Copyright: gemeente Amsterdam
Copyright: gemeente Amsterdam
Copyright: gemeente Amsterdam

Overeenkomst getekend voor herontwikkeling RAI-terrein

24 oktober 2024, 13:25
De RAI en de gemeente Amsterdam hebben een overeenkomst getekend voor een grootschalige herontwikkeling van het gebied rond het beurs- en congrescentrum. Volgens de partijen kan het terrein ruimte bieden aan woningbouw en een mobiliteitshub. Ook willen de RAI en de gemeente het terrein vergroenen en de leefomgeving verbeteren. Bij de plannen zijn de architectenbureaus MVRDV en Nudus betrokken, Edge en COD fungeren als ontwikkelaar.

Donderdag hebben de RAI en de gemeente Amsterdam een overeenkomst getekend voor de start van de planvorming. “We staan aan het begin van een van de grootste ontwikkelingen in de stad. De RAI biedt bij uitstek kansen om gemeentelijke ambities over de ontwikkeling van de stad te verwezenlijken”, stelt de Amsterdamse wethouder Reinier van Dantzig (Ruimtelijke Ordening).

“De RAI is nu een tamelijk gesloten bolwerk, maar er liggen kansen voor woningbouw, groen en een betere verbinding met de stad. Zo kan dit gebied veel meer gaan betekenen voor de buurt en voor de Amsterdammer”, aldus de wethouder.

RAI en de gemeente willen het RAI-terrein aantrekkelijker en leefbaarder maken voor de omgeving. Door het toevoegen van op de buurt gerichte voorzieningen zou het RAI-terrein een betere verbinding kunnen vormen met de buurt, denken de partijen.

Participatietraject
Om alle ambities concreet te maken onderzoekt de RAI de komende periode op welke manier de verschillende wensen een plek kunnen krijgen in het ontwikkelplan. De RAI start dit najaar een participatietraject, waarbij de buurt wordt gevraagd om mee te denken. Het doel is om ideeën uit te wisselen, die het plan kunnen verrijken.

“Met de vastgestelde uitgangspuntennota zetten we samen met de gemeente een stap naar de stad”, stelt CEO Paul Riemens van de RAI. “We zien een toekomst waarin het RAI-gebied innovatieve oplossingen biedt voor stedelijke problemen. Denk aan de aanleg van een nieuwe logistieke oplossingen om overlast en verkeersbewegingen terug te dringen, en het ontwikkelen van een innovatief energetisch concept. Met zulke oplossingen wordt het RAI-gebied van nog grotere waarde voor onze klanten, Amsterdam en haar inwoners.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

Gisteren, 12:45

Space&Matter, Common City en Zenzo winnen tender voor een van de laatste kavels van Centrumeiland in Amsterdam

Gisteren, 10:58

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

15 januari, 2:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

15 januari, 12:22

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

15 januari, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan