Matteo Bettoni
Copyright: WRK architecten
Woningen in de Bomenbuurt van Wormerveer, ontworpen door WRK Architecten
Copyright: Proloog
Woningen in de Bomenbuurt van Wormerveer, ontworpen door WRK Architecten
Copyright: Proloog
Woonproject Vlaardingenlaan in Amsterdam, ontworpen door WRK Architecten
Copyright: Parallel
Woonproject Vlaardingenlaan in Amsterdam, ontworpen door WRK Architecten
Copyright: WAX

WRK architecten benoemt Matteo Bettoni tot associate architect

3 juni 2025, 17:15
WRK Architecten maakt bekend dat Matteo Bettoni is benoemd tot associate architect in het bureau. Bettoni’s kwaliteiten op vlakken zoals technologische innovatie, BIM en biobased bouwen bieden kansen voor de toekomst, stelt de organisatie.

Matteo Bettoni studeerde af aan de prestigieuze Politecnico di Milano in Italië in 2003. Na de BEP is hij vanaf 2006 gediplomeerd architect. Hij werkte voor verschillende (waaronder internationaal gerenommeerde) architectenbureaus in onder andere Milaan, Shanghai en Rotterdam. Sinds juni 2023 werkt Bettoni bij WRK Architecten.

Bettoni combineert een creatieve houding met een technische achtergrond en geavanceerde software skills, stelt het Amsterdamse bureau. “Hij streeft ernaar het ontwerp gedurende het hele project te versterken, van concept tot detaillering, op basis van een rigoureuze onderzoeks- en procesaanpak, slimme materialen, nieuwe technologieën en duurzame initiatieven.”

Sinds zijn start bij WRK heeft Bettoni zich snel ontwikkeld tot een belangrijke schakel binnen he bedrijf, vertelt WRK, “met name bij grootschalige woningbouw en binnenstedelijke projecten.” In het afgelopen jaar heeft hij zijn expertise verder verdiept met een focus op biobased bouwen en houtbouw. Hij kan zich inmiddels gecertificeerd Biobased Ontwerper noemen.

Daarnaast speelt Bettoni binnen WRK een leidende rol in het vormgeven van het beleid rondom technologische innovatie en BIM. “Deze combinatie van specialisaties bieden kansen voor de toekomst van architectuur, waarin duurzaamheid en procesoptimalisatie centraal staan”, aldus het bureau.

“Matteo heeft de kracht van deze integrale aanpak al bewezen met zijn bijdrage aan projecten zoals Woningen Vlaardingenlaan Amsterdam, Grand Hotel Central Rotterdam, Woningen Bomenbuurt Wormerveer en Woningbouw Zeeburgerdijk Amsterdam.”

Bettoni zegt zelf over de benoeming: “Ik zie mijn benoeming tot associate als een waardevolle stap waarmee ik mijn bijdrage aan de ontwikkeling van het bureau verder kan verdiepen, met focus op innovatie, duurzaamheid en kwaliteit in elk project.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Kunstenaar zet schaar in architectuurfoto's Iwan Baan

2 uur geleden

Havermans architecten aan de slag met ontwikkeling De Faam in Breda

Gisteren, 14:02

Vijf nominaties Abe Bonnema Prijs voor Jonge Architecten 2026

Gisteren, 13:00

Includi aan de slag met herinrichting centrale bibliotheek Amerikaanse stad

30 september, 12:16

Haskoning neemt Nelissen Ingenieursbureau over

16 minuten geleden

Liander: tekort bouwgrond laat wachtlijsten energienet oplopen

1 uur geleden

Herinrichting en geschiedenis Grote Markt centraal in nieuw boek

Gisteren, 16:14

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

Gisteren, 15:09

Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

29 september, 12:12

Limburg scherpt regels aan voor gebruik omstreden bouwstof

29 september, 10:00
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap