Huurders willen meer invloed op beleid

29 oktober 2014, 9:48
Vrijwel alle huurders denken dat meer zeggenschap van hun kant nieuwe misstanden bij corporaties en particuliere verhuurders kan voorkomen. Bijna negentig procent van de bewoners van huurwoningen verlangt voortaan meer invloed in het beleid.

Dat blijkt uit de woensdag gepubliceerde uitkomsten van een ledenpeiling van de Nederlandse Woonbond. Die werd gehouden onder 366 aangesloten huurdersverenigingen en bewonerscommissies alsmede 1676 individuele leden.

Op basis van de uitkomst stelt de bond dat de zeggenschap van huurders wettelijk verankerd moet worden. De Woonbond vertegenwoordigt 1,6 miljoen huurders.

Ruim twee derde van de huurders vindt de huidige zeggenschap tekortschieten. De Woonbond hield de ledenraadpleging naar aanleiding van de parlementaire enquête woningcorporaties en de vele schandalen in de corporatiesector die daar aan bod kwamen. Het eindrapport verschijnt donderdagmiddag.

Huurdersorganisaties horen volgens de belangenbehartiger een grotere stem te hebben in het beleid dat de verhuurder voert. Dat is in de praktijk slecht geregeld, vindt de Woonbond.

Huurdersorganisaties zeggen dat hun adviezen vaak niet worden overgenomen. Verder klagen ze dat ze te laat worden betrokken bij plannen van verhuurders. Daarnaast is het moeilijk om als vrijwilligersorganisatie op te boksen tegen het professionele apparaat van de verhuurder.

Uit het onderzoek blijkt dat huurders vooral invloed willen hebben op huurprijzen en jaarlijkse verhogingen. Meer dan de helft wil meepraten over het onderhoud. Een derde van de bewoners vindt ook investeringen in energiebesparing voldoende reden voor meer zeggenschap, evenals de leefbaarheid en de aanpak van overlast.

"Verhuurders zijn de huurder compleet uit het oog verloren bij hun beleid", concludeert directeur Ronald Paping van de Woonbond in een reactie op de raadpleging. Volgens hem 'is het tijd dat huurders niet alleen betalen, maar ook eindelijk wat bepalen'.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

JKMM Architects wint prijsvraag voor nieuw architectuur- en designmuseum Helsinki

12 september, 3:10

Behandelcentrum van atelier PRO is poortgebouw voor wijk

12 september, 2:15

Wij Maken Nederland organiseert verkiezingsdebat over nieuwe Nota Ruimte

12 september, 1:31

Natrufied Architecture wint prijsvraag voor biobased geluidsscherm

12 september, 11:51

Aartsen wil doelen circulaire economie ‘actualiseren’

12 september, 10:38

Haarlem wil Frans Hals Museum verhuizen naar Egelantier

12 september, 9:16

Nederlanders sluiten meer hypotheken af, meldt het Kadaster

11 september, 10:47

Kernenergie en aardgas behouden status als duurzame investering

10 september, 1:20

Nederlands Fotomuseum heropent in februari 2026

10 september, 11:17

Bouwend Nederland: ‘Er komt een groot tekort aan bouwers’

9 september, 12:23
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan