Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Favorieten
Profiel
Uitloggen
The Reef, King's Dock, Singapore, KCAP
Copyright: Finnbarr Fallon i.o.v. KCAP
The Reef, King's Dock, Singapore, KCAP
Copyright: Finnbarr Fallon i.o.v. KCAP
The Reef, King's Dock, Singapore, KCAP
Copyright: Finnbarr Fallon i.o.v. KCAP
The Reef, King's Dock, Singapore, KCAP
Copyright: Finnbarr Fallon i.o.v. KCAP
The Reef, King's Dock, Singapore, KCAP
Copyright: Finnbarr Fallon i.o.v. KCAP
The Reef, King's Dock, Singapore, KCAP
Copyright: Finnbarr Fallon i.o.v. KCAP
The Reef, King's Dock, Singapore, KCAP
Copyright: Finnbarr Fallon i.o.v. KCAP
The Reef, King's Dock, Singapore, KCAP
Copyright: Finnbarr Fallon i.o.v. KCAP
Wooncomplex KCAP op terrein voormalig scheepsdok in Singapore opgeleverd
14 januari, 11:07
KCAP
heeft een met de
The Reef
een bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van het gebied King’s Dock in Singapore. In opdracht van
Mapletree
en
Keppel Land
werd een complex van 429 woningen gebouwd dat inzet op het concept van een Urban Village.
De site bevindt zich aan een getransformeerd havenfront aan de Keppel Bay waar zich voorheen scheepsdokken bevonden. Het ligt verder tegenover het eiland
Sentosa
dat sinds de jaren 70 transformeerde tot een populaire toeristische trekpleister met resorts en verschillende attracties zoals een groot aquarium en een vestiging van het pretpark Universal Studios.
The Reef, waar KCAP vanaf 2018 aan werkte, kenmerkt zich door de ambitie om tot een geschaalde gemeenschap met een hoge bebouwingsdichtheid te komen. Daarbij moeten architectuur, landschap en openbare ruimte gezamenlijk een sterk gevoel van plaats en collectieve identiteit creëren. De ligging aan het water en de geschiedenis van een scheepsdok hebben daarbij voor waardevolle aanknopingspunten gezorgd. Tevens heeft KCAP bij het ontwerpen steeds de menselijke schaal in het oog willen houden. Bij het project werkte KCAP samen met
DCA Architects
uit Singapore.
Ponton
Bij het complex The Reef vormt de toepassing van een drijvend dek een opmerkelijk onderdeel. In het ontwerp staat een drijvend ponton centraal dat tegelijkertijd dienstdoet als recreatieruimte en kunstmatig rif. Het 180 meter lange ponton, feitelijk een drijvend dek, omvat verschillende zwembaden (waaronder een met olympische afmetingen). Het beschikt over een waterballastsysteem dat de zwembaden in evenwicht en het dek waterpas houdt. Door de aanleg van het ponton en met deskundige advisering door mariene biologen wordt tevens een bijdrage geleverd aan het mariene ecosysteem eronder. Het ponton biedt verder recreatiemogelijkheden en een maritieme observatiezone voor de bewoners.
De woonblokken lopen trapsgewijs af naar het water en er zijn aan de overwegende hoogbouw verschillende binnenplaatsen toegevoegd. Daarmee is een poging gedaan om, ondanks de aanzienlijk schaalgrootte van het complex, de collectieve verblijfsruimte voor bewoners te optimaliseren. Volgens KCAP worden met het ontwerp zo verschillende doelstellingen gerealiseerd die elkaar versterken: wonen in een hoge dichtheid aan het water, herstel van het ecosysteem en culturele continuïteit.
Transformatie
Dat laatste refereert in het bijzonder aan de geschiedenis van de locatie, het voormalige
King’s Dock
, gedurende zijn bestaan een van de grootste ter wereld. Hier werden vanaf de opening in 1913, toen nog onder Brits bewind, grote zeeschepen gerepareerd. Een activiteit die aansloot bij de scheepswerf die tot 2000 in bedrijf was op het naastgelegen Keppel Island. De havenactiviteiten hebben sindsdien plaatsgemaakt voor de ontwikkeling van veelal luxe woningbouw in het gebied. Het vormt gezamenlijk de grootschalige transformatie van het Greater Southern Waterfront in dit deel van de stad. De locatie moet een brug gaan vormen tussen het nog bewaarde maritieme erfgoed in het gebied en de visie van de stad op hedendaags wonen aan het water.
Naast woningen maken een nieuw ov-station (Mass Rapid Transit), een winkelcentrum en een aansluiting op het stedelijke Park Connector Network (PCN), een netwerk van veilig routes tussen groene gebieden bestemd voor fietsers, wandelaars en joggers, onderdeel uit van de plannen.
Afwisseling
Het Urban Village concept van The Reef bestaat uit een combinatie van diverse gebouwtypologieën verdeeld over 10 woonblokken, die in hoogte afnemen van 10 tot 5 verdiepingen. De drie gebouwtypes – Courtyard Blocks, Towers en Villas - bieden een variatie aan exclusieve appartementen aan het water tot tuinvilla's. De bereikte kwaliteit van het programma leidde tot de toekenning van de Silver Award voor het beste woonproject bij de MIPIM Asia 2025.
Op stedenbouwkundig niveau is sprake van een samengesteld landschap waar, in plaats van een monolithische ontwikkeling, is gekozen voor een gelaagde afwisseling van blokken van verschillende hoogtes. Die zijn gerangschikt als ensembles met een binnenplaats, toren en villablokken. Daarbij zijn een reeks van semiopenbare ruimtes aangelegd, met veel vegetatie langs de waterkant. Het ontwerp voor de groene ruimte werd gemaakt door
Grant Associates Singapore
.
Door het getrapt in hoogte aflopen van de blokken is een gevarieerde skyline gecreëerd en hebben veel bewoners zicht op het water en de nabijgelegen Mount Faber. De integratie van kleine tuinen en binnenplaatsen moet het buurtgevoel van de beoogde Urban Village versterken.
Gelaagde gevels
De gemeenschappelijke tuinen, diepe balkons en zonwerende elementen zorgen voor gelaagde gevels die privacy en openheid in evenwicht met elkaar brengen en aan een natuurlijke ventilatie en passieve koeling bijdragen. Door de oriëntatie van de gebouwen is optimaal gebruik gemaakt van daglicht en heersende winden. De gevels zijn zo ontworpen dat ze zonnewarmte verminderen. De groene daken verbeteren de thermische prestaties en vangen regenwater op voor irrigatie. De daktuinen, groene terrassen en semiopenbare binnenplaatsen dragen eveneens bij aan het concept van een gelaagd, aflopend landschap waarin verticale en horizontale delen elkaar afwisselen.
Trefwoorden
scheepsdok
havenfront
singapore
wooncomplex
kcap
transformatie
Locatie
Best gelezen
1
Ontwerp voor eerste torens Rijnhaven in Rotterdam onthuld
maandag, 7 september
2
Hoogbouwcomplex KJ Den Haag opgeleverd
vrijdag, 4 september
3
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2026 bekend
woensdag, 9 september
4
Heemschut: sloop dreigt voor Huis van de Toekomst
vrijdag, 4 september
5
Korteknie Stuhlmacher herbestemt, herorganiseert en verbindt Huis73
maandag, 7 september
Gerelateerde nieuwsberichten
Grote opdracht in Singapore voor team KCAP
10 februari 2017
Merwede – overzicht stadsblokken eerste fase
17 december 2025
Realisatie woningbouwproject De Bund op Katendrecht van start
16 december 2025
Woontoren De Piek naar ontwerp van KCAP voltooid
16 januari
KCAP brengt ode aan verloren postkantoor in Vlissingen
13 juni 2025
Omgevingsvergunning voor twee woontorens op Katendrecht Rotterdam onherroepelijk
2 april 2025
Groot stedelijk transformatieproject van Cityförster en KCAP kan starten
20 februari 2025
Transformatie van Sibeliuspark door KCAP biedt Oss nieuw elan
2 februari
Bouw wooncomplex Nelson View in Amsterdam Zuidoost van start
4 december 2024
KCAP wint prijsvraag voor hoogste torens van Slowakije
26 november 2024
Grote opdracht in Singapore voor team KCAP
10 februari 2017
Merwede – overzicht stadsblokken eerste fase
17 december 2025
Realisatie woningbouwproject De Bund op Katendrecht van start
16 december 2025
Woontoren De Piek naar ontwerp van KCAP voltooid
16 januari
KCAP brengt ode aan verloren postkantoor in Vlissingen
13 juni 2025
Omgevingsvergunning voor twee woontorens op Katendrecht Rotterdam onherroepelijk
2 april 2025
Groot stedelijk transformatieproject van Cityförster en KCAP kan starten
20 februari 2025
Transformatie van Sibeliuspark door KCAP biedt Oss nieuw elan
2 februari
Bouw wooncomplex Nelson View in Amsterdam Zuidoost van start
4 december 2024
KCAP wint prijsvraag voor hoogste torens van Slowakije
26 november 2024
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Nederlands getint team brengt verwoeste WTC-torens terug in New Yorkse skyline
Gisteren, 14:37
Vrijdag is het precies 25 jaar geleden dat de terroristische aanslagen op het WTC in New York plaatsvonden. Ter herdenking hiervan stegen woensdag 2.977 lichten op boven de haven van Manhattan, één voor ieder dodelijk slachtoffer.
Uitreiking Dutch Daylight Award 2026 op 30 september
Gisteren, 10:24
Op woensdag 30 september worden in de Metaal Kathedraal in Utrecht de winnaars van de Dutch Daylight Award 2026 bekendgemaakt. In totaal zijn er zeven projecten genomineerd, verdeeld over twee categorieën.
Bakkers|Hommen en Heimstaden tekenen voor 529 woningen in het Max Euwe Kwartier Rotterdam
Gisteren, 09:30
De ontwikkelaar en woningverhuurder hebben een forward purchase-overeenkomst voor 529 nieuwbouwhuurwoningen getekend.
Steenhuis Bukman Architecten breidt bureauleiding uit met Jeffrey Reule en Martijne Draaisma
9 september, 3:19
Reule is benoemd tot associate, terwijl Draaisma bureaumanager is geworden. Zij geven samen met medeoprichter van SBA Marc Bukman sturing aan het Delftse bureau.
Zorgen in Staten Utrecht over uitblijven geld voor Rijnenburglijn
Gisteren, 13:33
Meerdere partijen in de Provinciale Staten van Utrecht betwijfelen of het plan voor de bouw van 25.000 woningen in de polder Rijnenburg in de huidige vorm kan doorgaan.
Brussel: kwaliteit meer meewegen bij overheidsaanbestedingen
Gisteren, 11:32
Voor arbeidsintensieve contracten, zoals in de bouw, geldt een minimumkwaliteitspercentage van vijftig procent.
Rabo verwacht stijging huizenprijzen ondanks afkoeling markt
9 september, 2:20
In het vorige kwartaalbericht ging de grootste hypotheekverstrekker van het land voor de rest van dit jaar nog uit van stagnerende huizenprijzen.
Noord-Holland wil strikter beleid voeren op nieuwe datacenters
9 september, 1:12
De Noord-Hollandse politiek wil dat er strengere regels komen voor de bouw van nieuwe datacenters.
RVO: zonne-energie in Nederland groeit minder hard
8 september, 12:23
De afnemende groei wordt veroorzaakt doordat financiële opbrengsten onder druk staan, stelt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland.
Sjoerd Tasseron treedt toe als partner van DAAD Architecten
8 september, 10:28
Tasseron heeft veel ervaring op het gebied van woningbouw, transformatie en restauratie.
Ga naar het nieuws-archief
JaapJan Berg
Redacteur
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur