Copyright: CBRE
Copyright: CBRE
Copyright: CBRE
Copyright: CBRE
Copyright: CBRE
Copyright: CBRE
Copyright: CBRE
Copyright: CBRE
Copyright: CBRE
Copyright: CBRE
Copyright: CBRE
Copyright: CBRE
Copyright: CBRE

Interieur hoofdkantoor Asics knipoog naar Japan

31 mei 2019, 16:21
Sport- en lifestylemerk Asics heeft zijn hoofdkantoor voor de regio Europa, Midden-Oosten en Afrika (EMEA) in Hoofddorp recent in gebruik genomen. CBRE heeft in samenwerking met Powerhouse Company het werkplekconcept ontwikkeld en het interieur ontworpen, waarbij de Japanse wortels van Asics een inspiratiebron vormden.

De kantoorverdiepingen in het heldere, transparante gebouw liggen rond een atrium, waarin een sculpturaal object is opgenomen, bestaande uit op elkaar gestapelde blokken. De volumes creëren een multifunctionele ruimte voor wisselende, informele activiteiten.

De gestapelde volumes – Asics World genoemd – kan functioneren als ontmoetingsruimte, ontwerpcentrum, podium en showroom van Asics en al zijn submerken. Op de begane grond, rondom ‘Asics World’, liggen verdere gemeenschappelijke functies, zoals een restaurant, een bar, een fitnessruimte en een Asics-winkel.

Japans erfgoed
Het ontwerp van Asics World op de begane grond laat de Japanse wortels van Asics zien. De vormgeving is geïnspireerd op Japanse constructies en vakverdelingen, legt CBRE uit. Ook zijn er typerend Japanse materialen als Shou Sugi Ban (gebrand hout) toegepast. Elke vergaderruimte heeft een eigen sfeer, die is geïnspireerd op een Japans thema’s zoals origami of manga.

Bij het interieur van de kantoorverdiepingen vormde de visuele identiteit van Asics inspiratiebron voor de uitstraling. De kleuren en materialen zijn enerzijds fris en sprekend zoals past bij een modemerk; anderzijds biedt het interieur een rustige, neutrale basis voor de grote hoeveelheid kleding, schoenen en producten die de werknemers om zich heen hebben.

Werkplekconcept
Bij de ontwikkeling van het nieuwe werkplekconcept is de denkwijze van Asics als uitgangpunt genomen, maar ook de ontwikkeling die de onderneming wil gaan doormaken, aldus CBRE. Het bedrijf wil van de traditionele, afgezonderde afdelingen de stap maken naar samenwerking in projectteams.

“We hebben een werkplekconcept gemaakt voor verschillende manieren van werken en ontmoeten”, legt CBRE uit. “Van rustig, besloten naar dynamisch en open.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

Inside Outside, Arons en Gelauff en Office Raumplan winnen tender Strandeiland

1 uur geleden

Expositie in Museum Het Schip belicht vrouwen van de Amsterdamse School

Vandaag, 10:48

Woonwerk Architecten breidt natuurbelevingscentrum uit

Vandaag, 09:50

Britse architect Nicholas Grimshaw (85) overleden

Gisteren, 10:47

Kabinet koerst op moderne verzorgingshuizen voor ouderen

2 uur geleden

NVM: aandeel buitenlandse kopers op huizenmarkt in vijf jaar verdubbeld

4 uur geleden

Netbeheerders lanceren internationale oproep voor verzwaring stroomnet

Gisteren, 13:28

Vincent Luyendijk verzorgt keynote bij kick-offbijeenkomst Eo Wijersprijsvraag

Gisteren, 11:55

CBRE: bouw seniorenwoningen loopt enorm achter bij doelstelling

16 september, 3:12

Drie ingenieursbureaus aan de slag met herstel HSL-viaducten

16 september, 12:24
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan