1000 woningen OMA in Singapore

1 februari 2008, 17:08
De Aziatische ontwikkelaar CapitaLand Residential heeft OMA opdracht gegeven een grootschalige woningbouw ontwikkeling in Singapore te ontwerpen.

Het project zal gesitueerd worden op een uitgestrekte acht hectare grote locatie tussen de Ayar Rajah Expressway en Alexandra Road, tussen de National University en de binnenstad van Singapore. Met 170.000 vierkante meter bruto vloer oppervlak zal het complex meer dan 1000 woningen bevatten in allerlei soorten en maten. Ook wordt voorzien in uitgebreide buitenruimtes en wordt het landschap mee ontworpen.

In plaats van een cluster van geïsoleerde verticale torens te realiseren – de standaard woningbouw typologie in Singapore – onderzoekt dit ontwerp een radicaal andere aanpak. 32 appartementen blokken, elk zes verdiepingen hoog, worden gestapeld in een hexagonale ordening om zo zes grote open hoven te vormen. De in elkaar grijpende volumes vormen de topografie van een ‘verticale stad’ met getrapte lucht tuinen en private dakterrassen. “Het project richt zich direct op zaken als gedeelde ruimte en gemeenschap in een hedendaagse maatschappij”, verklaarde Ole Scheeren, Partner van OMA en ontwerper van het project. “Het beantwoordt vragen van privacy en individualiteit, maar ook de behoefte aan socialiteit en gemeenschap door verschillende typen binnen- en buitenruimtes te specificeren in de tropische context.”

Het project wordt geleid door Ole Scheeren, directeur van OMA Beijing, samen met partner Eric Chang. Ole Scheeren is verantwoordelijk voor het werk van OMA in Azië, waaronder het 575.000 vierkante meter grote CCTV hoofdkantoor en TVCC Cultureel Centrum, die momenteel gebouwd worden in Beijing, en The Scotts Tower in Singapore.

images : Residential Complex Singapore © OMA / Ole Scheeren

Bron: OMA

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Multifunctioneel en fris groen interieur voor Rijkskantoor B73 door Studio Prototype en Zenber Architecten

4 uur geleden

Office Winhov en Office Haratori herinterpreteren wederopbouw in ontwerp woontoren Opportuna

Vandaag, 09:00

Hedwig Heinsman toont 3D-geprinte optoppingen tijdens Architectuurbiënnale Venetië

Gisteren, 16:13

Robuust en energiezuinig depotgebouw voor Utrechtse collecties

Gisteren, 14:10

Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen

Vandaag, 09:39

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

Gisteren, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20

Nieuwe vertraging dreigt voor renovatie Binnenhof

12 mei, 10:14

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20

Kamernet: studentenkamer is ruim zes procent duurder dan vorig jaar

8 mei, 12:27
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan