Copyright: Pronk
Copyright: Pronk
Copyright: Pronk

Expositie met gerecyclede tafels en vitrines

3 april 2015, 15:19
Het Rotterdamse bureau Pronk heeft voor het Museum aan de Stroom (MAS) in Antwerpen een tentoonstelling ontworpen, die voor negentig procent uit hergebruikte materialen bestaat. Voor de expositie De Wereld Gespiegeld. Wereldkaarten van de Middeleeuwen tot nu zijn tafels en vitrines uit een voorgaande tentoonstelling gerecycled.

“Bij het wisselen van tentoonstellingen worden vaak kostbare materialen weggegooid. Dat is niet alleen niet duurzaam, maar ook nog eens kapitaalvernietiging voor de musea”, zegt Wendy Rameckers van bureau Pronk.

“Wij willen musea inspireren om anders met hun materialen om te gaan en ze slim her te gebruiken. Op die manier kunnen ze veel meer uit hun budgetten halen of vaker van tentoonstellingen wisselen, wat weer meer bezoekers oplevert. Win-win, denken wij.”

‘De Wereld Gespiegeld’ wordt opgebouwd als een avontuurlijk landschap, waar de bezoeker als een ontdekkingsreiziger doorheen navigeert. Vaste ankers vormen de tentoonstellingstafels die zijn opgesteld langs een grid op de vloer, waarvoor de meridianen van de aarde als uitgangspunt zijn genomen.

Het zijn stuk voor stuk eerder gebruikte tafels, maar Pronk gaf ze een andere, bordeauxrode bekleding, waardoor ze eruit zien als nieuw. Ook de vitrines die er bovenop staan, komen uit een eerdere tentoonstelling. Eyecatcher is een indringende, Rothko-achtige horizon, die zich over een wand van 34 meter uitstrekt.

“Wie omhoog kijkt - en de bezoeker wordt uitgenodigd om dat regelmatig te doen, in navolging van de ontdekkingsreizigers van vroeger - ontdekt een weergaloze sterrenhemel”, laat bureau Pronk weten. De tentoonstelling is te bezoeken van 24 april tot en met 16 augustus.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Multifunctioneel en fris groen interieur voor Rijkskantoor B73 door Studio Prototype en Zenber Architecten

Vandaag, 11:57

Office Winhov en Office Haratori herinterpreteren wederopbouw in ontwerp woontoren Opportuna

Vandaag, 09:00

Hedwig Heinsman toont 3D-geprinte optoppingen tijdens Architectuurbiënnale Venetië

Gisteren, 16:13

Robuust en energiezuinig depotgebouw voor Utrechtse collecties

Gisteren, 14:10

Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen

Vandaag, 09:39

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

Gisteren, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20

Nieuwe vertraging dreigt voor renovatie Binnenhof

12 mei, 10:14

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20

Kamernet: studentenkamer is ruim zes procent duurder dan vorig jaar

8 mei, 12:27
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan