriciteitshuisjes levert drie winnaars op
donderdag, 9 juli
4
Monoliet van Space Encounters dient kunstverzameling
maandag, 6 juli
5
De Playlist: stil buiten dansen met Jurgen van der Ploeg
maandag, 6 juli
Gerelateerde nieuwsberichten
Terrassengebouw van NL Architects met geïntegreerd groen
25 september 2018
NL Architects wint met terrassengebouw competitie in Frankfurt
20 maart 2019
Nominaties Dutch Design Awards 2023 bekend
3 juli 2023
Team met NL Architects en JDS Architects presenteert ontwerp nieuwe huisvesting Europees Parlement
16 november 2022
Nominaties voor Dutch Design Awards 2021 bekend
1 juli 2021
Nominaties Dutch Design Awards 2020 zijn bekend
29 september 2020
Inschrijving Dutch Design Awards 2020 geopend
25 februari 2020
Breed cultureel programma kenmerkt woonproject op NPD-strook
2 april 2019
Oproep voor inzenden Dutch Design Awards 2019
28 februari 2019
Tien tips voor de Dutch Design Week 2018
17 oktober 2018
Clubverzamelgebouw heeft tribunes als dak
18 juli 2018
Winnaars Dutch Design Awards 2018 bekendgemaakt
29 juni 2018
Video: Typisch Kleiburg
30 maart 2018
Inschrijving Dutch Design Awards 2018 geopend
9 maart 2018
Genomineerden Dutch Design Awards 2017 bekend
8 juni 2017
Kleiburgflat wint EU Mies Award 2017
12 mei 2017
Kleiburg: het oude en nieuwe woonideaal
27 februari 2017
Twee Dutch Design Awards voor FLAX Chair
31 oktober 2016
Vijf tips voor de Dutch Design Week
20 oktober 2015
NL in Milaan: Atelier NL
19 mei 2009
Terrassengebouw van NL Architects met geïntegreerd groen
25 september 2018
NL Architects wint met terrassengebouw competitie in Frankfurt
20 maart 2019
Nominaties Dutch Design Awards 2023 bekend
3 juli 2023
Team met NL Architects en JDS Architects presenteert ontwerp nieuwe huisvesting Europees Parlement
16 november 2022
Nominaties voor Dutch Design Awards 2021 bekend
1 juli 2021
Nominaties Dutch Design Awards 2020 zijn bekend
29 september 2020
Inschrijving Dutch Design Awards 2020 geopend
25 februari 2020
Breed cultureel programma kenmerkt woonproject op NPD-strook
2 april 2019
Oproep voor inzenden Dutch Design Awards 2019
28 februari 2019
Tien tips voor de Dutch Design Week 2018
17 oktober 2018
Clubverzamelgebouw heeft tribunes als dak
18 juli 2018
Winnaars Dutch Design Awards 2018 bekendgemaakt
29 juni 2018
Video: Typisch Kleiburg
30 maart 2018
Inschrijving Dutch Design Awards 2018 geopend
9 maart 2018
Genomineerden Dutch Design Awards 2017 bekend
8 juni 2017
Kleiburgflat wint EU Mies Award 2017
12 mei 2017
Kleiburg: het oude en nieuwe woonideaal
27 februari 2017
Twee Dutch Design Awards voor FLAX Chair
31 oktober 2016
Vijf tips voor de Dutch Design Week
20 oktober 2015
NL in Milaan: Atelier NL
19 mei 2009
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Stoelen worden onderdeel van performance in expositie Kunsthal
Gisteren, 14:50
De Kunsthal in Rotterdam organiseert vanaf 26 september een tentoonstelling over stoelen waarin ze op een ongebruikelijke manier worden gepresenteerd. In 'A Chair and You' worden deze alledaagse objecten de sterren van een meeslepende performance.
Liesbeth List Huis van Studio Architectuur Maken biedt vrijheid aan oude kunstenaars
Gisteren, 13:15
Het kleinschalige woonzorggebouw in Amsterdam is gericht op dementerende kunstenaars en kunst- en cultuurliefhebbers met een intensieve zorgvraag.
BDG Architecten creëert nieuw dorpshart voor Wapenveld
Gisteren, 10:31
In het Gelderse Wapenveld is MFA Hof van Cramer opgeleverd. Het gebouw in het centrum van het dorp biedt plek aan verschillende basisvoorzieningen zoals een steunpunt, bibliotheek, sport, cultuur en een gezondheidscentrum.
John Frostbrug inspireert houten drager nieuw interieur Volkshuisvesting Arnhem
9 juli, 1:58
In het centrum van Arnhem heeft De Twee Snoeken het interieur van woningcorporatie Volkshuisvesting Arnhem vernieuwd. Het bureau heeft de dicht gebouwde verdiepingen ‘leeg geveegd’ en de bouwkundige basis als uitgangspunt genomen voor het ontwerp.
Wim Breedveld en Pieter Korstanje benoemd tot associate director bij EGM architecten
Gisteren, 11:58
Beide zijn al jaren werkzaam als projectmanager bij het Dordste bureau.
NVM: prijzen stijgen verder als verkoopgolf huurhuizen afneemt
Gisteren, 09:22
Afgelopen kwartaal werd een recordaantal bestaande woningen te koop gezet.
NVM: aanbod nieuwbouw sluit niet aan bij woonwensen kopers
9 juli, 2:49
Volgens de makelaarsvereniging worden er vooral appartementen gebouwd, terwijl er meer vraag is naar grondgebonden woningen.
Energieverbruik in Nederland flink lager dan in 2000
9 juli, 12:29
Het energieverbruik in Nederland is in de afgelopen 25 jaar flink afgenomen, ondanks de groei van de bevolking in dezelfde periode.
Stedennetwerken: woningbouw loopt vast door regels netbeheerders
8 juli, 1:41
Ze hebben hun zorgen hierover in een brief geuit aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat en minister Elanor Boekholt-O'Sullivan.
'Amsterdam-Zuidoost krijgt megadatacenter'
8 juli, 10:42
In Amsterdam-Zuidoost komt een datacenter dat - op termijn - het grootste van de stad kan worden, meldt Het Parool.
Ga naar het nieuws-archief
Robert Muis
Redacteur
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur