Copyright: Parallel
Copyright: Parallel
Copyright: Parallel
Copyright: Parallel
Copyright: Nudus
Copyright: Nudus
Copyright: Nudus

Groen licht in Haarlem voor groot woningbouwproject Spaarnepoort

9 april, 10:03
De omgevingsvergunning voor het woningbouwproject Spaarnepoort in Haarlem is definitief. Aan de kruising van de Schipholweg en Europaweg komen drie woontorens met 624 sociale- en middenhuurwoningen, ontworpen door Nudus en BOOM Landscape, en ontwikkeld door Being, Amvest en APF International.

Spaarnepoort bestaat uit drie woontorens die een stedelijke energie combineren met een duurzame en sociale leefomgeving, aldus de ontwikkelaars. Dit betekent niet alleen een milieuvriendelijke aanpak, maar ook een ontwerp dat gemeenschapsgevoel en welzijn bevordert, leggen ze uit. Er komt volop ruimte voor ruimte voor ontmoeting, met veilige en toegankelijke openbare plekken. Voor bewoners zijn er gedeelde voorzieningen zoals een ‘woonlobby’, daktuinen, een overdekte fietsenstalling en een tweelaagse parkeergarage.

De torens bieden plaats aan 383 sociale huurwoningen en 241 middeldure huurwoningen, gericht op starters en professionals in essentiële beroepen, zoals politieagenten, zorgmedewerkers en leraren. In de plint van de gebouwen is plaats voor kleinschalige ondernemingen, horeca en maatschappelijke functies. Dit moet resulteren in een nieuwe dynamische stadswijk, met extra voorzieningen voor zowel bewoners als bezoekers van Spaarnepoort, zo stellen de ontwikkelaars.

Duurzaamheid en natuur
Duurzaamheid speelt een centrale rol in Spaarnepoort. Zo heeft Nudus het project ontworpen met honderden gerecyclede houten meerpalen als gevelelementen. Dit betekent niet alleen een duurzame toepassing, maar moet ook resulteren in een bijzonder gevelbeeld.

De woontorens krijgen in totaal 2.100 m² aan collectieve daktuinen, die bijdragen aan biodiversiteit, waterberging en verkoeling in de stedelijke omgeving. Op straatniveau zorgen bomen, gevarieerde beplanting en nestgelegenheden voor vogels zoals de gierzwaluw, mede voor een gezonde en natuurinclusieve leefomgeving.

Transformatie
Het project verrijst aan een nieuw te realiseren OV-knooppunt op de kruising van de Schipholweg en de Europaweg. “Met de onherroepelijke omgevingsvergunning is een belangrijke mijlpaal bereikt in de transformatie van dit voormalige kantorengebied naar een toekomstbestendige woon- en werkomgeving”, zegt Jaap Grievink, directeur ontwikkeling bij Being.

Spaarnepoort is een ontwikkeling van Being, Amvest en APF International. De architectuur is ontworpen door Nudus, de buitenruimten zijn een ontwerp van BOOM Landscape. Verder zijn bij het project betrokken IMd Raadgevende ingenieurs, Deerns en voor het bouweconomisch advies SkaaL.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

VORM ontwikkelt laatste twee kavels Eenhoorngebied Amsterdam

Gisteren, 14:24

Multifunctioneel gebouw Floating Gardens in Sloterdijk biedt plek aan woningen en een IKC

Gisteren, 12:18

Architectenweb Sportzomer: Vincent van Heesch is een fanatiek tennisser

Gisteren, 09:15

Powerhouse Company presenteert opgeleverde woontoren Nelson in Arnhem

16 juli, 11:46

Provincie komt bij BAM en SPIE uit voor onderhoud aan Zeelandbrug

Gisteren, 13:39

Meerderheid Limburgers houdt rekening met nieuwe overstromingen

Gisteren, 10:35

ASML op schema voor uitbreiding in Eindhoven

16 juli, 12:31

Organisaties: compensatie natuur Maasvlakte II onvoldoende

16 juli, 9:17

Klimaatraad: inconsistent klimaatbeleid brengt onzekerheid

15 juli, 3:21

Flexkoop komt niet van de grond op woningmarkt, zegt NHG

15 juli, 10:05
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan