Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Kantoorruimte die ingericht is voor co-creatie
Copyright: Zenber
Kantoorruimte die ingericht is voor co-creatie
Copyright: Zenber
Kantoorruimte die ingericht is op teamwork
Copyright: Wouter van der Sar / Heyligers Architects
Kantoorruimte die ingericht is op teamwork
Copyright: Wouter van der Sar / Heyligers Architects
Impressie van nieuwe samenwerkingsvloeren bij Rijkswaterstaat in Utrecht
Copyright: Hollandse Nieuwe

Architectenweb symposium: samenwerken op kantoor

9 april, 16:50
Op dinsdagavond 12 mei 2026 organiseert Architectenweb in samenwerking met YNNO en Pakhuis de Zwijger een symposium rond de ontwikkeling om kantooromgevingen nadrukkelijker in te richten op onderlinge samenwerking. Deze ontwikkeling vraagt om een transformatie van het bekende activiteitgerelateerd werken en om beter begrip van de manieren waarop op kantoor samengewerkt wordt. Sprekers zijn Nick Lettink en Aize Oenema (YNNO), Lonneke Leijnse (Heyligers Architects), Hans Reineke (Hollandse Nieuwe) en Ingrid Heijne (Zenber).

Bij de implementatie van activiteitgerelateerd werken is de afgelopen tien jaar veel aandacht uitgegaan naar het ontwerp van de gedeelde ruimtes, zoals de entree, het restaurant, de vergaderruimtes en de bekende espressobar. In de werkomgeving zelf zijn in steeds grotere open ruimtes steeds meer mensen bij elkaar gebracht. Is dat efficiënt ruimtegebruik? Zeker. Zorgt dat voor open communicatie. Vast. Wordt daar ook effectiever gewerkt? Misschien niet. En worden mensen er gelukkig van? Nee, dat blijkt niet het geval te zijn.

Als we de aandacht weer op de werkomgeving zelf richten, dan is daar een grote behoefte te zien om samen te werken, in een vorm die past bij het werk dat gedaan wordt. YNNO adviseert organisaties wat betreft hun werkomgeving en onderscheidt vier samenwerkvormen: van samenwerking als in een estafette, waarin het werk van de een naar de ander gaat, tot samenwerking in de vorm van co-creatie, waarin het werk echt in teamverband gedaan wordt. 

Die verschillende vormen van samenwerking vragen elk om andere, daarop afgestemde werkomgevingen. Daarbij ontstaan ook echt ander soort ruimtes, zoals die waar teams echt apart zitten om een dagdeel, hele dag of zelfs weken intensief met elkaar samen te werken.

Het symposium vindt plaats op dinsdagavond 12 mei 2026 in de Grote Zaal van Pakhuis de Zwijger en heeft het volgende programma:

19:30u-20:00u – Inloop met koffie, thee en water

20:00u-21:45u – Presentaties
 
  • Introductie door Nick Lettink (YNNO) over de huidige opgaven in de werkomgeving en waarom samenwerking daarin steeds belangrijker wordt;
  • Toelichting door Nick Lettink en Aize Oenema (YNNO) van de vier samenwerkvormen die zij bij organisaties zien;
  • Presentatie door Lonneke Leijnse (Heyligers Architects) over de transformatie van een werkomgeving, die op activiteitgerelateerd werken ingericht was, naar een werkomgeving die op teamwork is ingericht;
  • Presentatie door Hans Reineke (Hollandse Nieuwe) over het ontwerp van ruimtes voor interdisciplinaire projectteams;
  • Presentatie door Ingrid Heijne (Zenber) over het ontwerp van ruimtes voor co-creatie;
  • Debat met alle sprekers en de zaal;

21:45u-22:45 – Netwerkborrel

De avond wordt gemodereerd door Michiel van Raaij, hoofdredacteur van Architectenweb.

Schrijf je nu gratis in voor het symposium (Pakhuis de Zwijger)

Alle deelnemers aan het evenement zullen ruim van tevoren publiek gemaakt worden, zodat op deze middag effectief nieuwe contacten gelegd kunnen worden. 

Architectenweb symposia
Vanuit Architectenweb worden door het jaar heen verschillende symposia georganiseerd, steeds rond een ander actueel thema. Eerder zijn zo bijvoorbeeld symposia georganiseerd rond de maakstad, modulair bouwen in hout en het hybride stadsblok.

Voor architecten, stedenbouwkundigen, landschapsarchitecten, ruimtelijk ontwerpers, ontwikkelaars, gemeenten, stadsmakers en adviseurs zijn de symposia gratis toegankelijk. Wat betreft de maakindustrie zijn de evenementen exclusief toegankelijk voor de Partners van Architectenweb. Leveranciers in de bouw die de symposia graag willen bijwonen, maar nog geen Partner zijn van Architectenweb, vragen wij contact met ons op te nemen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Restauratie Atlasbeeld op dak Koninklijk Paleis Amsterdam afgerond

Gisteren, 15:38

Nieuw zitgebied Lounge 2 Schiphol geïnspireerd door overgangsfase in oeuvre Mondriaan

Gisteren, 14:16

SeARCH en Heutink Groep winnen tender voor woongebouw Sluisbuurt

Gisteren, 11:15

Woontoren Front door Monadnock wint tiende Architectuurprijs Nijmegen

9 april, 10:00

Grote en kleine gemeenten balen van bouwregels Zuid-Holland

Gisteren, 16:31

Twijfels in Zuid-Holland over halen van doelen landelijk gebied

Gisteren, 12:18

Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen

Gisteren, 09:31

ABN AMRO: investeringen defensie vergroten druk op bouwcapaciteit

9 april, 12:29

Europa kent 831 miljoen euro subsidie toe aan Utrechtse projecten

9 april, 9:27

Rotterdam mag woningen gaan bouwen aan de Parkhaven

8 april, 3:38
Michiel van RaaijHoofdredacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan