Copyright: VAES Visuals
Copyright: VAES Visuals
Copyright: VAES Visuals
Copyright: VAES Visuals
Copyright: VAES Visuals
Copyright: VAES Visuals

Mulderblauw ontwerpt luxe hotel bij Schiphol

3 oktober 2017, 14:50
International Hotel Capital Partners wil een nieuw Renaissance-hotel realiseren nabij luchthaven Schiphol. Mulderblauw architecten heeft een ontwerp gemaakt voor de nieuwbouw met een groene patio in het hart van het gebouw.

De vestiging Renaissance Amsterdam Schiphol Airport komt te liggen op een natuurrijke locatie aan de rand van het Amsterdamse Bos en op steenworp afstand van de luchthaven. Renaissance is een van de luxere merken van hotelketen Marriott.

Het plan voor de nieuwe vestiging gaat uit van 250 luxe hotelkamers, een ‘fine dining’ restaurant, een hotelbar, diverse vergaderfaciliteiten en een fitnessruimte, waarvan de gasten vierentwintig uur per dag gebruik kunnen maken. Verder voorziet het plan in 150 parkeerplaatsen.

Opbouwende hoogte

De entree situeert Mulderblauw aan de polderzijde. Aan deze zijde heeft het gebouw een uitnodigende hoogte van twee bouwlagen. De hoogte bouwt zich op tot zes bouwlagen aan de zijde van de Ringvaart.

De gevel van het hotel wordt uitgevoerd in baksteen, in een melange van lichte tinten, met veel reliëf, verspringingen en diverse metselwerkverbanden. Dankzij de lichte, hoge gevel springt het gebouw aan de overzijde van het water, waar businesspark Schiphol Oost ligt, subtiel in het oog, aldus Mulderblauw.

Kamers met uitzicht
Een messing zijpaneel accentueert de ramen van de hotelkamers. Het paneel is voorzien van een abstract natuurpatroon. Hiermee leggen de architecten in de details een verbinding tussen het hotel en het Amsterdamse Bos.

In het hart van het gebouw heeft het architectenbureau een verrassend element bedacht: een groene patio waarin zich het receptiepaviljoen bevindt. Door de aangrenzende gevels te voorzien van spiegelend materiaal wordt het groen optisch vermenigvuldigd en krijgt deze binnenplaats een rijke uitstraling. Een groot aantal kamers geeft een rustgevend zicht op de groene binnentuin.

Planning
In totaal beschikt het hotel over 13.425 m2 BVO. De patio neemt daarvan 480 m2 in. De bouw van het hotel is reeds gestart; de opening staat gepland voor zomer 2018.

Andere nieuwsberichten

Nieuwe Meldkamer Oost-Nederland in gebruik genomen

24 maart, 4:11

Villa door Paul de Ruiter Architects voegt zich in groen duinlandschap

24 maart, 2:59

LIAG presenteert vernieuwd Keizer Karel College Amstelveen

24 maart, 1:22

Mei ontwerpt woongebouwen voor studenten en jongeren in Sluisbuurt

24 maart, 11:42

VolkerWessels haalt hogere winst over 2022

24 maart, 10:18

Kabinet wil sneller en meer klimaatbestendig laten bouwen

24 maart, 9:24

Flatiron Building geveild voor bedrag van 190 miljoen dollar

23 maart, 2:20

Winkel met hotelproducten ontworpen als een hotel

23 maart, 11:08

Amsterdam wil darkstores op bedrijventerreinen

23 maart, 9:36

Bijeenkomst over hoogwaardige modulaire woningbouw in Rosmalen

22 maart, 3:23
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Mosa.
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Forster
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
YVI Application Family
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
VELUX Nederland B.V.
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan