Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: Herman de Winter
Copyright: M+R interior architecture

M+R ontwerpt kantooromgeving voor samenwerken en ontmoeten

6 februari 2024, 16:00
Accountants- en adviseurskantoor BDO Zwolle heeft zijn intrek genomen in het getransformeerde kantoorgebouw The City Post. M+R interior architecture heeft voor de onderneming een afwisselende werkomgeving ontworpen, die medewerkers uitnodigt om naar kantoor te komen, elkaar te ontmoeten en zich te laten inspireren.

De nieuwe werkomgeving van BDO Zwolle is met name ingericht op ontmoeten en samenwerken, legt Hans Maréchal, architect en eigenaar van M+R interior architecture uit. Immers, als men echt geconcentreerd en alleen werkt kan dat prima vanuit huis. Het interieur moest dan ook vooral een inspirerende en motiverende omgeving bieden, met de voordelen van professionele interactie én het plezier van informele ontmoetingen.

Het kantoor is ingedeeld in een ‘publieke’ en een ‘private’ zone, zegt Maréchal. De ‘publieke‘ of gemeenschappelijke ruimte omvat de entree, met aanlandplekken, vergader- en scrum-ruimten. Verder is hier een eet-werkcafé met een bar en een tribune met mogelijkheden voor presentaties aan groepen. Voor momenten van ontspanning vinden de medewerkers hier spellen zoals darts, tafelvoetbal en tafeltennis.

De ‘private’ zone bevat de werkplekken, ingericht op verschillende concentratieniveaus, en de ruimten voor formele vergaderingen. Deze omgeving kenmerkt zich door open en gesloten gebieden.

Poort als thema
Bij het ontwikkelen van de look & feel voor BDO koos M+R interior architecture de oude stadspoorten van Zwolle als thema en metafoor. De poort staat voor toegankelijkheid, maar ook begrenzing; voor veiligheid en bescherming; voor transformatie en overgang naar nieuwe gebieden en stadia; voor ontvangst en gastvrijheid, de bereidheid om nieuwe verbindingen te maken en relaties op te bouwen.

Het thema laat zich goed vertalen naar de praktijk van het accountants- en adviseurskantoor. De medewerkers worden eraan herinnerd en door geïnspireerd met de afbeeldingen van poorten. Ze zijn te vinden in het ontwerp van de akoestische wanddoeken, de speciaal geprinte tapijten en de folies waarvan glaswanden – met het oog op privacy – zijn voorzien.

Voor M+R interior architecture  diende het interieurontwerp een tijdloze kwaliteit te hebben en lang mee te kunnen gaan. Daarom is gekozen voor neutrale en natuurlijke tinten, zoals beige, leem, klei, naast grijstinten. De ruime toepassing van hout en beplanting draagt bij een een prettig binnenklimaat. Accenten heeft het architectenbureau gelegd in de kleurstelling van het tapijt en losse interieuronderdelen, die eventueel na een jaar of tien jaar kunnen worden aangepast.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Studioninedots en Felixx presenteren ontwerp transformatie voormalige Niemeyerfabriek

Vandaag, 16:43

Stadsbestuur Zwolle akkoord met ontwikkelvisie Singelpark

Vandaag, 14:48

Realisatie woongebouw Atlas I naast Essalammoskee in Rotterdam-Zuid gestart

Vandaag, 11:51

CRa op zoek naar nieuwe Rijksbouwmeester

Vandaag, 10:25

Zeeland stopt samenwerking met aannemers over aanpak Zeelandbrug

Vandaag, 13:56

Verbreding Betuwelijn in Duitsland duurt nog minstens tien jaar

Vandaag, 12:30

Bouw van nieuwbouwwoning duurt steeds langer

Vandaag, 09:19

Steeds meer Nederlandse woningen zijn aardgasvrij

Gisteren, 10:49

EIB: door ‘straatjes erbij’ in Gelderland ruimte voor 260.000 huizen

Gisteren, 09:20

Dit jaar naar verwachting minder woningen erbij dan in 2024

8 december, 1:23
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan