Gebouw Atlas, campus TU Eindhoven
Copyright: Patrck Meis

Gebouw Atlas winnaar Dirk Roosenburgprijs 2019

28 oktober 2019, 11:35
Atlas, het gerenoveerde hoofdgebouw van de TU Eindhoven, is winnaar van de Dirk Roosenburgprijs 2019. Volgens de jury blinkt het project uit door “een heldere en krachtige architectuur, die het verleden respecteert en tot voorbeeld neemt, maar die tegelijk eigen en vernieuwend is.”

De winnaar van de Eindhovense architectuurprijs werd afgelopen vrijdag bekend gemaakt. Atlas was een van de negen genomineerde projecten. Volgens de jury is de renovatie van het voormalig hoofdgebouw van de TU/e een project waarbij ‘architectuur een verschil heeft gemaakt’.

Balans techniek en esthetiek
Het Atlas-gebouw met zestien bouwlagen is gerealiseerd tussen 1959 en 1963, naar ontwerp van architect S.J. van Embden. Het voldeed niet aan de huidige kwaliteitseisen op het gebied van ontwerp, installaties en functionaliteit. Team RSVP – bestaande uit Team V Architectuur, Van Rossum, Valstar Simonis en Peutz – maakte het ontwerp voor een vernieuwing van het pand.

Volgens de jury heeft het ontwerp de architectuur van Van Embden gerespecteerd en tegelijkertijd innovatieve en gedurfde architectonische ingrepen gedaan. De jury is “bijzonder positief over het ijzersterke ontwerpconcept waarmee de balans tussen techniek en esthetiek is bewaakt en waarmee op eigentijdse wijze is doorgebouwd op de originele ontwerpprincipes van Van Embden.”

De jury vindt Atlas “niet alleen een inspirerend toonbeeld op het gebied van duurzaamheid en innovatie, maar ook een visitekaartje voor de campus en de gehele stad.” De keuze van het TU/e-gebouw als huidige winnaar van de architectuurprijs was unaniem.

Jury
De jury voor de Dirk Roosenburgprijs 2019 bestond uit Evelien van Veen (architect-partner Van Veen Architecten, voorzitter CRK gemeente Eindhoven), Aron Bogers (architect-partner Inbo, winnaar DR-prijs 2017), Mark Hendriks (hoofdredacteur Blauwe kamer, publicist op gebied van landschap, stedebouw, architectuur), Renske van der Stoep (architect-partner ROFFAA, hoofd architectuur Academie van Bouwkunst Rotterdam), Annemariken Hilberink (architect-partner HilberinkBosch architecten), Ronald Rijnen  (programmamanager Brainport City, gemeente Eindhoven) en René Erven (directeur-coördinator Architectuurcentrum Eindhoven, secretaris Dirk Roosenburgprijs 2019).

Dirk Roosenburgprijs
De Dirk Roosenburgprijs heeft als doel de kwaliteit van de gebouwde omgeving in de gemeente Eindhoven te bevorderen door middel van openbare discussie. De organisatie verleent de prijs aan een uitgevoerd project binnen de grenzen van de gemeente; daarbij telt, zo legt ze uit, “de kwaliteit van het ontwerp, maar ook de bijdrage die het project levert aan beleving, bruikbaarheid en identiteit van de stad.”

“Aspecten als esthetische kwaliteit, uitstraling en gebruik spelen een belangrijke rol, maar ook de impact van een project op de ontwikkeling van de stad en daarmee ook de voorbeeldfunctie die een project heeft voor andere, toekomstige projecten worden meegenomen in het oordeel”, aldus de organisatie. “De jury van de Dirk Roosenburgprijs 2019 heeft vanuit deze brede doelstelling de nominaties beoordeeld.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nudus en Sweco Architects presenteren stedenbouwkundig ontwerp voor mogelijke nieuwe campus ASML

2 uur geleden

Antonia Schreiber wint Kazerne Design Award 2025 met circulair pleistermateriaal

Gisteren, 12:15

Nai010 presenteert architectuurgids Gebouwen door Vrouwen in Rotterdam

Gisteren, 11:31

AFFR biedt voorpremière van film Universal Language tijdens Rotterdam Architectuur Maand

Gisteren, 10:15

Ministerie onderzoekt oorzaak van daling nieuwbouwvergunningen

Gisteren, 13:29

PBL: klimaatplannen Hermans onvoldoende voor klimaatneutraal 2050

Gisteren, 10:04

MOB erkent noodzaak Binnenhofrenovatie, maar hekelt geitenpaadjes

14 mei, 5:51

Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen

14 mei, 9:39

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

13 mei, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20
Robert MuisRedacteur
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan