Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: KAW
Copyright: KAW
Copyright: KAW
Copyright: KAW
Copyright: KAW
Copyright: KAW
Copyright: KAW
Copyright: KAW
Copyright: KAW
Copyright: KAW
Copyright: KAW
Copyright: KAW

Brede school KAW inspireert tot bouwconcept

18 april 2014, 14:16
Onlangs is in Schiedam de brede school Het Talent gerealiseerd. Voor architectenbureau KAW, vastgoedspecialist HEVO en nog vijf partijen vormde de opdracht aanleiding tot het ontwikkelen van het MIJNschool-concept. Met deze methodiek zeggen de partijen een flexibel, duurzaam en fris schoolgebouw te kunnen realiseren.

Bovendien wordt de periode van ontmoeting tot bouwstart verkort van een jaar tot vier maanden en vallen de energie- en exploitatiekosten lager uit. Om dit alles te bereiken, wordt gewerkt met een soort menukaart waaruit de opdrachtgever allerlei keuzes kan maken op gebieden als de gebouwtypologie, de inrichting en binnenklimaat.

Groenstrook
Bij de brede school in Schiedam is het concept vanwege de doorlooptijd tot en met de d.o.-fase (inclusief de technische uitwerking) toegepast. Het gebouw, dat over flexibele wanden, constructies en installaties beschikt, is gerealiseerd op een groenstrook in een woonbuurt met portieketagewoningen.

Langs de groenstrook loopt een kanaaltje dat deze scheidt van de woonbuurt, maar ook voor een visuele verbinding tussen beide functies zorgt. “Het uitgangspunt van het ontwerp was om het gebouw onderdeel van de groenstrook uit te laten maken en het gebouw in te laten spelen op de woonbuurten aan beide zijdes”, zegt KAW.

“Het schoolgebouw benut deze kwaliteiten met een alzijdige vorm; waarbij alle gevels zich als voorgevel presenteren. De massa in twee lagen heeft afgeronde hoeken en staat schuin op de locatie. Hiermee is de ruimte rondom de school overzichtelijk vanuit beide buurten en passend in de groenstrook.”

“Om de ‘groene kwaliteit’ te benadrukken, is het gebouw uitgewerkt als een ingetogen donker element in het groen. Binnen de horizontale donkere stroken komen twee verdiepingen glaspanelen in verschillende kleurschakeringen. Dit kleursegment loopt ton-sur-ton over in de groene park, het water dat de groenstrook afsluit en de gele bebouwing van de buurt.”

Centrale hal
In het gebouw zitten een basisschool, kinderopvang en een voor- en buitenschoolse opvang. “In de centrale hal wordt de ruimtelijke koppeling gelegd met de kwaliteiten van de omgeving. Drie grote vensters in de hal vormen de entree, een speelkamer en de huiskamer van de BSO. De school vormt hiermee een vanzelfsprekend en ingetogen onderdeel van de groenstrook”, aldus KAW.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vandersalm Architecten benoemt Tom Sibelt tot partner

Vandaag, 13:00

Schakelstation als 'toekomstig industrieel erfgoed' voor nieuwe wijk rond Bazaar

Vandaag, 10:55

Arcadis en Witteveen+Bos aan de slag met 'cruciale mijl' IJburglaan

Gisteren, 11:42

Natrufied Architecture laat zich bij ontwerp kinderopvang inspireren door boomhutten

26 augustus, 11:37

VEH wil wettelijke regels na honderden klachten over makelaars

Vandaag, 12:04

Natuurplan: veertien vierkante kilometer extra natuur in 2030

Vandaag, 09:31

Werknemers in metaal en bouw staken om sociale zekerheid

Gisteren, 12:27

Brabant wil 150 miljoen euro investeren in woningen met zorg

Gisteren, 10:53

Noord-Holland positief over tunnel bij Broek in Waterland

26 augustus, 10:14

Politie na onderzoek: oorzaak brand Vondelkerk blijft onduidelijk

25 augustus, 1:39
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap